Kdo je kdo (TV film)

Komedie

Československo, 1973, 66 min

Trocha nostalgie z mládí. 1) 30letý Václav Neckář své roli herecky nic nedal. Navíc mu to ani nějak neslušelo. 26letý Jan Kanyza (Neckářův manager) se tu taky nepředvedl. 18letá Simona Stašová a rovněž 18letá Jana Paulová byly zato fanynky jedna báseň. A kdo chce pana herce, pro toho tu byl nezapomenutelný 53letý Václav Lohnický - fantastický, ať už hrál cokoli. 2) Děj je ovšem fádní, dialogy tuctové, herecké výkony nevýrazné, děsivé dobové oblečení a tak celkový dojem nic moc. Ale bylo to mé mládí... 3) Přesný koment: kingik.(20.8.2016)

• dobytek

Slaboučká komedie o záměně osob s Neckářem v hlavní dvojroli. To už samo o sobě dává tušit, že tam bude Neckář zpívat. Já poslouchám úplně jinou muziku, takže Neckářovy hudební vsuvky mě fakt nebraly. A jako herec je Neckář sotva průměrnej. Naštěstí film netrvá moc dlouho. Za zmínku stojí akorát Václav Lohninský jako ředitel hotelu a za pohled stojí mladá Stanislava Bartošová. Kdo má rád písničky od Neckáře, ať si k mýmu hodnocení připočítá hvězdu navíc.(29.8.2013)

• Tommassi3

"Ale já vopravdu nejsem Dubský !!" - "Já vím !! Jsi Enrico Caruso a já veverka Zrzečka !!" ;) Typická crazy komedie operující se záměnou osob stojí a padá s hlavním hrdinou, jehož však Antonín Moskalyk jako jediný světlý bod téhle duchaplnosti obsadil Vaškem Neckářem, který však při nejlepší vůli není schopen Hajného jalový příběh nablblý jak dlabaný necky utáhnout ani omylem..(1.11.2015)

Hezký a přímočarý příběh s jednoduchou zápletkou, který jsem poprvé viděl až téměř 40 let od jeho natočení. I proto mě zaujaly mladičké fanynky tehdejší veliké umělecké hvězdy, Václava Neckáře, ve kterých lze dnes stěží poznat současné dámy a hvězdy divadelní scény i filmu - Simonu Stašovou a Janu Paulovou.(20.3.2012)

• pytlik...

Zápletka se záměnou vzájemně se podobajících osob je fakt hodně fousatá, myslím, že už pralidi se dost zasmáli, když si některý jejich kolega popletl manželku s opicí. Navíc není jen tisíckrát obehraná, ale v tomto případě také málo propracovaná, v podstatě Neckář stále někam běží/auto někam jede/Kanyza se plete/Lohniský křičí "chyťte ho". Zkrátka se jedná o film, který ocení pouze zarytí milovníci pravé socialistické zábavy, ještě zarytější Neckářovi fanoušci a ti nejzarytější příznivci nehezkých mániček.(8.11.2013)

• - Ve scéně, kdy postava Václava Neckáře tancuje, pouští si herec na musicboxu svou vlastní píseň. (M.B)

• - Ve filmu hraje Jiří Lír se svou dcerou Kateřinou Lírovou. (M.B)

• - Jedna ze dvou postav, které ztvárnil Václav Neckář, se jmenuje Václav Dubský. Tedy stejně jako Neckářův otec, divadelník, který umělecké jméno přijal po vzoru staršího bratra, herce Eduarda Dubského. (D.Moore)