Dobrý člověk

A Good Man

Krimi / Drama / Psychologický

Španělsko, 2009, 95 min

Sergio Moure

Ahoj všichni! Zlatí plešouni ještě házejí prasátka do našich duší a laťku zanechali proklatě vysoko! Dát komornímu španělskému televiznímu dramatu plnou palbu, stejně jako velkolepému Hugovi, nebo absolutnímu vítězi Artistovi, nevypadá moc důstojně, jenže co se dá dělat, když byl výborný! Vraťme se z Kodak Theatre zpět do reality - do pekelně drsné reality, ve které není správných rozhodnutí.. Ani bezchybných lidí.. Asi největší devízou filmu je skvělý a originální scénář, který se rozpíná a graduje, spolu s atmosférou - na to jsou španělé fakt dobří.. Mějte se filmově, Woo.(29.2.2012)

snaha neztratit svůj pečlivě budovaný obraz slušného člověka za každou cenu vede nakonec k opaku. Nejen o tom je tento španělský film, který má v sobě silný morální podtext - přece jen je lepší se poučit "z chyb" druhých, než to zažít na vlastní kůži. Natočený i zahraný je uvěřitelně, i když působí trošku televizním dojmem, ale tato forma není na škodu a vlastně mi vyhovovala. Rozvádět to moc nechci, ale kdo má rád psychologická dramata, tak si užije - u mně 4*. [ PŘÍBĚH: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](4.3.2013)

• ludovit14

Tak táto dráma od J. M. Morena,mi pripomenula staré časy Majora Zemana,alebo Derricka.Pre mňa tento film bol dosť nudný a mal som čo robiť to dopozerať.Tento príbeh je už veľmi otrepaný-o dvoch priateľoch,keď jeden z nich zabije svoju manželku a druhý priateľ je svedkom vraždy a samozrejme ho aj kryje.Keď ich odhalí kolega z práce,tak ho spoločnými silami zabijú-nakoniec sa starší obetuje a všetkému sa prizná v liste na rozlúčku,ktorý napísal.KONIEC príbehu!HOD:43%.A vôbec to nie je napínavá psychologická dráma-ako uvádza distribútor.PS:Škoda času!(4.8.2013)

Aneb "Jak ztratit sebeúctu v 10 dnech". No, s těmi 10 dny je to samozřejmě přestřelené, ale zkratkovitě by případný podtitul mohl znít i takto. Snímek o tom, že někdy jeden špatný krok může ovlivnit život člověka fatálně, hlavně po morální stránce. Žít s pocitem spoluviny bych tedy nechtěl a na Vincentově případu je vidět, jak se poměrně rychle stane z ryzího klaďase pokrytecký sráč, což překrylo i zřejmou původní pohnutku pomoci příteli. Výsledek je ten, že pomoc nakonec pořebuje hlavně sám Vincent, jemuž se život od spatření vraždy začíná bořit jako domeček z karet... Španělská kinematografie se opět blýskla a je vidět, že k natočení kvalitního dramatu není třeba plejády hvězd ani stovky miliónů dolarů.(1.4.2014)

Být v nevhodný čas na nevhodném místě, i když je to zahrada nejlepšího přítele, se vskutku nevyplácí. Takové vnitřní dilema, citovou a pocitovou bouři, všudypřítomný vnitřní rozpor a uvědomování si skutečnosti a morálního pádu a vědomné lži spojené se zhnusením sebou samým... Doživotní trauma, které zbaběle neotevře ani před svojí úžasnou ženou... Na jedné straně veliká odvaha chránit přítele, na straně druhé obrovská zbabělost... Tak takový pocit by hlavní hrdina jistě nikomu nepřál. Věrohodné výhony obou dvou hlavních hrdinů a po dlouhé době velice slušný dabing. Nicméně bych uvítala atmosféru originálu a tím by těch pět estrellitas sedělo asi mnohem líp.(26.2.2012)