Královna Koloběžka první

Předloha:

Jan Werich (kniha)

Edgar Dutka

Jan Werich

Jo, je to pěkné. Ale na výsluní to celé táhne hlavně Werichovo vyprávění. Vlastně jeho pohádky mám rád spíše v audio provedení.(5.2.2012)

Ve Werichově provedení (vyprávění) je to zkrátka o chlup lepší než známá televizní pohádka. :)(1.5.2014)

Pohádka pro malé děti nebo staré babky. Z knížky pana Wericha je použita spousta mouder a vtipů a ještě některé písničy jsou celkem fajn, ale jinak je to dost ujeté tím tradičním českým způsobem, kdy hercům nelze věřit nos mezi očima, a snaha obohatit dětský slovník je místy strašně směšná.(19.6.2011)

Tohle jsem viděla ještě natočené na staré dobré videokazetě. Velice inteligentní dcerka rybáře svého urozeného chotě trošku zastiňuje.(21.5.2011)

Největším nepřítelem člověka je lidská hloupost.Dávám 60%(21.11.2017)

Zkrácená a díky tomu + Werichovu hlasu lepší verze než Koloběžka první. 72%(17.7.2013)

Tento snímek je ztvárnění klasické pohádky tisíckrát jinak převyprávěné o rybáři, který dostane od krále hádanku – kterou za něj vyřeší jeho chytrá dcera a král si ji vezme za ženu. Zde to jde i trošku dál, navíc namluvené J. Werichem, mně se pohádka moc líbila.(1.1.2013)

• Kontryhelka

Nejhnusnější pohádka co jsem kdy viděla. A že pohádky fakt mám ráda,ale tohle bylo fakt na blití.(25.12.2018)