Mimina

• Francie Bébés (více)

Pozoruhodný sběrný dokument režiséra Thomase Balmése mapuje souběžně život čtyř miminek z celého světa od narození po jejich první krůčky. Setkáme se tu se třemi holčičkami – Ponijao, která žije s rodinou a dalšími třemi sourozenci u Opuwo v Namibii; Mari z japonského Tokia a Hattie ze San Franciska – a s chlapcem Bayarjargalem z Mongolska. Režisér, který se pro všechny natáčené rodiny stal rodinným přítelem, zachytil nejen důležitou část života malých človíčků, ale také různorodé zvyky a prostředí, ve kterém tyto děti vyrůstají. (oficiální text distributora)

Shaleman

Kulturní šok! Učíme naše děti poznávat zvíře v knížce, místo aby jsme šli za město, ukázat mu vopravdickou krávu! ()

makousek

Něco mezi dokumentem ze série National Geographicu a Unicefem. Zajímavé, místy i zábavé, ale 60 minut by bohatě stačilo. ()

frmoll

Viděl jsem to nedobrovolně mnohokrát dokola a zvládl jsem to. Nyní bych se už dobrovolně klidně na mimina podíval ještě jednou. ()

Anteia

Milouši, přece nedám dětem horší hodnocení než pět hvězdiček! Malý Mongolík škrtící kočku na provázku, jů. ()

andysek88

Dokument má zajímavý nápad, ale provedení stojí úplně za hovno. Naprosto postrádám jakýkoli hlubší význam. A ačkoli jsem matkou, tak pohled na vytahaný bradavky cizích ženských, posraný koleno a tahání soplu děcka pusou, jsem opravdu neshledávala atraktivním, sorry. ()

Firko

Jeden z najkrasnejších a najpohodovejsich dokumentov aký som videl. Toľko ľudskej radosti pokope sa len tak v televízii nevidí. ()

Edeltruda

Milý, úsměvný, optimistický dokument. Kolikrát se tolik nezasměju ani u komedií. Jinak skvělá reklama na knihu Líný rodič. Už chápu, proč je na hřišti, kam mají rodiče vstup zakázán, méně úrazů než na těch běžných. ()

koza3

Jako nastávající otec to pro mě byl hezký zážitek, koukat na děti z různých částí světa a pozorovat různé přístupy rodičů k jejich "výchově". Obecně lze říci, že i když se to válí v bahně a lezou po něm mouchy, tak se mu nic nestane. Uměle vytvořené metropole na druhou stranu nabízí sterilní zážitky z nákupních center, kterým se současná rodičovská základna mnohdy snaží vyhnout. Na kterou stranu se kloníte? Jaký typ výchovy je Vám bližší? Byli byste ochotni přestěhovat se do lesa nebo naopak do města, abyste prožívali ten či onen počin zrození přírody? Film Vám neodpoví. Musíte si obrázek udělat sami. A to je to co od dokumentu očekáváte. Nestrannost, pouze prezentaci možností. Každopádně co se dokumentárního zpracování týče, vynikající. Ani jednou se nikdo nepodíval do kamery, štáb musel být schovaný někde za bukem, protože to působí, jako byste se na rodiče s dětmi dívali vlastníma očima a byli při tom neviditělní. Na druhou stranu takovéto pozorování může být po chvíli nudné a možná by neuškodilo zkrátit dokument o pár zdlouhavých pasáží. Suma sumárum lehký nadprůměr, který nenadchne ale ani neurazí. 60% ()

BattlePope

Aspoň z toho plyne ponaučení: Za prvé mimina řvou a pořádně, nejvíc od Američanů a Japonců, nejmíň řvou Namibijské mimina a kupodivu i Mongolské. Namibijské a Mongolské mimina řvou méně, protože se jim nikdo až tak moc nevěnuje a jsou z toho asi rádi, že si umí udělat zábavu sami a radují se tomu, ale Američani a Japonci řvou furt z toho, že mají všeho plnou prdel a furt je někdo rozmazluje. Za druhé od narození jsou nejchytřejší Namibijské a Mongolské a už dokonce po čase umí chodit, ale Američani a Japonci se stále válí a sem tam někdy udrží rovnováhu a na pět vteřin, když stojí. ()

JSSVLVKMK

Nemůžu si pomoct, ale když ta černoška učí své dítě říkat "máma", rozumím tomu miminu "máma Karel"! :D:D Možná jsem lehce paranoidní a silně nahluchlá! :D ()

XTrader

Za mne palec nahoru. Zpracování pěkné, porovnání rozdílů v kulturách jistě stálo za to. Možná někomu hraje na city, ale mne ne, zas takový "milovník" nejsem :). Nemohl jsem si však nevšimnou jedné věci, nejšťastněji vypadaly děti v Africe a Mongolsku, že by to nějak souviselo s prostředím, kde žijí??? ()

Alvin

Nejkrásnější je na tom to vědomí, že všechny děti na světě se rodí se stejnou výbavou a schopnostmi, takže ta namibijská holčička by se klidně stala civilizovanou Američankou a malá Japonka by se zase v Namibii naučila báječně nosit vědro na hlavě. ()