Mimina

• Francie Bébés (více)

Pozoruhodný sběrný dokument režiséra Thomase Balmése mapuje souběžně život čtyř miminek z celého světa od narození po jejich první krůčky. Setkáme se tu se třemi holčičkami – Ponijao, která žije s rodinou a dalšími třemi sourozenci u Opuwo v Namibii; Mari z japonského Tokia a Hattie ze San Franciska – a s chlapcem Bayarjargalem z Mongolska. Režisér, který se pro všechny natáčené rodiny stal rodinným přítelem, zachytil nejen důležitou část života malých človíčků, ale také různorodé zvyky a prostředí, ve kterém tyto děti vyrůstají. (oficiální text distributora)

Matematicka

Mně se tento dokument velice líbil. Časosběrný dokument o 4 miminech z různých koutů světa - od narození do 1 roku. Zcela bez komentáře, podbarveno hudbou, seskládaná mozaika záběrů jejich životů. Méně je někdy více - není tu ten "vševědoucí komentátor", který by nám vše sdělil - dívat se a přemýšlet tedy musíme sami... My jsme měli zrovna asi tak malou první dceru... Občas jsme se zasmáli, ale taky jsme přemýšleli, co je vlastně pro miminko důležité. Doporučuju všem nastávajícím či novopečeným maminkám a tatínkům! Zajímavé komentáře: Segrestor, Slarque, Janek, Chrustyn, Martinibaby. ()

Frecklie

Tak strašně pěknej a zajímavej nápad a tak pokažený a nudný provedení. Nějakejch 80 minut je moc dlouhá doba na to, dívat se na žvatlající mimina, fakt... Jediný co mě na chviličku fascinovalo bylo pojetí namibijský hygieny a výchovy. Mohlo to být mnohem lepší a zajímavější. ()

bohemia_regent

K vytvoření zajímavého dokumentu bohužel nestačí pouhé přesvědčení, že malé děti jsou v každé situaci roztomilé. Jednak to není pravda, jednak by to nestačilo ani kdyby to pravda byla. Monotónnost přecházející občas až v nudu sice částečně zachraňují vstupy domácích zvířat, ale ani ty nestačí na víc než slabší průměr. -------- V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2009. ()

bobstock

Je úplně jedno, kde se lidské mládě narodí. Stačí podpořit láskou rodičů a ostatní už tak nějak ochutná samo. Výmluvnost miminkovských póz je tak velká, že už není cokoliv dodávat. :) 75% ()

krvavamera

zajímavý nápad, těžko stravitelná matérie, která celých 79 minut prostě ani NEMŮŽE VYDRŽET NENUDIT. Nicméně co tenhle snímek totální zabíjí je rádobyroztomilá infantilní hudba, která ho celou (jen s velmi malými přestávkami dětského žvatlání nebo řevu) doprovází. a co vám eventuelně zbyde po jejím vypnutí? z prvu celkem zajímavé obrazy, které ale po pár minutách začnou neskonale nudit. takže pokud nejste naducaná mamina, s kterou cloumají hormony a nebo jí zvoní biologický budík, s největší pravdopodobností u tohohle filmu budete TRPĚT jako zvířata. milé, jen víc takových filmů ()

HanaM.

Dala bych víc, vážne jo, Ale představte si to: sedíte namačkaní na lavičce, je děsná zima (fakt apríl teda) a ještě k tomu začne poprchávat. To pak člověk neocení kontrasty a paralely filmu, ani roztomilá miminka, dokonce ani kouzelně vtipné náhody, jen se chvěje, chce se mu škytat a dobře ohřátý čaj je pro něj nějvětší umění... Musím si někdy na Mimina udělat čas! ()

Pawlisman

POvedené, člověk se zamyslí, někdy dojemné, hudba, zvířátka, děti, autor možná příliš tlačí diváka tam kam chce, chvílemi i přes krátkou stopáž, ale slabější záběry až zívání. Pro dívky v těhotenství ideální. 7/10 ()

