• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(20.2.2010)

• lenuse

Nezačalo to úplně špatně, ale s postupujícím časem jsem si říkala, proč s tím filmem dělali takové drahoty a rok odkládali dánskou premiéru? No, možná si mysleli, že nasbírá po artových festivalech ceny a pak ho domácí diváci přijmou. Jinak nemám ráda filmy o umírání typu Wit. Myslím, že, kdo to aspoň trochu s někým blízkým prožil, nemusí si to připomínat.(3.10.2011)

18. art film fest(26.6.2010)

Právě že si to prožil mnohý z nás. Staří je hrozné a rakovina může postihnout každého v kterémkoliv věku. Člověk, který je plný energie a domnívá se, že je nezastupitelný, navíc nemá řemeslo komu předat, po zázračném uzdravení náhle zkolabuje na své svatbě a zanedlouho se zjistí, že došlo k metastáze na mozku... Bohužel, neoperovatelné. Jesper Christensen zahrál neskutečně opravdicky, ano, tak nějak to vypadá při posledních týdnech umírajícího člověka. Ta závěrečná dlouhá scéna mě nevadila svou délkou,, člověk se mohl hodně zamyslet i nad svými postoji, ale asi bych nedokázal sedět s celou rodinou a čekat, až můj blízký naposled vydechne. A naopak, nechtěl bych, aby moje rodina zažila se mnou takové konce.(4.4.2019)

Film o ťažkých rozhodnutiach, ked' nemoc starého rozhodí plány členom rodiny i mimo nej. P.S. To jeho preglganie na konci sa už nedalo vystáť! P.S.2. Skladby nahrávali kto, jehovisti??(10.4.2016)

• - Film získal Cenu FIPRESCI v hlavnej súťaži Berlinale 2010. [Zdroj: Artfilm] (imro)