Jak už sám název napovídá, komedie se bude točit kolem zápletky jedné z nejvděčnějších – dvojnické. Dva mladíci, k nerozeznání si podobní, se rozhodnou, že se vymění. Když je ale jeden populární zpěvák a druhý automechanik, není pro ně začlenění se do nových „životních rolí“ vůbec jednoduché. Prožijí nejednu humornou situaci a způsobí zmatky… A jak to všechno začalo? Populární zpěvák Václav (V. Neckář) jede se svým přítelem na setkání s fanynkami, když v jednom vesnickém hostinci, kde se zastavil na oběd, potká svého dokonalého dvojníka – automechanika Josku (V. Neckář). A kdo by této podobnosti nechtěl využít? Zvláště pro unaveného a znuděného Vaška je to příležitost, jak si alespoň chvíli užívat anonymity. A tak se mladíci rozhodnou, že se vymění… (Česká televize)

HonzaBez

"Tady se snad všichni zbláznili. Proč na něj volá Vašku?" Poněkud otřepanou zápletku o dvojnicích zachraňují zejména písně hlavního aktéra této komedie Václava Neckáře. Trošku mě tedy překvapilo, že takovouto "ptákovinu" natočil mistr Moskalyk, ale jinak v rámci nenáročného žánru to zas tak špatné nebylo. PS.: Zhlédnuto u příležitosti blížících se 80. narozenin Václava Neckáře. ()

slunicko2

Trocha nostalgie z mládí. 1) 30letý Václav Neckář své roli herecky nic nedal. Navíc mu to ani nějak neslušelo. 26letý Jan Kanyza (Neckářův manager) se tu taky nepředvedl. 18letá Simona Stašová a rovněž 18letá Jana Paulová byly zato fanynky jedna báseň. A kdo chce pana herce, pro toho tu byl nezapomenutelný 53letý Václav Lohnický - fantastický, ať už hrál cokoli. 2) Děj je ovšem fádní, dialogy tuctové, herecké výkony nevýrazné, děsivé dobové oblečení a tak celkový dojem nic moc. Ale bylo to mé mládí... 3) Přesný koment: kingik***. ()

Adiemus

Kupodivu se tu nikdo nezmínil o tom, že nejde o původní scénář či nápad, ale o téměř věrné zfilmování povídky či novely. Bohužel si nevybavím, kdo ji napsal. Šlo totiž o jednu ze tří či čtyř povídek zahrnutých do kdovíjak pojmenovaného titulu. Nicméně si pamatuju, že v dotyčné povídce nebyl dvojníkem opraváře aut  Václav Neckář, ale - ač nejmenován -  Karel Gott. Za sebe tedy považuji Moskalykovu volbu hlavního představitele za prozíravou, a protože považuji za převedení povídky do filmové podoby za poměrně zdařilé (samosebou v tom hraje roli i kus nostalgie), hodnotím tak, jak hodnotím. A i když je Neckářův účes vážně příšerný, stačí se podívat na dobové fotografie například Jiřího Schellingera a je jasné, že jde o tehdejší módní trend. ()

Tommassi3

"Ale já vopravdu nejsem Dubský !!" - "Já vím !! Jsi Enrico Caruso a já veverka Zrzečka !!" ;) Typická crazy komedie operující se záměnou osob stojí a padá s hlavním hrdinou, jehož však Antonín Moskalyk jako jediný světlý bod téhle duchaplnosti obsadil Vaškem Neckářem, který však při nejlepší vůli není schopen Hajného jalový příběh nablblý jak dlabaný necky utáhnout ani omylem.. ()

zdeny99

Hodně jednoduchá, zato vtipně laděná kravina na nedělní odpoledne v dvojroli s Václavem Neckářem. Celý ten film je především retro výletem do počátku 70. let. Kdo byli idolové té doby, co nosili a co zpívali, jaké byly fanynky, ale především ty staré putiky, jenž tehdá byly vrcholné restaurace, benzinky, auta, autobusy, zastávky na autobus. To vše už je taková nostalgie. A také ty účesy. Především samotný Neckář a ta jeho helma, tak to je fakt hrůza, ovšem nejhorší účes má Stašová. Té už chybí jen natáčky. Neřekl bych, že v té době měla 18, vypadá spíš tak na 50. Za to Paulová byla už v 18 pořádná čubka. Ovšem nejhezčí z těch ženských je Stanislava Bartošová. [423. hodnocení, 31. komentář, 54%] ()

• Když postava Václava Neckáře prochází kolem výlohy, visí v ní jeho vlastní plakát. (M.B)
  • Ve scéně, kdy postava Václava Neckáře tancuje, pouští si herec na musicboxu svou vlastní píseň. (M.B)
  • Ve filmu si svůj debut odbyla Simona Stašová. (M.B)