Blueeyes

Vizuálně krásný a pro rodiče malých dětí téměř povinný dokument. Snímek plný národnostních kontrastů... Bezeslovný film o tom, že všechny malé děti mají stejné potřeby a ty jsou napříč kontinenty řešeny různými rodičovskými přístupy. Přetechnizované Japonsko, úzkostně pečlivá Amerika, velmi volný přístup Mongolska a ryze přírodní Afrika.... Za sebe musím říct, že u mongolských sekvencí s kohoutem potulujcím se po jurtě vedle miniděťátka bez jakéhokoli dozoru a pak zase téhož dítěte lezoucího po kolenou doslova pod kopyty ovcí jsem dočista rostla. ()

Lapacka

Mimořádný a citlivý snímek, který srovnává výchovu dětí od narození do tří let věku ve čtyřech různých kulturách, světadílech a zemích. Co všechno dokáže přežít dítě v Keni - dětství v prachu země, pití vody z řeky atd. Přes naprosto různé podmínky jsou si děti ve třech letech překvapivě podobné. Dítě chudých Afričanů má štěstí aspoň na možnost pohybu, kterou nemají jeho vrstevníci v Tokyu nebo LA. Speciálně dobrým momentem filmu je, že se tam skoro nemluví. Nemluví tam žádný odborníci, jen občas promluví rodiče, naštěstí ne "na kameru", ale ke svým dětem. Díky tomu ten příběh a děj mluví sám, vlastně ve filmu mluví sám život. Doporučuji studentům psychologie a sociálních věd obecně. ()

barteca

Dokument potvrzující, že nejdůležitější je pro dítě vztah, věci jsou zbytné, hračku si dítě objevuje v každém předmětu, který zkoumá. Vychytaný je mongolský dudlík na sirce nebo bezplenková péče v Africe :). ()

KlárkaD

Krásný dokument s řadou velmi vtipných scén, které mě odrovnaly. Aneb jak asi zareaguje mimino, když mu na postel zničehonic vyskočí kohout? ()

Puol

Zaujímavý nápad, užasne zlaté mimina a ich podobné každodenné starosti v diametrálne odlišných prostrediach. Z daného nápadu sa podľa mňa dalo vytrieskať rozhodne viac, ako ponúka týchto 79 min. Takže len za 3*, ale i tak príjemne strávený čas. dopln.: Moja 2,5 ročná dcéra si tento dokument zamilovala, takže som si ho mal možnosť ešte niekoľkokrát zopakovať a tak dvíham hodnotenie na 4*. ()

dANIELKaB

Nadherny dokument. Uz dlho som nevidela nic tak krasne, pozitivne, zabavne a zaroven poucne. Lahodka, urcite si to pozrite!!! ()

Dvoja

Z toho dobrého námětu šlo určitě vyždímat víc. Nápad velmi zajímavý, záběry krásné, zpracování pokulhávající... ()

Dimo

Mimina jsou kouzelná, je radost a zábava je sledovat. Akorát, ale to je čistě můj problém, nevím nevím, zda-li vůbec někdy budu moci mít dítě. V každé druhé scéně jsem zatínal zuby z případného ohrožení. Ať je to vyklovnuté oko kouhoutem, sekanec od nasrané kočky, tyfus či malárie, nesčetněkrát zlomeniny z pádu, nebo udusání stádem dobytka.... Jinak milé, v příjemné stopáží je všecko, co by se dalo od dětí čekat. Od porodu, přes první batolení, pády, kroky, nehody, vyprazdňování, tahání se za pohlavní orgány, kojení, škádlení až po neutuchající hraní si s čímkoliv, kdekoliv. Plus skvělé porovnání toho všeho s praxí na druhé straně zeměkoule. ()

anitae

3* za připomenutí jak velké jsou rozdíly v životních podmínkách - život v jurtě v Mongolsku , nebo uplně bez ničeho v Africe až po dokonalé Japonsko, ale jako celek nuda i přes celkem krátkou stopáž - škoda. ()

dakarin

Miminka a batolata (český název trochu klame) jsou nádherná sama o sobě, takže filmařům spíše dík za odvedenou technickou práci ;-) Jinak, jestli se ptáte, zda idea "Batolata všech zemí spojte se za lepší zítřek" vyšla, tak dopadla podobně jako předchozí ideály z posledních desítek let... ()