Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Od svítání do svítání se odehrávají příběhy několika postav, jež se protínají na jedné policejní stanici na předměstí Melbourne. Tanya nespravedlivě nařkne Daniela z krádeže úspor. Aby získal nějaké peníze, rozhodne se Daniel stát se zlodějem doopravdy. Rhonda má tři děti, každé s jiným partnerem. Nejstarší dvě ji opustily, když jim nebyla schopna poskytnout bezpečný domov. Gina žije v neblahém očekávání zprávy o smrti svého zatoulaného syna. Bianca potřebuje peníze a propadá závislosti na hracích automatech, přičemž dceři Katarině je spíše starší sestrou než matkou. Film nabízí dva pohledy na mezigenerační konflikty, nejprve očima dětí a pak matek. Ať jsou neshody jakkoli hluboké, jedné noci se všichni musí vrátit zpět domů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

jhrasko odpad!

všechny recenze uživatele

Mozaika osamelých existencií trpiacich pokrivenými rodinnými vzťahmi, nepochopením a absenciou akejkoľvek lásky. Prehnané autorské ambície v 113 minútach, ktoré majú byť o živote a pritom sú paradoxne ukážkovo umelé. Nechutný a nebezpečný midcult. FUJ! ()

hygienik 

všechny recenze uživatele

Mal som ťažký týždeň v každom ohľade a tešil som sa na dobrý film. Netušil som, že obdržím terapiu zdarma s poznaním, že ľudia majú aj väčšie problémy než ja. Hnus sa ventiluje ďalším hnusom, prívalom opustenosti frustrácie a závislosti. Je to ako keď som mal 15, pocit, že všetko sa po...lo a prečítal si Bukowského. Veci sa nezmenili, ale moje negatívne emócie zmizli. To isté platí o tomto filme. Bol pre mňa katarzný. Užívateľ jhrasko má pravdu v tom. že je nebezpečný. Zdá sa mi podsúva divákovi ideu, že zobrazený stav spoločnosti je bežný, a teda aj normálny, lenže toto sa normou medziľudských vzťahov sťať nemá. V každom prípade som pre každú z postáv našiel dosť pochopenia a "respekt" pred prvou a poslednou sekvenciou záberov. ()

Reklama

rivah 

všechny recenze uživatele

Depresivní příběhy, hudba k nim dobře ladí. Filmařsky zralé dílo líčí osudy nešťastných lidí různých generací, především žen, je tu zřejmá citlivá ženská ruka A.K. (70%) ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Udělala z něho zloděje, rozšířilo se to po okolí, a tak se jím stal. Tenhle film ale není o tom, jak žena navedla muže na dráhu zloděje, a časem z něho vyroste super zloděj, ale o mezilidských vztazích. A to - nic moc. Sotva dvojka. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Horko těžko 60%. Řemeslně dobře zvládnutý film o tom, že všichni všechno dělají špatně. Matky, děti, otcové a milenci, nikdo na tomto světě neudělá správný krok. Cokoliv, co scénáristu a režiséra napadlo, že by mohlo být špatně, to přihodil, jako když pejsek a kočička pekli dort. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama