Strážce divočiny

• Slovensko Strážca divočiny (více)
Trailer

Není to tak dávno, co se po celé Evropě prostírala nespoutaná příroda. Dnes takových míst zbývá jen několik. Patří k nim záhadná Tichá dolina ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Odlehlé soutěsky a čarovné lesy jsou domovem asi čtyřiceti medvědů, kteří zde žijí volně a bez jakéhokoliv konfliktu s člověkem. Dva mladí filmaři se nechali inspirovat těmito skvostnými tvory, nazývanými strážci divočiny, a zachytili jejich život. Ukazují při tom pomíjívý svět nezkrocené divočiny, v němž je člověk pouhým pozorovatelem. (oficiální text distributora)

Trailer

tahit

Byla to skvělá filmová jízda divočinou. Je to vlastně ku podivu, vidět tak ještě kus neuvěřitelné krásy volné přírody a k tomu nedaleko od nás z Čech. Patrně každému oku musí tento film zalahodit, který dýchá harmonií báječných krás slovenské divočiny. Já jen dodám, že jsem si ten filmový skvostný zážitek opravdu vychutnával. Nelze opomenout, že ty jedinečné záběry musely stát mnoho úsilí, považuji je jednoznačně zcela za unikát, díky moc za ně. ()

Linki

Jediný dôvod prečo som filmu Strážca divočiny nedala päť hviezdičiek je ten, že som krátko pred tým čítala súvisiacu knihu Posledná pevnosť, ktorá je TOP! V tomto prípade asi odporúčam opačnú postupnosť - film a až potom kniha, lebo keď som si teraz po rokoch film pozrela, stojí za päť hviezdičiek. A preto nakoniec po čase dávam tých päť! ()

easaque

medvídky mám rád, tak jsem podle zdejšího hodnocení byl nalákán na tento dokument, který po zhlédnutí hodnotím jako poklidný a docela poučný. Potěšili mě záběry z různých období a sledování osudů tatranské zvířeny - teda zejména medvědích rodin v průběhu několika let. Kamery i střih byly profesionální, jen komentář to trochu kazil. Takže se mi to líbilo na hezké čtyři hvězdičky a dokument je na stejné úrovni britské BBC svým zpracováním, ale techniku mají angláni rozhodně lepší ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

vander19

Opäť raz sa ukázolo, že keď sa spojí kvalitný tím dokopy, tak aj v našich zemepisných šírkach sa natočí dokument, ktorý smelo môže konkurovať zahraničným publikáciám. Veľmi pekné a profesionálne zobrazenie najmenších veľhôr na svete. Skvelá kamera, výborne doplnená hudbou a netuctové príbehy zvierat. Čo viac si človek môže priať? ()

Santino7

Veľmi pekný dokument nesúci sa v pokľudnejšom tempe, čo však nijak neprekáža, práve naopak - podobné otrepané frázy používam síce nerád, no tentokrát to naozaj pôsobilo ako taký balzam na dušu. Že život v meste býva často hektický a uponáhľaný (mimochodom ďalšia fráza!:-)), to mi asi dáte za pravdu, no a tento tatranský dokument bol pre mňa veľmi príjemným, takmer hodinovým únikom, počas ktorého akoby sa zastavil čas a mohol som sa "nasýtiť" prekrásnou a ničím nerušenou prírodou. Ono za to, že sa im podarilo natočiť zvieratá z takej blízkosti bez toho, aby ich vyrušili alebo nejakým spôsobom odohnali im patrí ešte pochvala navyše, skutočne to muselo dať zabrať. Výsledok však stojí za to a ja som len rád, že som mal možnosť vidieť ďalší z nespočetne dôkazov o tom, akými pokladmi tá naša malá krajinka disponuje. A len tak mimochodom, Geišbergov hlas k tomu sedí priam fantasticky! 5/5 ()

• Erik Baláž bol aj jedným z tých, ktorí vlastným telom bránili vstupu ťažkých mechanizmov do Kôprovej doliny. (Valentt)
  • Film Strážca divočiny získal hlavnú cenu Grand Prix na festivale Hory a mesto v Bratislave ako aj cenu Literárneho fondu za najlepší slovenský film. (POMO)

Související novinky

Za zvířaty do kina Atlas

Za zvířaty do kina Atlas

30.10.2016

Druhý ročník dokumentárního filmového festivalu Zvířata jsou taky lidi nabídne v pražském kině Atlas celkem 12 projekcí ve čtyřech festivalových dnech. Tématem přehlídky, která proběhne od 10. do 13.… (více)