Mark1983 odpad!

Smutná podívaná,amatérský herecké výkony a dokonce i nesmyslný děj celého filmu,takže už nemám,co dodat.Druhej a třetí díl mě ani už nezajímá,i když první díl jsem si pustil ze zvědavosti,ale ani jsem tu amatéřinu nedokoukal. ()

sona.1990

Asi žádný film, opravdu žádný mě nenaštval tak jako tento! Vzal mi dech, rozčílil mě tak, že jsem polovinu filmu nadávala! A opravdu si plně uvědomuji proč! Je to čistokrevná pravda, čistý koncentrát reality na plátně. Jen se divím, že když je rasismus trestný, může se film vysílat! Jak já mu fandím.. ()

Naby

Zajimave tema z realneho prostredi vyvyjejici se pomalu az do hladiny scifi. Kdyby to bylo v trosku realnejsich hranicich, bylo by to super. Takhle lehce nad prumer 3,3*. ()

KvetoslavL.

Bastardi jsou pořádně drsným remakem Obecné školy. Poté, co žáci dojdou k závěru, že brutální znásilnění je trochu větší sranda, než házet po učitelkách vlaštovky, na školu přichází nový pedagog - Igor Hnízdo s vizáží mistra republiky v pojídání hot dogů - s trochu neortodoxním způsobem sjednávání pořádku. Pokud máte rádi zabíjení zlobivých dětí, tato dějová linie vás plně uspokojí. Zbytek filmu je vyplněný v podstatě jen dětmi různých entik posílajícími učitele a ostatní postavy do análního otvoru tisíci různými způsoby, častokráte i velmi kreativními. Nicméně, pokud v sobě máte alespoň kapku morálky a dobrého vkusu, tento film se vám dosti pravděpodobně líbit nebude a budete tu pak v komentářích nadávat, že to má kvalitu a scénář amatérského porna. My ostatní se však budeme skvěle bavit. PS: Všichni, kdo říkáte, že tento snímek je rasistický, si uvědomte, že to vy jste chtěli, aby se ve filmech objevovali herci všech etnik a ras (kvůli čemuž je mimochodem severský bůh v Thorovi černý), takže si nestěžujte, že to tak někdo udělá i ve filmu o zvláštní škole. PPS: Hlavní hvězdou filmu je samozřejmě Rytmus, i když (nikoho) nezabil. ()

Perineum

Po zhlédnutí v kině poněkud šokující zážitek, který ve mně rozpoutal otázku, zda-li je české školství takové, byť jsem se s ním nesetkal (problém bude asi, že jsem chodil na základku v malém městě), jenomže ono to je tak příšerně natočené a zahrané, že to prostě nefunguje. A Magnusek je ten nejméně sympatický herec v historii. Herec by snad měl mít aspoň nějaké charisma, on má tak akorát několik brad, účes podle kastrolu a obří břich. Když se objevil na scéně, raději jsem se díval na ty cigánčata. ()

Standa95

První díl toho filmu si v porovnání s ostaními jako jediný nezaslouží hodnocení odpad! - ale dávám jednu hvězdičku. I tak pro mě tento film je ostuda. Herecké výkony, děj, hudba, no hrůza. Díly, co následují po tomto, to je už úplná katastrofa! Ještě ke všemu, za co se stydím, je, že to bylo natočeno v místech, kde žiji a moc dobře vím, že to tu u nás takto funguje :-\ Jo a další věc, Tomáši Magnusku, ty se radši věnuj jídlu, ve kterém se tak vyžíváš a nebo povolání speciálního pedagoga, který ti jde určitě stokrát lépe, než se vyskytovat ve filmové branži!!! ()

Hexorzz

Kdyby film zůstal v komediální rovině a necpal se za každou cenu do té dramatické, mohl to být krásný oddychový kousek. Takhle se ovšem film "přepne" z jedné polohy do druhé zcela bez varování a to je škoda, neboť vtipy a hlášky byly na dobré úrovni, s nutnou dávkou vulgarit. Bohužel ale změna na drama nevyšla. Nicméně to není taková tragédie, jako díl druhý, nedejbože třetí. ()

2sistem

Co ten film společnosti dal? Poukázat světu jak se chovají cigáni, to snad každý ví a nikdo s tím nic neudělá, tak proč točit o tom filmy!? Jinak né špatné drama. ()

solver

Poselství filmu je evidentní, ale je otázkou zda má smysl (kromě toho komerčního) natáčet pokračování. Politická elita si totiž film s realitou nejen nespojí, ba dokonce dojde spíše k bagatelizaci, jak zde již předvedli někteří komentující. K tomu, aby poznali realitu, jim stačí hlášení z libovolné služebny PČR v inkriminovaném místě s ghetty nebo např. 10 minutové video z Duchcova dostupné na youtube. ()

J.J.1972

Kvalitou a prevedením by som Magnusekov počin nezaradil medzi zlé celovečerné filmy označené ako "odpad" ale skôr medzi dobré dokumentárne filmy. Hviezdičky si podľa mňa zaslúži vďaka odvážnej téme jedného z veľkých problémov súčasnosti, o ktorom sa ostatný český a slovenský svet bojí (?!?!) nahlas hovoriť. Film vytvorený z veľkej miery detskými nehercami ma zaujal okrem témy aj zvláštnou atmosférou, ktorá necháva priestor zamyslieť sa nad jeho podstatou. Trochu mi prekážalo prehnané množstvo vulgarizmov (i keď je realita skutočne taká), naopak potešilo niekoľko vtipných scén, i keď je celý film skôr smutná dráma ba až tragédia. A po nepríjemnom Ritmausovom hlase ma na záver prekvapila skutočne príjemná záverečná skladba sprevádzajúca rolovanie titulkov. ()

