Mimina

• Francie Bébés (více)

Pozoruhodný sběrný dokument režiséra Thomase Balmése mapuje souběžně život čtyř miminek z celého světa od narození po jejich první krůčky. Setkáme se tu se třemi holčičkami – Ponijao, která žije s rodinou a dalšími třemi sourozenci u Opuwo v Namibii; Mari z japonského Tokia a Hattie ze San Franciska – a s chlapcem Bayarjargalem z Mongolska. Režisér, který se pro všechny natáčené rodiny stal rodinným přítelem, zachytil nejen důležitou část života malých človíčků, ale také různorodé zvyky a prostředí, ve kterém tyto děti vyrůstají. (oficiální text distributora)

Carrie_3

Nezpochybňuji, že dokument je napěchován zajímavými záběry na růst dětí v nejrůznějších krajinách (mě osobně velmi zaujal způsob vychovávání dětí v Africe, i když není ničím překvapivým, pokud o tomto kontinentě něco víte). Na druhou stranu mi zde chyběla nějaká další vypovídací schopnost. Proč byl snímek natočen? Je sice hezké sledovat, jak děti vyrůstají, ale v dokumentu chyběl jakýkoliv doprovodný komentář a nějaké "hlubší" rozuzlení. Z tohoto důvodu jej hodnotím jako podprůměrný. ()

SeanLSD

Nevravím, že za týmto filmom nie je kus práce, a že výsledok neobsahuje kus poézie, ale nejako sa neviem zbaviť dojmu, že si dokumentarista takouto porovnávaco - časozbernou metódou bez hlbšej analýzy vlastne dosť uľahčuje prácu.. ()

Hnedoocko

Tím nejzajímavějším na dokumentu je pohled na rozdíly ve výchově dětí v různých koutech světa. Nutno dodat, že některé byly více než zarážející. Že se vše odehrávalo bez jakéhokoliv slova mi vůbec nevadilo, právě naopak. Člověk se tak mohl soustředit na úžasné záběry, které mi občas až braly dech. ()

Trustme

Babies jsou roztomile nenuceným filmovým dokumentem čtyř vybraných občánků na jejichž osobitém protloukání se životem je předveden úhel pohledu na odlišná dětství a přístup jejich rodičů v různých kulturách. A že nakonec to dětství všude vypadá (skoro) stejně a přežijí ho jak v prachu a extrému Afriky, tak v japonském digitálně chladném světě. ()

sskrblik

Film není určen pro ty kteří dělají rádi ťuťu ňuňu a naschvál šišlají. Je to poutavě natočený dokument a sestřih toho jak tyto malá mimina objevují svět. Perfektní kamera doplněná o příjemnou hudbu. Mimina ukazují též sociální rozdíly ve kterém mohou děti vyrůstat - např. to, že africké děti vyrůstají v prachu a špíně a i přesto se dokáží radovat - mrazivé! Délka ani obsah nenudí. Zasloužené čtyři hvězdy. ()

Master19

Snad proto, že mám zrovna doma desetiměsíční dítě jsou fascinovaně sledoval, jak to dělají jinde. A ve své podstatě musím to naše dítko litovat, jak má bezpečný a nudný život. Nepřivazujeme ho k posteli, nechodí boso... Pěkný dokument. ()

Ace.Anita

Zneklidňující. Po zhlédnutí nemám vůbec jasno v tom, jestli je dobře, nebo špatně, když je mimino permanentně velmi špinavé. Každopádně mám jasno v tom, že africká miminka jsou kromobyčejně rozkošná a jejich maminky překvapivě rezistentní vůči reklamám na Pamprsky. ()

R´Hell

Musím říct, že jsem z tohoto dokumentu trochu zklamaná. Děti byly dokonalé, což o to, ale tvůrcům se z rozdílnosti prostředí nepodařilo vytáhnout to nejdůležitější. Zajímaly by mě názory na výchovu v Japonsku a Mongolsku, zajímalo by mě, jak v různých zemích neposlušné děti trestají a naopak, jak je odměňují. Na tyhle a ani další otázky bohužel nedostaneme odpověď. Mimina mapují vývoj malého dítěte, který je stejný na jakémkoliv místě na světě, filmování čtyř rozdílných prostředí v tomto směru bohužel nemá smysl. Ale jinak velmi milá podívaná. ()

blackJag

Jednoduché zadání, vysoká míra roztomilosti a poměrná nadčasovost. Zdálo by se, že sledovat nekomentovaný rok života 4 dětí různého kulturního zázemí nemá v sobě dost dokumentární životnosti (ne na téměř osmdesáti minutovou délku), autorovi se ale daří vyhýbat repetitivnosti co to jen jde a navíc celá tato batolecí exhibice uteče velmi rychle. 80% ()

