Krásné lži

Gilles Henry

Philippe Martin

Kostýmy:

Virginie Montel

,,ZAČÍNÁTE BÝT NEPŘÍJEMNÝ, ODMĚŘENÝ, CYNICKÝ... PŘITOM JSTE PROTIKLAD.“ ... ,,ANO?“ ... ,,JSTE MILÝ, ŠTĚDRÝ, A STAROSTLIVÝ. UPŘÍMNÝ, ŠLECHETNÝ... TAJNŮSTKÁŘ...DŮSTOJNÝ, KRÁSNÝ...“ ... ,,KRÁSNÝ?“ ... ,,ANO, JSTE POHLEDNÝ. TOHO SI MATKA VŠIMLA JAKO PRVNÍ.“...... /// Netradiční romantická komedie o tom, jak údržbář mluvící plynule všemi světovými jazyky, obloukem přes tchýni ke svému štěstí došel... A taky že ženská duše (vlastně spíš hlava...) je komplikovaná. Klidnej humor – žádný ztřeštěný scény... pravda, ty ženský jsou trhlý, ale milým způsobem. Takovej malej film, plnej Audrey, motající se kolem vyznávání lásky, kterej vám může uvíznout v paměti. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem závislej na vodce a fanatickej vyznavač Audrey Tautou. 2.) Zjistím, proč manuály od Samsungu..... 3.) Thx za titule ,,Subenot“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(13.12.2011)

Důvod od uživatele Fr, kvůli kterému jsem si pustil film já - jednoznačně 1) vyznavač Audrey (vodky ani tak ne :-)) Na její kukuč se dá dávat po celý film bez ustání a příběh, na kterém se to celé odehrává tam je jako třešnička na dortu. Ano, takových námětů tu už bylo habaděj, ale tady vévodí vtipné a veselé momenty, při kterých se člověk rád zasměje. Film který si rozhodně pustím vícektrát a pokud jste člověk co rád poslouchá francouzštinu a chce si na chvíli odpočinout - tento film je právě pro vás.(27.12.2011)

Krásné lži mi v mnohém připomněly Něžnost Davida Foenkinose, a to nejen hlavní představitelkou, ale celou premisou o zamilovaném nesmělém pozorovateli a chvílemi bezcitném objektu jeho touhy. Společně s Něžností také tenhle snímek sdílí lehkost, s jakou je natočen, a vtip (i když tady se v tomto ohledu trochu víc tlačí na pilu). Takže u mě spokojenost, a pokud jsem dala Něžnosti o hvězdičku navíc, je to jen kvůli originalitě knižní předlohy.(26.5.2013)

• Martin741

Tunisky Reziser Pierre Salvadori mi fuckt nyst nehovori, a po tomto filme tomu este dlho tak aj bude. Prazdne tlachanie o medziludskych vztahoch dostalo neprirodzene velky priestor : a posledne co mienim vo filmoch praktizovat, je xmrti sa ufilozofovat nad kazdou veto, co predniesol tuna kadejaky mental. Na filmy cumim totiz preto, aby som sa bavil! 5 %(14.6.2014)

Už to sice nemá ten švih a lehkost klasických komedií postavneých na záměně, ale jako jednohubka je to příjemná zábava. Místy sice naivní (nechci říkat přímo hloupoučké), nicméně udrží zájem a nepotřebuje přitom hrdiny vrhat do křečovitě ztřeštěných situací. Audrey Tatou je milá i jako protivná kadeřnice a má jiskru, která se hezky kříží s její vrozenou jemností. Nathalie Baye pobaví v každé scéně a občas si vyloženě film ukradne pro sebe. Asi z toho nebude žádná žánrová stálice, občas dokonce tak trochu přepadává přes okraj zdařilého průměru, ale rozhodně mi poskytla příjemně prožitý večer. Rozhodně víc než třeba před časem Klamač srdcí.. (když už jsme u té Francie a romantiky).(10.11.2012)

• - Natáčelo se v Paříži a Sète ve Francii. (Snorlax)