Pořád se něco děje (TV pořad)

Rodinný / Komedie

Česko, 1995, 25 min

"Ty štoly su tu take spletite, že tu, jak se mi kdo zamoce, tak se mi z teho nevymoce." Donutil na Šelepce byl v tehdejší formě za jasných pět hvězd, program Pořád se něco děje byl naprosto báječný, ale já budu při hodnocení trošku lakomější. Důvodem je to, že zábavný večer byl sestříhaný na trapných 25 minut, z nichž přibližně polovinu času zabraly písničky a to je, jako kdybych cizinci ukazoval Brno, ale zapomněl bych přitom na Špilas, Myší díru, krokodýla a metro.(22.12.2016)

Donutil je bez diskuze vynikající filmový komik a televizní vypravěč, bohužel většina jeho dalších "zábavných sešlostí" ukázala, že rozhodně není studnice nevyčerpatelná, a když vyschl pramen Kovandovsko-Kocourkovských příhod, šly všechny jeho vzpomínky o dvě třídy dolů. Mám-li ovšem zhodnotit samotné "Pořád se něco děje" pak musím uznat, že jde o prvotřídní srandu. 100%(17.6.2015)

Co k tomuto dodat. NEsmrtelný humor Miroslava Donutila v dokonalých vyprávěních ze života.(13.2.2010)

Tady se jedná o nějakou zmršenou verzi skoro dvouhodinového vystoupení, které se natáčelo v Brně. Donutilovo představení se skládá ze dvou částí pojmenovaných "Pořád se něco děje" a "Furt ve střehu". Česká televize to natočené má celé, jen to je pojmenované "Pořád se něco děje" a "Pořád se něco děje II." - viz první díl http://www.ceskatelevize.cz/porady/1015829576-porad-se-neco-deje/39633616244/ i druhý díl viz http://www.ceskatelevize.cz/porady/1015829576-porad-se-neco-deje/39633616244/ nebo https://www.youtube.com/watch?v=C5s-ID2zDNE. Našel jsem ale také odkaz na další zmršený první díl (pouze 19ti minutový) - viz - http://www.ceskatelevize.cz/porady/1015829576-porad-se-neco-deje/39633616252/). Takže tímto děkuji za absolutní "odbornost" České televizi. Ale dosti nářků - kdo má Donutila rád, zná jeho první vystoupení zpaměti, protože je to naprosto dokonalé vyprávění. Především druhý díl je naprosto kouzelný, kde Donutil vzpomíná v celém díle na siláka Frantu Kocourka a jeho neskutečné vtípky. Zmíní také Rudy Kovandu a jeho veselé příhody.(23.12.2014)

• kingik

Vyprávění vtipných zážitků a historek převzal novodobě Donutil po zesnulém Menšíkovi, který byl na tohle kadet. Vyplnil tak díru, která po jeho odchodu ze scény v oblasti lidového vypravěčství tady vznikla a dlouho zela prázdnotou. Rovněž je u něj znát stejně jako u Menšíka, že si řadu historek upravil tak, aby byly ještě vtipnější a vypointovanější, než ve skutečnosti byly. Poté, co jsem se to dozvěděl, mně to přišlo jako podvod na posluchače.Znamená to, že kdyby se nepustil do úpravy, tak by byly fádní. Nechtělo se mně pátrat, která z těch historek se blíží nebo je naopak vzdálena skutečnosti, ale ten pocit upraveného vyprávění tam už byl a převládal natolik až mně jen minimální procento z toho, co interpret vyprávěl přišlo vtipné. Ono s odstupem času už není vtipné ani to nízké procento. Dále mně u Donutila vadilo, že v drtivé většině vyprávěl o lidech, které nikdo neznal a je sice hezké, že ho s nimi pojilo přátelství, ale pokud si toho člověka s ničím zásadním nespojím, tak se ani historce s ním nemůžu smát. Což o to, Donutil vyprávět umí a podat vtip i gag taky, ale vydržet se to dá jen opravdu v krajní nouzi. Doby lidových vypravěčů odvál čas do nevtipných jeskyní kam vždy patřili. Doba vzniku je na pořadu dost znát, Donutilovi stoupla sláva do hlavy a pár historek se dá zvládnout. Válet se smíchy u nich nedá. Zvláště, když jsem Buster Keaton a nezasmál bych se ani kdybych byl v hledišti od smíchu placený. Mé hodnocení: 20%(31.1.2014)