Jelikož jsem dospělý, který v tom vidí trochu něco jiného než průměrné dítě, pak se musím vcítit do duše dítěte. Jelikož už od malička tíhnu ke sci-fi, tehdy bych vůbec nepátral po několika důvodech a užíval si hlavně Leoše Suchařípu jako robota Blasia. Jako dospěláka mě však překvapil Suchařípa samotný. Neznám s ním mnoho filmů a už vůbec jsem si nemyslel, že ho uvidím v tomto žánru (možná stejně jako Medřickou v Ikarii XB 1) - prostě pro něj netypický žánr a ještě víc netypická role. Zarazil mě taky dabing Miloše Kopeckého, ne že bych o jeho hlas nestál, ale představoval jsem si spíše někoho s podobným hlasem. V každém případě to byla psina, jen si to pustit a zasmát se těm nečekaným vtipům.(26.12.2015)

• dopitak

Kromě dabingu Miloše Kopeckého tam není pěkné nic. Místo scénáře se asi improvizovalo, trabanty a škodovky se tam prohánějí po náměstí a barrandovští a defáčtí filmaři tehdy měli práci. Možná bych jim dal radši placené volno, protože Blasius se prostě nevydařil.(13.12.2015)

Typický Suchařípa.(30.12.2009)

• troufalka

Abych nebyla nespravedlivá - plakát se povedl.(4.8.2015)

• gachik

Kniha "Záhada veletrhu 1999", podle níž je tento film natočen, patří mezi mou nejoblíbenější dětskou četbu, kterou znám skoro nazpaměť. Když jsem se dozvěděl o existenci filmu, snažil jsem se ho za každou cenu sehnat....a nakonec se mi to bohužel podařilo. Je naprosto neuvěřitelné, jak z tak dobrého námětu může někdo udělat takovouhle slátaninu a zhovadilost. Zůstala snad pouze ústřední postava robota Blasia, kterého hraje Leoš Suchařípa, ale je dabovaný Milošem Kopeckým. Opravdu jsem byl dokonale otrávený a když začal Blasius vyvádět a žrát magnetofonové kazety, měl jsem chuť chuť film vypnout a navždycky zapomenout. Berte to ale tak, že je to jenom moje subjektivní hodnocení, kde hodně zapracovalo rozčarování ze zprznění mé oblíbené knížky :-). Pokud ji neznáte, možná nemusí být film až tak špatný...(19.3.2011)