poster

Setkání s nebezpečím (TV film)

 • USA

  Encounter with Danger

 • Slovensko

  Nebezpečný únos

 • Slovensko

  Unesený

Krimi / Drama

USA, 2009, 88 min

 • Jara.Cimrman.jr
  *

  Nejsem žádný filmový odborník, ale přesto si troufnu napsat, že tuto slátaninku z mnohokrát viděného lze nevěřícně sledovat s otevřenými ústy, s kukadly zaslzenými od smíchu či při ní nerušeně podřimovat. Vážně se to totiž brát nedá, neboť příběh je dostatečně stupidní: Lori se ztratil snoubenec Jack a ona ho hledá. Jako správná učitelka přitom hravě překonává bezpečnostní systém bohaté firmy, intelektuálně ničí zazobané padouchy a ještě přitom machruje s mikrofonem vychytrale schovaným pod bundou, což považuju u snímku z roku 2009 za filmovou sebevraždu. Pravděpodobně pouze díky vrozenému cynismu jsem to dokoukal až do závěrečných titulků a tímto uděluju zaslouženou hvězdu za nechtěnou zábavu.(6.4.2016)

 • MickeyStuma
  ***

  Příběhů o tom, jak jel muž na služební cestu či na dovolenou se svojí manželkou, která se krátce po příjezdu ztratila, bylo natočeno již mnoho. Ze starších snímků mi nedá připomenout např. skvělý film s Harrisonem Fordem ´48 hodin v Paříži´. V tomto ryze televizním počinu se takřka jedná o to samé, jen je příběh tentokrát z poloviny odlišný. Neztratí se manželka, ale onen muž samotný. A tak zběsilé pátrání po něm a překračující všechny překážky a nástrahy provádí ona. A protože je to právě televizní, výprava podle toho vypadá. A tak se nejedná o nic akčního či nějak zvlášť atmosfericky drásajícího. Jedná se zkrátka o odlehčený snímek určený hlavně pro ženskou část diváků, které zrovna drsnější a akčnější eskapády nemají zrovna v oblibě.(21.3.2016)

 • Pethushka
  **

  Musím uznat, že "Brenda" tady podává otřesně nudný výkon. Vše je na jedno brdo a vše je tak tragické. Nechci po ni, aby hrála v komediích, ale i v thrillerech jsou pasáže, kdy se může zasmát. Jenže ona jakoby pořád tušila, že ji někdo podvede. Už když její přítel odcházel z hotelu, podívala se po něm jakoby ho měla ztratit. V té chvíli ještě nic netušila. Omlouvám se za tak dramatický komentář!(10.5.2011)

 • Tryskomyš
  ***

  Že nám ta Brenda ale zestárla, co ?(21.4.2010)

 • alambert
  *

  Jsou jména, která jsou zárukou kvalitního filmového zážitku. Jsou také jména, která předznamenávají pravý opak. A jedno z nich je Shannen Doherty. Její herecký výkon je podle mého názoru opět nudný až otravný. Bohužel tím ale nijak nevybočuje ze standartů tohoto snímku. Ani ostatní herci toho moc nepředvádí. Co se týče děje, ten je tisíckrát omletý a bez jakéhokoli překvapení nebo inovace. Když tak film posloucháte, máte pocit jako byste všechny ty dialogy už někdy slyšeli. Prostě nudný rádoby thriller, jako spousta filmů před ním a bohužel očekávám, že i spousta filmů, co teprve budou natočeny...(15.4.2010)