poster

Dobrý člověk

 • Španělsko

  Un buen hombre

 • anglický

  A Good Man

Krimi / Drama / Psychologický

Španělsko, 2009, 95 min

Hudba:

Sergio Moure
(další profese)
 • emma53
  ****

  "Žádná vina není zapomenuta, když o ní ví svědomí." Poměrně zajímavý psychologický film o pohnutkách, morálních hodnotách a svědomí dvou jednotlivců ve velmi vyhrocené situaci, kde rozhodnutí každého z nich silně ovlivní jejich další život, potažmo jejich možná odlišné svědomí. Samotný příběh se mně sice zdál skoro neuvěřitelný, ale já rozhodně nelituji, že jsem viděla, jak taková touha po něčem silně lákavém dokáže nalomit "dobrého člověka". Oba hlavní herci se ujali velmi dobře svých rolí a záběr na poslední výraz ve tváři Vincenta byl všeříkající. A jak dabing nemám moc v lásce, tak tady byli Zbyšek Pantůček a Viktor Preiss výborní.(5.7.2015)

 • =woody=
  *****

  Ahoj všichni! Zlatí plešouni ještě házejí prasátka do našich duší a laťku zanechali proklatě vysoko! Dát komornímu španělskému televiznímu dramatu plnou palbu, stejně jako velkolepému Hugovi, nebo absolutnímu vítězi Artistovi, nevypadá moc důstojně, jenže co se dá dělat, když byl výborný! Vraťme se z Kodak Theatre zpět do reality - do pekelně drsné reality, ve které není správných rozhodnutí.. Ani bezchybných lidí.. Asi největší devízou filmu je skvělý a originální scénář, který se rozpíná a graduje, spolu s atmosférou - na to jsou španělé fakt dobří.. Mějte se filmově, Woo.(29.2.2012)

 • Rosalinda
  *****

  Být v nevhodný čas na nevhodném místě, i když je to zahrada nejlepšího přítele, se vskutku nevyplácí. Takové vnitřní dilema, citovou a pocitovou bouři, všudypřítomný vnitřní rozpor a uvědomování si skutečnosti a morálního pádu a vědomné lži spojené se zhnusením sebou samým... Doživotní trauma, které zbaběle neotevře ani před svojí úžasnou ženou... Na jedné straně veliká odvaha chránit přítele, na straně druhé obrovská zbabělost... Tak takový pocit by hlavní hrdina jistě nikomu nepřál. Věrohodné výhony obou dvou hlavních hrdinů a po dlouhé době velice slušný dabing. Nicméně bych uvítala atmosféru originálu a tím by těch pět estrellitas sedělo asi mnohem líp.(26.2.2012)

 • ludovit14
  **

  Tak táto dráma od J. M. Morena,mi pripomenula staré časy Majora Zemana,alebo Derricka.Pre mňa tento film bol dosť nudný a mal som čo robiť to dopozerať.Tento príbeh je už veľmi otrepaný-o dvoch priateľoch,keď jeden z nich zabije svoju manželku a druhý priateľ je svedkom vraždy a samozrejme ho aj kryje.Keď ich odhalí kolega z práce,tak ho spoločnými silami zabijú-nakoniec sa starší obetuje a všetkému sa prizná v liste na rozlúčku,ktorý napísal.KONIEC príbehu!HOD:43%.A vôbec to nie je napínavá psychologická dráma-ako uvádza distribútor.PS:Škoda času!(4.8.2013)

 • gudaulin
  ***

  Vincent se jednou ocitl v nepravý čas na špatném místě a viděl něco, co mu způsobilo velký šok a morální dilema. Ke své smůle udělal špatné rozhodnutí, které vedlo k dalším chybným úsudkům a krokům a na jejich konci byla spoluúčast na zločinu. Nejde ani tak o kriminálku, jako spíš o psychologické drama člověka zmítaného pochybnostmi, strachem a nedostatkem vůle. Ten film, resp. jeho scénář, má své mouchy, někdy se posouvá vpřed podivnými náhodami a některé kroky jeho postav mi přijdou odtržené od reality, ale ta psychologická rovina je zajímavá a s přibývajícími minutami, kdy se stupňuje vnitřní konflikt i tlak okolí, stoupala i má spokojenost. Ale vzhledem k výše zmíněným nedostatkům se nikdy nepřehoupla přes silné tři hvězdičky. Vincent si myslí, že je dobrý člověk, já spíš, že je to konformista, zbabělec a pokrytec. Celkový dojem: 65 %.(23.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace