Krásné lži

Gilles Henry

Philippe Martin

Kostýmy:

Virginie Montel

"Nebe, slunce, vítr !! Je to hrozné, jako předpověď počasí.." ;) Francouzský, byť jde vlastně o Tunisana, režisér Pierre Salvadori přišel se snímkem stejně rozkošným jako božská Audrey Tautou, která se tak konečně objevila v roli, která je jí po té howardovskobrownovské šmíře a jiných přízemnostech hodna.. Protože Salvadori rozehrává svůj příběh plný bláznivých nedorozumění a záměn totožnosti na půdorysu situační komedie, což jej činí i dík vhodnému střihu a soundtracku opravdu dynamickým a nečekaně dramaturgicky sevřeným, většina úspěchu stojí na nesporně kvalitním dialogu, který omračuje svou jemnou přirozeností i vtipem, zvlášť z úst velmi schopných herců, a Pravdivé lži tak působí opravdu nesmírně životně.. Logicky se tak však jednomu vkrádá na mysl obava ze stopáže itsamotného finále, kde sice snímek lehce ztrácí dech, zato tvůrci neschází cit pro pointu, která pohladí.. Neuvěřitelně milá a osvěžující romantická komedie..(15.9.2015)

Film s klasickou tématikou mileneckého trojúhelníku a příslibem zajímavého a vtipného příběhu je hned na začátku vystřídán trochu kýčovitou romantikou, aby po pár zatáčkách a zakopnutích zase chytil zajímavý směr – a tak se bohužel děje po celých 100minut. Ve vlnách přichází zajímavé momenty, aby byly vystřídány spíše nezajímavými vyústěními. Chvílemi mi ani nebylo jasné, jestli tohle byl záměr nebo se jen scénárista a režisér dobře nedomluvili. Ikdyž se na něj podruhé asi nepodívám, dávám filmu zasloužené tři hvězdy – pro Nathalie Baye za roli matky, za příjemnou hudbu a hezké exteriéry a za zajímavý zvrta v půlce příběhu, který mě donutil dokoukat až do konce. Zajímavé komentáře – nash., Snorlax, dezorz, ecce Hommo.(18.8.2013)

Příjemné překvápko, původně jsem totiž čekal další zamilovanou slátaninu. Ale věřil jsem Audrey Tautou a nezmýlil jsem se. Ona ten film táhne - svítí v něm jako lampión a bez ní bych to nejspíš ani nedokoukal. Celý je to tak hezky barevný a roztomile přiblblý až to člověku zvedne náladu. Škoda, že ke konci ten scénář dost kulhá,ale pozitiva rozhodně převažují.(15.9.2015)

Důvod od uživatele Fr, kvůli kterému jsem si pustil film já - jednoznačně 1) vyznavač Audrey (vodky ani tak ne :-)) Na její kukuč se dá dávat po celý film bez ustání a příběh, na kterém se to celé odehrává tam je jako třešnička na dortu. Ano, takových námětů tu už bylo habaděj, ale tady vévodí vtipné a veselé momenty, při kterých se člověk rád zasměje. Film který si rozhodně pustím vícektrát a pokud jste člověk co rád poslouchá francouzštinu a chce si na chvíli odpočinout - tento film je právě pro vás.(27.12.2011)

Měla jsem chuť na nějaký francouzský film. Tak jsem si prošla filmografii své oblíbenkyně Audrey a našla tuhle milou, upřímnou, svižnou komedii. On vlastně každý film, kde se Audrey vyskytuje, je milý a upřímný. Francouzština je pro mě takovým balzámem na duši, takže jsem si při jejím poslechu a pohledu na Audrey výborně odpočinula :o)(6.2.2012)

• - Natáčelo se v Paříži a Sète ve Francii. (Snorlax)