Pekelná noc

Tom DeSimone

Randy Feldman

Mac Ahlberg

Dan Wyman

Dnes již klasický slasher z počátku osmdesátých let, který má díky prostředí ve kterém se odehrává a kostýmům postav, lehkou příchuť gotického hororu... Film má již od počátku slušnou atmosféru, která se s postupujícím čase stupňuje a houstne, slabých, či hluchých míst je poskrovnu, vynikající hudební doprovod, který mi v některých chvílích trošičku připomínal Halloween, poměrně sympatické postavy (ani Linda Blair mě kupodivu tentokráte příliš nesrala) a retardovaného vraha, ze kterého jde respekt... Takže za mě spokojenost...(5.11.2014)

Linda Blair bola hlavnou postavou v excelentnom Exorcistovi (áno, tota dievčina, čo mala krk zo sovy), pričom od “Pekelnej noci” som si sľuboval predovšetkým atmosféru, ktorá by ma v tieto chladné večery zahriala. Ako zástupca slasherov zo “zlatých” 80tok, “Hell Night” vyslovene neprepadne, no keď sa raz niečo točí v starom kaštieli, zámku či na hrade, očakával by som, že sa z daných kulís vyťaží viac, ako v tomto prípade. Škoda, že som sa taktiež nedočkal lepšie spracovaných gore scén, no inak som na počudovanie celkom spokojný, lebo nejakú tu dávku napätia som predsa len obdržal. PS: Prečo prehadzoval tie čižmy cez plot, keď ich mohol prepchať? Kurva tieto staré “vykopávky” miestami pôsobia tak inteligentne :)(22.3.2021)

Ucházející slasher. Čtveřice teenagerů ve středověkých kostýmech má za úkol přečkat noc na opuštěném, strašidelném sídle, kde se podle legendy odehrál hrůzostrašný příběh, plný dementních zrůd. Mohla se tady snad některá z nich dodnes ukrývat? Vypadá to tak, brzy se totiž začne umírat./ Tak to co vraždí je dobrý, takový mix mutantů z WRONG TURN, MADMANa a Jimma Carreyho v Řadě nešťastných příhod... Prostě takový sympatický primitiv. Vražd mi přišlo být docela poskorvnu, ale špatný nebyly. Prostředí starého strašidelného domu super. Ale v zásadním nedostatku souhlasím s Kolym - je to příliš roztahaný a tudíž i málo přímočarý. Jinak v hlavní roli roztomilá 'vymícená' Linda Blair. (stopáž hodnocené verze: 01:44:36, screeny)(16.2.2009)

EDIT: Po sedmi letech od mého prvního setkání s Pekelnou nocí, jsem si dal opáčko v HD. Během těch let jsem si Lindušku velice oblíbil, zamiloval si gotické horory, a po stovkách všemožných žánrovek docenil tuhle klasiku. Užíval jsem si pomalejší tempo vyprávění, ocenil nonstop strašidelnou atmosféru, a potěšila mě zajímavá kombinace slasheru a gotického hororu. První koment ponechám, aby se všichni mohli pobavit tím, jakej jsem byl Jarek :-) PŮVODNÍ KOMENTÁŘ: 2*- Veeelice zdlouhavý slasher. Ubrat tak půl hodiny, by bylo jen ku prospěchu věci. Žádný z hrdinů mě k srdci nepřirostl, "slavná" Linda Blair je prostě jen zpuchlá nesympatická manda, gore minimum, vraždící houmlesáci nic moc... no bída. Ale finální likvidace je o.k. :-)(2.3.2010)

Povedený slasher založený na jednoduché, ale zábavné zápletce. Mohlo se odpustit od zbytečně dlouhé stopáže, která zapříčiňuje pomalý rozjezd, ale poté, co se děj přesune na strašidelné sídlo, začíná ta pravá atmosféra. Partička teenagerů zjišťuje, že nejsou jedinými obyvateli sídla, ale že tam s nimi ještě někdo je. Milá návštěva to však není - zmutovaný zaostalec. Kupodivu tu nejsou vraždy stěžejním prvkem, ale je jím atmosféra ponurých interiérů a permanentní napětí z neznáma. Ono těch vražd zas tolik nebylo, ale když už dojde na nějaký mord, tak působí zajímavě. Rozhodně slušná zábava.(30.3.2009)

• - Nakrúcanie trvalo 40 dní. (molcan2)

• - Posledný film spoločnosti Compass International Pictures. (beso74)

• - Bludisko z živého plotu bolo postavené štábom, pretože v okolí panstva sa žiadne nenachádzalo. (molcan2)