Hanver

Většina zdejších komentářů jsou chámotiny. Film je naopak až děsivě realistický, vlastní zkušenost z ÚNL. Zobrazení sociální reality je věrné, dětští herci jsou přirození a velmi dobří, dospělí herci trochu zaostávají, ale na výsledku to není příliš znát. Nedávný případ z Králík, kde se několik chovanců pokusilo zavraždit vychovatele šroubovákem a vychovatelku ztloukli do bezvědomí, aby následně byli potrestáni "dočasným zákazem návštěvy kina", ukazuje, že podobné varovné filmy mají své místo a v žádném případě nejsou mimo. Po shlédnutí tohoto filmu, v němž mnozí z nás poznali jistou ústeckou lokalitu (možná Ostraváci, Chomutovští, Děčínští, Tepličtí, Krupečtí, Bystřičtí, Varnsdorfští, Duchcovští a další obyvatelé multikulturních měst by tvrdili, že je to podle předlohy v jejich lokalitě), je ´pro odpovědné rodiče velmi těžko představitelné, že by mohly jejich děti navštěvovat podobnou školu. Z hlediska hereckého, dobře hráli cigáni i představitel Dostála, zklamal poněkud Potměšil a na místního politika ČSSD se moc nehodil Šťastný, tam měl být spíš někdo jako Hryc. Díky za solidní počin. ()

Funky.F

Docela nevkusný film, na který jsem se podíval neúmyslně. Nic mě na tomto filmu nezaujalo. Dokud jsem se nezeptal sám sebe, co by dělal já v situaci učitelů? Jsem taková zvídavá povaha, která ráda řeční a je ráda, když ji někdo poslouchá a třeba se něco přiučí. Ideální učitel? Asi ano. A tito bastardi? Řekl bych vám co by si zasloužili, ale raději si to nechám pro sebe, protože posuzovat takovéto citlivé téma zdravým rozumem se dnes moc nenosí a bývá po zásluze potrestáno. Mluvím z vlastní zkušenosti. ()

pan_Bily

Natočit české Nebezpečné myšlenky, proč ne. Určitě zajímavé téma. Ale tohle se moc nepovedlo. Pokud má být film z naší české reality a ještě navíc, jak tvrdí tvůrci a protagonisté v dokumentu o filmu, má být postavený na skutečných základech a má nastavovat zrcadlo a poukázat na dané problémy, tak je to hodně přemrštěné a hnané do extrémů. I když samozřejmě srovnání s opravdovou realitou nemám, tohle mi přijde moc a film to degraduje. Hlavní postava působí hodně nepřirozeně a nepřesvědčivě - tady obsazení trochu ujelo. Saša Hemala co by inspektor, to je totální úlet. Jednak jeho obsazení a vůbec celá ta role inspektora... Nedělám si iluze o úředním šimlu :-) ale tohle snad ne. To si mohli, celou tu scénu, tvůrci odpoustit. Stejně tak obsazení pana Cimického. Vyšetřovatelé vůbec působí jak parta důchodců, co si vyšli na pivo. Neříkám, že zkušený policista před penzí nemůže dělat detektiva... Ale tohle opět působí nepřirozeně až směšně. ()

Ratman

První věta filmu: "Na koho čumíš?". No co čekat od scénáristy, který má ve své filmografii věci jako Kameňák 4, Jedlíci aneb sto kilo lásky, nebo Helenu... Jinak jako téma zajímavé a aktuální... ()

Tomikxnm

Ačkoliv ve filmu padal jeden (z 90% sprostý) vtip za druhým, já jen znechuceně sledoval a přemýšlel, jestli vážně můžou existovat až takový nehorázný hovada jako na základní škole, kde se film odehrával. Na druhou stranu stačí vyjít do ulic a člověk si rázem udělá představu o dnešní nejmladší generaci, tudíž se mi to v tomto směru nezdálo až tak přehnané. Místy jsem se sice divil kam až Magnusek zachází a jak nám to všechno porcuje pěkně natvrdo bez zbytečných příkras, ale o to více mu musím střihnout hlubokou poklonu, že jsem po dlouhé době viděl film, který se nebál nic vycenzurovat (narážím hlavně na scény s cikány). Nápad geniální, o hereckých výkonech by se dalo polemizovat (hodně lidem se spíše líbily výkony dětí, mě naopak některé scény s nimi přišly až moc přitažené za vlasy a působily trapně). Celkové jsem měl z filmu dobrý pocit a určitě jsem zbytečně neztratil čas sledováním celé trilogie (ačkoliv vyvrcholení zápletky bylo zajímavé, místy se to zbytečně natahovalo a ve finále by asi stačily filmy dva). Za mě dobrá podívaná, 4*. ()

Peddro

Jediná větší chyba je, jak žák napadne pana Rašilova, není reálné, aby žák sedmé třídy fyzicky přemohl dospělého muže. ()

Dead.Patrik odpad!

Hrozný film, nemal žiadny dej. Obsadenie hercov bolo katastrofálne, herci sa vôbec nehodili do príbehu. Soundtrack bol jediný čo sa tam hodil. Dovolím si tvrdiť že keby to točil nikto iný ako česi mohlo to dopadnúť lepšie. Filmu dávam jedno z najnižších hodnotení a to odpad. ()

Pokri

Nerozumiem nízkemu hodnoteniu. Samozrejme, Magnuskovi možno všeličo vyčítať, predsa len je skôr filmový nadšenec ako zručný filmár, ale mne sa Bastardi páčia. Chopil sa zložitej témy a ustál to so cťou. Navyše ani herecké výkony nepovažujem za zlé. Tí asociálni haranti síce pôsobia hlúpo a hrať nevedia, no sú o to autentickejší. ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová