Podfuk

Job, The

Komedie / Drama / Thriller

USA, 2009, 99 min

Shem Bitterman

Shem Bitterman (scénář, divadelní hra)

Kiki Goshay

Stephen Mark

Scénografie:

Andrew Trosmans

Kostýmy:

Sara Jane Slotnick
  • Icefist

Černá komedie s tak chaotickým dějem, že mám pocit, jako by scénář psalo pětileté dítě, kde i samotné dialogy jsou zmatené. Pokud tento snímek měl nějakou hlavu a patu, tak mně se jí nepodařilo najít. A závěr vaše rozpaky ještě umocní. Alespoň že se tedy párkrát pousmějete (protože na opravdový smích nedošlo) a že budete nejspíš jako já moct ocenit herecký výkon P.J.Fluegera. Protože ničeho jiného, co by stálo za zmínku, se bohužel nedočkáte. Oblíbená část- cesta se spacákem na místo určení(24.4.2011)

• MartinezZ

12.4.2011 ~ DVD Edice uvádí těžký podprůměr. Příběh o maníkovi, co je ve špatnou dobu ve špatném životě. ~ Bubba žije ve zkrachovalém průmyslovém městečku, kde je o práci nouze. Z tohoto hnoje ho vytáhne až náhodný cesťák-kovboj, který mu dohodí kšeft. Tím kšeftem je ale nájemná vražda a Bubba se do ní nemá. Jenže zaměstnavatel na NE neslyší a Bubba tak uzavře pakt s kovbojem. Samozřejmě, kdyby všechno klaplo, tak by byl film o ničem a nedostal by ode mě ani tu jednu hvězdičku, o které dělejte, že ještě nevíte. ~ Problém je, že celý film jsou tam dvě hlavní postavy, Bubba a kovboj a pouze ony dvě nefungují jako rohypnol. Všichni ostatní jsou tak levní a rádoby vtipní (odtud ten pokus o komedii), že to film shazuje někam do tamního bahna, které za deště pomalu odtéká do kanálu. Není to ani vtipné, ani zajímavé, bylo mi fuk, kdo a jak zemře a kdo a proč ne, protože děj byl předvídatelný až běda. ~ Nápad je hezká věc, ale v některých případech by mělo zůstat jen u něj a k realizaci nepřistupovat. Zbytečných filmů už je beztak dost. Tak, a teď to nečekané hodnocení: 1*(1.5.2013)

• bourec

V nabídce dvd edice je to to lepší,ale jinak dost slabej odvar.40%.(28.9.2010)

• ecceHOMMO

Podfuk.....áno súhlasím, ale tak trochu podfuk na diváka.....pretože záver vám zoberie vietor z plácht....Divák určité v závere očakáva smŕšť zaujímavého rozuzlenia a ten ( záver) je bohužiaľ odbytí rádoby jednoduchou a nikterak pôsobivou scénou...(15.9.2010)

• serioga

Kultovní film ve stylu Hitchoccka a filmů Podraz, Mechanický pomeranč a Hodný,zlý a ošklivý.Odvážne tvrdenie distribútora,ktoré má k pravde ale veľmi ďaleko.(14.2.2013)