Janie Jones

Janie Jones

Drama / Hudební / Road movie

USA, 2010, 107 min

Hezký a vlastně dost obyčejný příběh ze života, který se může stát jakékoliv rockové hvězdě. A důležité je vnímat to, jak se taková hvězda pak zachová, když nastane takový problém. A asi málokdo se zachová tak, jako starej Jones, když zjistí, že na světě už je přes 15 let jeho dcera, o které do té doby neměl ani ánung. Celkově, i když je ve filmu plno smutných momentů, je tenhle film vlastně dost pozitivní. Místy i melancholický. No a hudba samotná? To je panejo třešnička, že i ta největší třešeň na jaře osetém stromě by byla oproti téhle prd.(15.8.2013)

Ethan Brand a jeho comeback. Jenže aby to nebylo tak jednoduché vrací se mu i jeho bývalá láska, která má třinácti letou dceru. No a jak to tak někdy chodí je to i Ethanova dcera. Situace se dokonce vyhrotí tak, že ji musí hlídat. Zajimavé, pěkné a komediálně laděné osudy jednoho rockera. Režisér vychází z vlastních životních zkušeností.(10.10.2011)

Jednoznacne prekvapeni herectvim Abigail Breslin, ktera uz nehraje jen tak nejakou malou roztomilou holcicku, ale teenagera, co chvilema nevi, co ma delat a jak situaci resit, pak herectvim Alessandra Nivoly, nebot usporne a presne herectvi je v kazde minute zaberu a taky pomerne malou roli matky, kde uplne zazarila Elisabeth Shue. K tomu je ve filmu spousta zajimave muziky a deje, jenz je jednoduchy, ale zajimavy a vas ani chvili nenapadne, ze by jste si mohli u toho schrupnout, protoze to by byla skoda.(9.8.2012)

Spoilery. Scenár filmu s kvalitnou kamerou a osvietením scén si počína prefíkane. Zobrazuje comeback speváckej hviezdy Ethana spolu s jeho kapelou a k tomu musí riešiť náhly príchod dcéry, o ktorej nevedel a má sa o ňu postarať. Dajú sa tieto dve témy vôbec zlúčiť dohromady? Zdá sa, že nie. Preto sa Ethanovi najskôr rozpadne kapela, aby sa dcére mohol venovať viac a intenzívnejšie. K emocionálne silnému scenáru sa pridáva aj autentickosť hercov a tak vytvára výborný filmový zážitok.(12.5.2013)

Tichá a Kľudná atmosféra popretkávaná talentom a úletmi ne-dospelého otca. Vlastne som sa nikdy nezmýšľal čo sa stane s rokovou hviezdou keď už len dožíva svoje posledné dni slávy. Možno si už len pri počutí "danej" piesne spomeniem ,áno toto sa mi niekedy páčilo. Mal by to byť odkaz každého hudobníka v nás pripomenúť nám čas ,miesto ,vek city a čokoľvek s tým songom spojené. Už sa ťahám moc do svojich úvah tak radšej :) ... som rád že som náhodou na tento príjemný kúsok narazil a výrazne ho doporučujem aj ostatným.(18.12.2012)

• - Režisér David M. Rosenthal v tomto snímku vychází z vlastních životních zkušeností. [Zdroj : dvd.mag] (Terva)

• - Abigail Breslin (Janie Jones) se kvůli své roli musela naučit řídit. [Zdroj: IMDb] (hellstruck)