Uninhabited

Lachlan Milne

Peter Miller

Scénografie:

Simon Dobbin

Pekne nakrútený hororík odohrávajúci sa v malebnom prostredí ostrovčeka, ktorý, ako sa zdá, nie je celkom opustený. Spočiatku nevieme, čo sa z toho vyvinie, hlavní hrdinovia počujú divné zvuky, plač, vidia stopy v piesku, tiene, miznú im veci... takže moja zvedavosť narastala. Potom sa však do deja zaplietli dvaja hispánski rybári, a celá parádna a mrazivá atmosféra sa začala rúcať. V záverečnej tretine sa to však opäť pozviechalo, takže výsledné dojmy mám skôr pozitívne. Je to o kúsok slabšie ako jeden z mojich obľúbených austrálskych kúskov Long Weekend, a to najmä kvôli dosť plochému a jednotvárnemu deju (námetom a atmosférou je to vcelku porovnateľné), ale za pozretie to určite stojí! A to nielen kvôli prostrediu a sympatickým postavám, ale taktiež dokonalej hudbe, z ktorej mi chvíľami naskakovali zimomriavky. Pekné.(17.8.2011)

• Genero

Robinson Crusoe by se podivil, jaká dobrodružství je možné zažít na exotickém a romantickém ostrůvku, když s sebou máte rozmazlenou hydru plochého charakteru. S pocitem sebezapření si odbudete povinnou úvodní plážovou soulož, která je k přežití jen se vzpomínkou na stepilého a hebkého Pátka a pak šup šup do víru událostí. Spoustu prapodivných výjevů váš mořský azyl nabízí, drsné rybáře, s jejichž nářečím si neporadí ani Google Translator, záhrobní fluidum, chystající na vás příšernou krvavou past, chajdu s panty z kůže, okna nejsou zasklený, z níž se linou pradivné zvuky. A když už se můžete samou hrůzou ukousat, cítíte nutkání šlápnout na smrtelně nebezpečnou jen napůl leklou jedovatou rybu vytaženou z útrob Kuby Vágnera, kterou byste během třiceti minut, co zbývají do vaší smrti nudou, nejraději omlátili Billu Bennettovi o držku.(17.2.2012)

• Hrabka

Co si budem povídat, potenciál toho ostrova byl velký. První polovina docela ušla, i atmosféra je vcelku povedená, noční scény místy dokáží napnout, ale v druhé polovině to nabralo divný směr, začaly se množit blbý situace a celý to prostě chytilo takovej trapně ujetej nádech a ten konec to zabil. Není to sice horor úplně na odepsání, ale žádná sláva to tedy taky není. 45%(18.6.2012)

• castor

Znásilňují se tu ženy, spekuluje se tu nad různými legendami, šlape se tu na prudce jedovaté ryby a hlavně se tu neuvěřitelně vaří z vody. Do té režisér ještě stihl hodit špagety, na kterých si tu mladí milenci ještě bez nějakého podezření pochutnávají, aby po zbytek stopáže jen splašeně pobíhali po ostrově. Servírovat se tu budou ještě hodně (ale vážně hodně) špatné dialogy, které sympatická ONA a otravný ON po celou dobu úsporné stopáže pronášejí. Dovolenkové ultralaciné video vystřídají různé zvuky, pláč a „nepříjemná“ podezření v duchařském balení a i když některé noční scény místy ještě dokáží napnout, druhá polovina nabírá prapodivný směr, až je z toho divákovi nevolno!!(27.2.2013)

• tron

Škoda. Počiatočná výprava úžasná a následne príjemne nepríjemná a tajuplná. Legenda o "duchovi" je pôsobivá, ústredný párik veľmi sympatický a výprava krásna. Ku koncu už to ale začína byť dosť veľká nuda a sklamal a rozčaroval ma až príliš otvorený koniec. To kde sme, aby sme sa nedozvedeli odpovede na základné otázky???(21.1.2017)