Pekelná noc

• USA Hell Night

Parta studentů dostává jako úkol pro vstoupení do klubu strávit noc ve starém, opuštěném sídle. Po strašidelném příběhu o posledním potomku majitelů sídla jsou studenti vpuštěni dovnitř. Večer začíná několika strašidelnými triky, připravenými jejich kamarády. Jenže ten opravdový děs se právě probouzí někde ve sklepích zámku a chystá studentům opravdovou pekelnou noc. Pro většinu z nich také poslední. (Henk)

misterz

Mám rád horory z 80. rokov, ale tento k mojim obľúbeným určite patriť nebude. Nezaujímavé, nevýrazné, bez nápadu, bez strachu, bez krvi, bez obstojného bubáka.... no skrátka takmer bez všetkého. A pritom to mohol byť fajnový slasher. Neskutočne ma otravovalo prehrávanie a smiešne naťahovanie akože strašidelných scénok, niekedy to už išlo až do takej miery, že výsledkom bola len trápnosť, nuda, výsmech a pozeranie na hodinky, že kedy už pre pánajána toto utrpenie skončí. Niečo sa podarilo, ale aj to asi len omylom. 40/100 ()

tron

Strašne nezáživný horor plný neuveriteľných momentov. Mladík príde na policajnú stanicu nahlásiť miesto, na ktorom sa v predchádzajúcich minútach odohrala séria brutálnych vrážd, ale nikto mu neverí (!) a vyhrážajú sa mu, že ak okamžite neodíde, zavrú ho do basy (!!). Našťastie o pár sekúnd nato kráča po chodbe, uvidí, že sú otvorené dvere do policajnej šatne, kde sa na stole povaľuje zopár samopalov (!!!), tak si samozrejme jeden v pohode vezme. Prostredie zámku je originálne, ale vyzerá dosť gýčovo, pravdupovediac sa k hororu ktovieako nehodí. Herecké obsadenie je vyložene nesympatické a to bohužiaľ v čele s Lindou Blair z Exorcistov. Produkcia: Chuck Russell (neskorší režisér Slizu, tretej Nočnej mory z Elm Street a Likvidátora). ()

Astaroth12

Príbeh je všedný, nič výnimočné. Ked hlavné hviezdy, prišli do temného sídla, práve v tom momente začala stúpať atmosféra. Film má určitú nadsázku, ktorá mu vychádzala. Len film má problém, ktorý sa ukázal v podobe všednosti. Lebo či lakačky alebo vraždiace scény, boli predvídateľne, lacné a tvorcovia nemali ani poňatia, ako sa tvorí strašidelnosť.Celé sa mi to zdalo také strojené a logika sa tiež tomúto filmu vyhla, sakramentským oblúkom. Čistý tuctový brak bez fantázie. ()

PetrPan

Neděsí, nešokuje, nudí. Čekal jsem něco ve stylu Night of the Demons, čili minimálně zábavnou vybíjenou okořeněnou duchařskými proprietami, ale kde nic tu nic. Jsme v teenage hororu osmdesátých letech a nedočkáme se žádných odhalených prsou, což osobně považuji za téměř skandální, a to i v kontextu s tím, že tu máme krev a mlíko Lindu Blair! "Bustová insuficience" bohužel není vyvážena ani nadbytkem brutality nebo gradací napětí, přitom prostředí strašidelného domu staví minimálně základy k progresivnímu vývoji v této oblasti. Zůstává však naprosto nevyužité a s nulovou atmosférou. Víceméně povedené jsou jen vražedné rejdy šíleného zloducha, kterých je však pohříchu málo. Hell Night byl pro mne docela velkým zklamáním. ()

Slasher

Ucházející slasher. Čtveřice teenagerů ve středověkých kostýmech má za úkol přečkat noc na opuštěném, strašidelném sídle, kde se podle legendy odehrál hrůzostrašný příběh, plný dementních zrůd. Mohla se tady snad některá z nich dodnes ukrývat? Vypadá to tak, brzy se totiž začne umírat./ Tak to co vraždí je dobrý, takový mix mutantů z WRONG TURN, MADMANa a Jimma Carreyho v Řadě nešťastných příhod... Prostě takový sympatický primitiv. Vražd mi přišlo být docela poskorvnu, ale špatný nebyly. Prostředí starého strašidelného domu super. Ale v zásadním nedostatku souhlasím s Kolym - je to příliš roztahaný a tudíž i málo přímočarý. Jinak v hlavní roli roztomilá 'vymícená' Linda Blair. (stopáž hodnocené verze: 01:44:36, screeny) ()

• Nakrúcanie trvalo 40 dní. (molcan2)
  • Posledný film spoločnosti Compass International Pictures. (beso74)
  • Filmári mali problém so sovou, ktorá mala letieť priamo na kameru. Nakoniec sa uspokojili aj s umelou, ktorá letí do pravej hornej časti kamery. (molcan2)