Reklama

Reklama

Pekelná noc

  • USA Hell Night
Trailer

Obsahy(1)

Parta studentů dostává jako úkol pro vstoupení do klubu strávit noc ve starém, opuštěném sídle. Po strašidelném příběhu o posledním potomku majitelů sídla jsou studenti vpuštěni dovnitř. Večer začíná několika strašidelnými triky, připravenými jejich kamarády. Jenže ten opravdový děs se právě probouzí někde ve sklepích zámku a chystá studentům opravdovou pekelnou noc. Pro většinu z nich také poslední. (Henk)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (55)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Atmosféra je špičková a sledovanie počas dušičiek pridáva filmu na hodnote. Bohužiaľ potenciál látky nie je využitý na 100%, čo je rozhodne škoda, pretože stačilo len niektoré scény dotiahnuť do konca. Inými slovami Hell Night neobsahuje žiadnu zapamätania hodnú scénu, ale ako celok rozhodne zapamätateľný je. Casting je fajn, len pri niektorých scénach, ako napríklad monštrum zdvíhajúci sa zo zeme za postavami sme mali byť maximálne vystrašení, ale scénu sledujeme dosť nezaujato. Na začiatku je nám predstavená celá mytológia, ale v priebehu deja s k nej už vôbec nevrátime a niektoré odpovede si musíme domyslieť, pretože ich nemali premyslené ani tvorcovia. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Pekelná noc se inspirovala, kromě klasických vyvražďovaček omladiny, nejspíš v Crawenových Hory mají oči, a jí se možná naopak inspirovala Zámecká zrůda... Linda Blairová se po vymítání ďábla vydala na zkoušku do zdánlivě opuštěného zámku, aby mohla vstoupit do studentského Bratrstva. Jakmile za čtyřmi vyvolenými zacvakne zámek u kovové brány s bodci (skvělé k napichování obětí), nezbývá než přečkat noc v sídle, které je opředeno děsivou historií tamější rodiny (několik dětí se narodilo jako zrůdy, tak je otec včetně matky vykydlil). Zdánlivě smyšlený příběh se nakonec ukáže jako pravdivý. Obstojná kamera, klasická osmdesátková hudba a několik příjemných gore efektů. Klišé typu: slibuji, nic se nám nestave, nebo zabiják žijící po plném zásahu střelou do hrudi, nesmí chybět. I jedna hlavička pěkně odletí....ale bez rozkošného šarlatového gejzíru. Z dnešního pohledu je však snímek poněkud utahaný. Buch, buch, na dveře...a děvečka k nim jde půl hodiny... ,,Já ho zabiju!" prohlásí odhodlaně Linda a další půl hodinu se šine po schodišti dolů. Nejhorší je, že natahované scény postrádají atmosféru, nejsou strašidelné. Strašení je nahrazeno oblíbenými lekačkami, což postupně přestává fungovat - ruka vynořená ze tmy, vytažení oběšence, kostlivec, co vyletí ze skříně, a dalo by se pokračovat. Chybí mlha, není bouře ani zlověstný úplněk, snad jen sova supluje temnou stranu přírody. Pěkné, ale nic parádního a bombastického nečekejte... ()

Reklama

Zayl 

všechny recenze uživatele

Povedený slasher založený na jednoduché, ale zábavné zápletce. Mohlo se odpustit od zbytečně dlouhé stopáže, která zapříčiňuje pomalý rozjezd, ale poté, co se děj přesune na strašidelné sídlo, začíná ta pravá atmosféra. Partička teenagerů zjišťuje, že nejsou jedinými obyvateli sídla, ale že tam s nimi ještě někdo je. Milá návštěva to však není - zmutovaný zaostalec. Kupodivu tu nejsou vraždy stěžejním prvkem, ale je jím atmosféra ponurých interiérů a permanentní napětí z neznáma. Ono těch vražd zas tolik nebylo, ale když už dojde na nějaký mord, tak působí zajímavě. Rozhodně slušná zábava. ()

Astaroth12 

všechny recenze uživatele

Príbeh je všedný, nič výnimočné. Ked hlavné hviezdy, prišli do temného sídla, práve v tom momente začala stúpať atmosféra. Film má určitú nadsázku, ktorá mu vychádzala. Len film má problém, ktorý sa ukázal v podobe všednosti. Lebo či lakačky alebo vraždiace scény, boli predvídateľne, lacné a tvorcovia nemali ani poňatia, ako sa tvorí strašidelnosť.Celé sa mi to zdalo také strojené a logika sa tiež tomúto filmu vyhla, sakramentským oblúkom. Čistý tuctový brak bez fantázie. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Mám rád horory z 80. rokov, ale tento k mojim obľúbeným určite patriť nebude. Nezaujímavé, nevýrazné, bez nápadu, bez strachu, bez krvi, bez obstojného bubáka.... no skrátka takmer bez všetkého. A pritom to mohol byť fajnový slasher. Neskutočne ma otravovalo prehrávanie a smiešne naťahovanie akože strašidelných scénok, niekedy to už išlo až do takej miery, že výsledkom bola len trápnosť, nuda, výsmech a pozeranie na hodinky, že kedy už pre pánajána toto utrpenie skončí. Niečo sa podarilo, ale aj to asi len omylom. 40/100 ()

Galerie (27)

Zajímavosti (10)

  • Na motívy tohto filmu zložila horror-punková skupina The Misfits skladbu s rovnomenným názvom na albume "American Psycho". (Krasko666)
  • Hoci vo filme herci niekoľkokrát prebehnú od domu k vstupnej bráne celého sídla, v skutočnosti je vzdialenosť medzi týmito dvoma miestami viac ako 1 míľa. (beso74)
  • Pri nakrúcaní scény, v ktorej je Jeff zvrhnutý zo schodov a poraní si nohu, sa stala nepríjemnosť. Herec Peter Barton sa naozaj zranil, a preto je jeho krívanie skutočné. (molcan2)

Reklama

Reklama