Reklama

Reklama

Obsahy(1)

The Wet Parade je film natočený na motivy románu Uptona Sinclaira o dvou rodinách, alkoholu, nastupující prohibici a očekáváních, která s ní byla spojena. Roger Chilcote propíjí postupně rodinný majetek, zbytek prohrává opilý v hazardu. Opakované pokusy jeho dcery Maggie May nevedou k ničemu a nakonec Chilcote spáchá sebevraždu. Jeho syn Roger junior se snaží psát, ale alkoholu propadá dál a dál a když jednou vypije pálenku s metanolem, oslepne a ztratí vše včetně lásky dívky Eileen (Myrna Loy). Pow Tarleton vlastní s manželkou hotel, žijí si dobře, ale Pow pije stále víc a víc. Jejich syn Kip pije také, ale věří na abstinenci a podporuje přijetí 18. dodatku ústavy (který spolu s Volsteadovým zákonem zavedl v roce 1919 prohibici). Kromě toho se také vášnivě zamiluje do Maggie May a osudy obou rodin se protínají. Jednoho dne vypije Pow omylem nějakou nekvalitní pašovanou pálenku, umlátí v opilosti manželku a je odsouzen na doživotí. Kip prodá rodinný hotel a začne pracovat na ministerstvu financí pod vedením zkušeného Abe Schillinga právě v oblasti kontroly prohibice. Oběma opakovaně vyhrožují gangsteři, kteří nelegálně vyrábějí, prodávají a pašují alkohol, jednou dokonce Kipa unesou a při jeho záchraně Abe zahyne. Maggie žije s Kipem. Čekají spolu dítě a Kip se chce plně věnovat rodině. (Peabody)

(více)

Recenze (1)

Peabody 

všechny recenze uživatele

Prohibice bývá dnes vnímána jako kravina skoro vymyšlená gangstery, jako taková slepí uliška, což asi byla, nebo jako srandička v Někdo to rád horké. Tady se ukazuje i proč si s ní mnozí spojovalli naděje, jen nedocenili, jak moc lidi budou chlast chtít a jak podsvětí této poptávce rádo vyhoví. Dlouhé, zajímavé, trochu melodramatické, to je i dobou, pre code, naturalismus scén opilců by Hays nepustil. Podle knihy Uptona Sinclaira, točené rok před koncem prohibice, viditelně i na její podporu. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Film je míněn velmi vážně jako důrazné varování před alkoholem (také trvá skoro dvě hodiny, což bylo ve třicátých letech neobvyklé) a jasně straní prohibici. Některé scény jsou možné jen proto, že byl natočen před přijetím cenzurního Haysova kodexu (třeba když opilý otec Chilcote tajně zvrací v křoví, aby to jeho dcera neviděla). (Peabody)
  • Film vznikl rok před koncem prohibice a je i historicky zajímavým pohledem, který ukazuje její pozitiva i negativa a to, jak mnozí nedocenili touhu lidí po alkoholu a to, že se ho nedokáži vzdát. Podsvětí této poptávce s radostí vyhovělo. (Peabody)

Reklama

Reklama