Kalidor_

Na takový dokument jsem čekal celý život! :-D Ze začátku jsem hleděl s otevřenou hubou co to má znamenat, ale potom jsem se začal smát a vydrželo mi to až do konce. Některé mimina tak moc vtipná a zajímavá nebyla (americká holčička), ale některé byly zase tak prčovní, že bych je hned adoptoval (mongolský ušmudlaný zasoplený prcek). Hudba B. Coulaise k takovým bezkecovým dokumentům perfektně sedí. ()

strelenaL

Dokument mimina se ke mně dostal úplně náhodou, ale upřímně jsem ráda, že jsem ho shlédla. Kdybych měla vystihnout aspoň část, tak asi těmito slovy…pohled na různá etnika a odlišný vývoj od fáze jsem těhotná a budu rodit, a následný proces vyvíjení dítěte od kojení k prvním krůčkům – úspěchům neboli pokrokům. Uchvátilo mě dítě z Mongolska a Afriky. Doporučuji vidět. Jde o pěkný dokument a nemusíte být rodiči, milovníci dětí. ()

Dromed

Krásně natočený (perfektní kamera) dokument, obsah je zajímavým řezem 4 kultur a kontrétně péčí o jejich ranné ratolesti. Ale jako chlapa mě hodinu a půl čučet na mimina začalo poměrně nudit. ()

coscarelli

Nie celkom nudný docu- ment ,pozliepany z pozbieranych statickych pohľadov na malých spratkov zo 4och rôznych krajov a ich mravov.Prakticky a dasapovedat speechless, od ich narodenia,cez prvé slová,prdy ,kaky,chodenie, etc... Niekedy sa zdajú byt roztomile,niekedy polezu na Nerv. Ono ta krátka stopaz prebehne cobydup, .. takze v pogo.. ()

DavidS.

Můj příspěvek bude cíleně a uvědoměle xenofobní, zjednodušeně generalizující a také obžalobou třetího světa. Narodit se v Africe znamená dostat stejnou porci mateřské lásky jako jinde, ale bohužel také vyrůstat v prostředí pustém na podněty, válet se v prachu a hrát si s kameny. Bezvýchodnost a apatie před chatrčí, které budou lemovat i zbytek života...Žádný vývoj, žádná evoluce, žádná snaha o zlepšení životních podmínek...Mimina samozřejmě všude roztomilá... ()

noctambule

Zcela subjektivní hodnocení, jsem teď rozněžnělá z každého mimča. Podle mě to byl skvělý dokument, porovnával situaci miminek v jednotlivých krajinách. Jednoho drobka rodiče nechali plazit, kde chtělo, nehledě na špínu a různé překážky, druhé brali na cvičení či zpívání miminek. Nejlepší bylo samozřejmě mongolče:-) Rozdíly patrné na první pohled, různé způsoby výchovy, mě to ani na chvíli nenudilo a občas i dojalo, ale pravda, nic člověka nedojme tak jako když cítí mimčo hýbat se v bříšku:-) ()

Eraserhead

Je to hezky nasnímané, ale strašlivě nudné. A není to tím, že bych měl něco proti dokumentům nebo dětem. Třeba Zamilovaná zvířata se mi líbila podstatně víc. ()

Paity

Mám rád tyhle časosběrné a místosběrné dokumenty. Tentokrát došlo na mimina a i když nic zásadního neobjevuje, je zajímavé podívat se na děti z naprosto rozlišných kontinentů a sociálních vrstev. ()

Crackonosc

Jednou za čas je fajn mrknout, jak nám ty děcka rostou před očima, bez toho, že by se kolem nich nějak polemizovalo, mudrovalo a vůbec zbytečně mluvilo. Přesně tohle Babies dělají - děcka rostou, žvatlaj, prozkoumávaj okolí a žádnej dospělák ani voice-over se do toho zbytečně nemíchá s faktama nebo nedej bože poselstvím. Nic světobornýho to neni, ale jednou za čas je fajn vypnout. Btw: Největší frajer je ten malej černoušek! :-D ()