Janie Jones

Janie Jones

Drama / Hudební / Road movie

USA, 2010, 107 min

Spoilery. Scenár filmu s kvalitnou kamerou a osvietením scén si počína prefíkane. Zobrazuje comeback speváckej hviezdy Ethana spolu s jeho kapelou a k tomu musí riešiť náhly príchod dcéry, o ktorej nevedel a má sa o ňu postarať. Dajú sa tieto dve témy vôbec zlúčiť dohromady? Zdá sa, že nie. Preto sa Ethanovi najskôr rozpadne kapela, aby sa dcére mohol venovať viac a intenzívnejšie. K emocionálne silnému scenáru sa pridáva aj autentickosť hercov a tak vytvára výborný filmový zážitok.(12.5.2013)

• dogma97

Mohl to být pěkný film, muzikantské road movie ozvláštněné dcerou na krku, kdyby ovšem nebyly dialogy (a potažmo celý scénář) tak zoufale odbyté a prvoplánové. Nivola si své uhrál (a na rozdíl od Abigail na tu kytaru opravdu uměl), ale proboha třináctiletou Breslin, která ovládá jen tři výrazy tváře (naříkající štěně, smutné štěně, zubící se štěně - jo, pro osmiletou dětskou roli to stačí, ale ne pro hlavní ženskou roli dospívající dívky), nemůže režisér jen nechat odříkávat stále dokola jo, jo, jo! 35%(14.12.2013)

Alespoň nějaké kladné stránky má nachlazení-můžu každý den sjíždět filmový maraton. A tak jsem se konečně dostala i k Janie Jones, filmu, na který jsem se už nějakou dobu těšila. Není to klasické hudební drama, jak se může zdát, spíše vztahová záležitost dcera-otec. Muzika tam funguje jen jako jejich společný jmenovatel, díky kterému najdou řeč. Hudebních momentů je tam opravdu jako šafránu, což ani není na škodu, vzhledem k tomu, že hráli samé cajdáky. Nivola se dá snést a Abigail je tu ještě hezká sympatická holka, ne plastová figurína jako v nynější době. Škoda pomalejšího tempa, které občas přináší hluchá a nudná místa. Jinak se mi to líbilo.(30.8.2012)

Hezký a vlastně dost obyčejný příběh ze života, který se může stát jakékoliv rockové hvězdě. A důležité je vnímat to, jak se taková hvězda pak zachová, když nastane takový problém. A asi málokdo se zachová tak, jako starej Jones, když zjistí, že na světě už je přes 15 let jeho dcera, o které do té doby neměl ani ánung. Celkově, i když je ve filmu plno smutných momentů, je tenhle film vlastně dost pozitivní. Místy i melancholický. No a hudba samotná? To je panejo třešnička, že i ta největší třešeň na jaře osetém stromě by byla oproti téhle prd.(15.8.2013)

Jednoznacne prekvapeni herectvim Abigail Breslin, ktera uz nehraje jen tak nejakou malou roztomilou holcicku, ale teenagera, co chvilema nevi, co ma delat a jak situaci resit, pak herectvim Alessandra Nivoly, nebot usporne a presne herectvi je v kazde minute zaberu a taky pomerne malou roli matky, kde uplne zazarila Elisabeth Shue. K tomu je ve filmu spousta zajimave muziky a deje, jenz je jednoduchy, ale zajimavy a vas ani chvili nenapadne, ze by jste si mohli u toho schrupnout, protoze to by byla skoda.(9.8.2012)

• - Režisér David M. Rosenthal v tomto snímku vychází z vlastních životních zkušeností. [Zdroj : dvd.mag] (Terva)

• - Abigail Breslin (Janie Jones) se kvůli své roli musela naučit řídit. [Zdroj: IMDb] (hellstruck)