poster

Anna Christie

 • anglický

  Anna Christie

Drama

USA, 1930, 89 min

Režie:

Clarence Brown

Scénář:

Frances Marion, Eugene O'Neill (divadelní hra)

Hudba:

William Axt

Kostýmy:

Adrian
(další profese)
 • Cival
  ***

  To se vlastně ani nedá rozumně hvězdičkovat. V dnešní době nekoukatelná, neskutečně přehrávaná nuda, s fešnou Garbo, která se klátí jak hrdinky mých filmů z The Movies. Ale odstřelte to, když to v oné době byla špička... :-) Historik bude onanovat, teenagerovi bych spíš doporučil i tu šílenou Fantastickou čtyřku.(21.3.2006)

 • Svadbos
  ***

  Greta Garbo je efektívna vo svojom prvom nahovorenom filme. Film samotný je skôr statický. Bol natočený podľa divadelnej hry Eugene O´Neilla. Bol natáčaný simultánne aj v nemeckej verzii, s Garbo a inými odlišnými hercami. Niektorí považujú nemeckú verziu za lepšiu. Nemecká verzia bola režírovaná Jacquesom Feyderom a trvá 82 min. Predtým bol tento film točený v roku 1923 s Blanche Sweet.(5.10.2011)

 • classic
  *****

  Krásna a dokonalá, švédska bohyňa, Greta Garbo, ktorá ale vo filme pôsobí, zraniteľným a strhaným dojmom s bolesťou na duši v trojuholníku medzi dvomi námorníkmi, kde jeden z nich, je otec - alkoholik, za ktorým prichádza, po dlhých, 15. rokoch, odkedy ho naposledy videla, ten sa chodí dennodenne, spíjať do baru so svojou družkou, ktorá je akurát s ňou na kus reči, keď príde po prvýkrát do baru. Druhý pán na holenie, je zase, iný námorník, ktorého s čistou - náhodou, privialo more, odvtedy sa do nej zamiloval, pričom začína jej diktovať život, že sa cíti ako kus - nábytku... G-A-R-B-O je geniálna, podáva fenomenálny vysilujúci a strhujúci výkon mladej ženy, ktorá si prežila svoje, má krvacajúce srdce, pričom nemôže sa vyrozprávať ani jednému z pánov, ktorí majú svoje muchy, ale len ťažko, by mohli rozumieť, čo akurát, prežíva... A-N-N-A, t.j - Greta Garbo, je mi O--S--O--B--N--E, extrémne sympatická, lebo viem, že dnes, sotva jestvuje, čoby len vláskom, podobná - JEJ.(25.3.2016)

 • Alf
  ****

  zajímavá atmosféra, pozoruhodné herecké výkony (pro mě zvlášť M.Dressler), příběh, u kterého jsem se ani dnes nenudil, jen - jako u každého filmu s Gretou Garbo - mi připadá, jako kdyby z konečného filmu byly vystříhány některé scény tak, aby celkové délka nepřesáhla 90 minut, občas děj prostě nějak podivně "poskočí", občas je chování postav poněkud nepochopitelné...(20.6.2006)

 • Kass
  ****

  Nevím, jestli byla "Anna Christie" natáčena podle původní divadelní hry, jisté parametry ovšem v tomhle ohledu snímek vykazuje. Nepřekvapí tudíž velmi dobré herecké výkony ústřední čtveřice, na nichž je film především postaven. Až mě překvapilo jak mě osudy jejich postav zaujaly. A vůbec, celkově je nuzné prostředí nasávající spodiny z přístavního mola podáno velmi přirozeně a uvěřitelně. Samozřejmě, divák musí s ohledem na datum vzniku filmu vědět "do čeho jde" a udělat tedy jeho směrem bud' vstřícný krok vpřed, nebo rázné čelem vzad. I když, je zřejmé, že podobné filmy jsou spíše vyhledávaným artiklem, než hromadně nabízeným zbožím = pochybuju tedy, že by se film dostal přímo do rukou "člověka nepovolaného". Hlavním kladem filmu zůstává božská Garbo, před jejímiž zasmušilými pohledy a hlubokým, zastřeným hlasem, alespoň pro mně není úniku. Greta Garbo s odleskem raněné sebedůvěry v očích anděla s planoucími křídly.(24.3.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace