O Matyldě s náhradní hlavou

všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
Československo, 1985, 8 min

V jednom městě žila Matylda. Malá holčička, jež si ráda hrála, ale moc se nerada učila a když už musela, tak si málo zapamatovala. Tak její maminku jednou napadlo, že jí pořídí náhradní hlavy. Jednu na matematiku, jednu na básníčku atakdále. Matyldě se hlavy doma hromadily, všichni byli spokojeni, až do jednoho dne. Hlavu, kde Matylda měla básničku pro babičku, její maminka nechtěně vyměnila za kapustu a na rodinné oslavě byla ostuda. A tak si Matylda a hlavně její maminka uvědomily, že jedna hlava bohatě stačí. (wosho)

Karlos80

Klasická Macourkovština. Matylda a její dvě hlavy, jedna ta náhradní je plná zbytečně nabiflovaných vědomostmi, do té druhé hlavičky si malá Matylda ukládala jenom to co bylo opravdu důležité. Takže milí rodiče nesnažte se z děcek vyrábět malé génie a šprtáky, páč náhradní hlavy nebudou brzy k dostání!:-) Skutečně poučné a milé. ()

Jezinka.Jezinka

Pohádky pana Macourka s ilustracemi pana Borna jsme se ségrou jako děti milovaly. Nevím, jak tohle ocení nová generace, ale já se bavila znovu jak pětiletá. ()

Tommassi3

"Druhý den Matyldu bolela šíleně hlava.. To víte, jízdní řád je jízdní řád !! Těch odjezdů a příjezdů.." ;) ()

lubospoti

Tenhle film si pamatuju i v knižní podobě. Spojení pánů Macourka a Borna mi vždycky ohromě bavilo. Nepostrádalo dětskou hravost a vtip. ()