poster

Žena v moři

 • USA

  Lady in Cement

Komedie / Krimi

USA, 1968, 93 min

Režie:

Gordon Douglas

Předloha:

Marvin H. Albert (kniha)

Scénář:

Marvin H. Albert

Kamera:

Joseph F. Biroc

Producenti:

Aaron Rosenberg

Scénografie:

Jack Martin Smith, Walter M. Scott (set dekoratér)

Masky:

Layne Britton

Kostýmy:

Moss Mabry
(další profese)
 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Krimi, ve které až tak moc nejde o detektivní zápletku, obvykle zabije hned v zárodku své naděje na úspěch, ale tentokrát je to jiné. Alespoň u mne, protože já jsem velkým fandou cynicky hláškujících detektivů a tím Tony Rome rozhodně je. A když mu při vyšetřování sekunduje hustá kštice neuvěřitelně krásné Raquel Welch, tak mi k naprosté spokojenosti chybí opravdu jen ten příběh zaměstnávající mozkové závity.(14.2.2014)

 • dopitak
  ***

  Můžeme se jen dohadovat, proč originální název Lady in cement dostal počeštění na Ženu v moři, asi se tento stavební materiál zdál distribuci příliš vulgární. Každopádně považuji za pozitivní, že u tohoto pokračování filmu Tony Rome jsem se nenudil tolik jako u jedničky. Sinatrovi role stárnoucího detektiva s dobrými kontakty ale i spoustou zapřísáhlých nepřátel seděla, filmový scénář je však poněkud mdlý a připomíná nekonečné seriály typu Jake a tlusťoch či nedej bože To je vražda, napsala, respektive prostředím také Tropical heat.(11.7.2009)

 • blackJag
  ***

  Obstojná detektivní klasika s hláškujícím pohodářem Tony Romem Franka Sinatry, kterému role padne jak ušitá, s nezbytnou kráskou po svém boku (tentokrát v podání mladé Raquel Welchové). Hned při své prvním výstupu u bazénu potěší Raquel oko každého zdravého muže, aby následně strhávala pozornost (v negativním smyslu) obludně vystupňovanými účesy. 65%(4.6.2009)

 • Martin741
  ****

  Franka Synatru moc nemusim /uz notoricky su zname jeho angazman s mafiou/ , ale tu bol vynimocne dobry, mozno hlavne pre reziu talentovaneho neznameho Gordona Dougalsa /Fort Dobbs 1958, Yellowstone kelly 1959/. Zacina sa to dobre - zenska bola vhodena do mora aj s betonom okolo noh - neviem presne odborny nazov, vypadlo mi to, no. Vysetrovania sa ujma Frank Sinatra, ktory sa zhostil roly detektiva velmi dobre. Natocene je to dobre, fajne starsie auta, exteriery na urovni, kulisy konecne namakane. Dialogy do pohody, tak kvalitne rozhovory som uz dlho nepocul. Okrem Sinatru tu hrala aj perfektna Raquel Welch /Tri musketyri, Zvire 1977/ - zvysnych hercov som uz potom nepoznal. Musim pozriet, kto to bol a o koho ide. nemusim velmi detektivky premiesane s komediou - mam rad drsne spinave tvrde detektivky kde sa nemilosrdne potiera zlo - a na smiech proste ani nepomyslim. Preto nebude 5 spuntov . 77 %(17.11.2018)

 • monolog
  ****

  Žena v moři je druhým volným pokračováním detektivky Tony Rome. Jde vlastně o klasický detektivní příběh ze staré školy v tomto případě trošku ochucený humorem (to neznamená, že to přeroste v komedii). Na pokračování se sešel téměř stejný výrobní tým a taky je to znát. Já viděl oba díly v jeden den (noc) těsně po sobě a vůbec mě nenudily. Tony Rome je typově z těch drsných detektivů, který mám rád. umí rozdávat rány i přijímat je, rozumí svýmu řemeslu a s humorem glosuje skoro na všechny, co vidí. Ty jeho glosy mi přijdou jako předchůdce dnešních hlášek, které jsou mnohdy to jediné, co si kdo z filmu zapamatuje. Díky nedlouhé stopáži a takové té domáckosti a humoru snímek není zbytečným pro žádnýho milovníka detektivek. Jen ti, kteří nesnáší tento žánr budou mít asi menší problém.(21.10.2006)