Studnařova dcera

• Francie La Fille du puisatier (více)

Patricia nese svému otci oběd a cestou narazí na pohledného mladého muže jménem Jacques Mazel. Ona je nevinná osmnáctiletá dívka, on je bojový pilot, který je o osm let starší než ona. Když se setkají podruhé, je měsíc v úplňku a ti dva zcela propadnou své touze. Znovu se však už nesetkají, Jacques je odvolán do války a Patricii to zlomí srdce. Když později zjistí, že je těhotná, neubrání se a oznámí Jacquesovým bohatým rodičům, že čeká jeho dítě. Mazelovi jsou však přesvědčeni, že se je Patricia snaží vydírat a vykážou jí bez milosti ze svého domu. A tak se z čerstvě narozeného dítka raduje jen Patricia a její otec. Jejich štěstí jim budou Mazelovi brzy závidět, zvlášť ve chvíli, kdy bude Jacques prohlášen za nezvěstného… (oficiální text distributora)

rigby

Francouzské filmy, hlavně ty z posledních let, mám moc rád. Ale tady se jedná o naivní červenou knihovnu, i když zasazenou do nádherné krajiny. Moc příjemně se na to dívá, ale nestojí to za to. ()

jopal

Pol hviezdicky pridam, za realistickost celeho deja a uzasny herecky vykon Daniela Auteuila. Naozaj pekny film a nevsedny umelecky zazitok. ()

Kozlowski8

Snímek, který atmosférou i příběhem zapadá do škatulky "červená knihovna" - o lásce, kterou rozdělila válka a o vztazích a poměrech na francouzském venkově na počátku 20. století. Právě ta atmosféra a příroda Provence si mne ale docela získala a film jsem si svým způsobem i užil. 50%. ()

ariari

nehodnotím dejovú zápletku, tá je predsa daná knižnou predlohou. A tá sa veru majstrovsky podarila pretransformovať do plynule tečúceho baladického zurčania..príroda a charaktery, doba....len ten mladý herec . oné, nebol podľa môjho gusta, ale naopak tata a rejža v jednej osobe ..fantasticky znázornený gaskognec..tvrdý ako krompáč a cnostný ako Johanka z Arcu, to sa musí nechať. výborný skvost do pokladničky francúzskych filmov typu Jean od Floretty, maminčin zámek, tatínkova sláva.. ()

Pavelkedar

Vynikající a věkem zakulacený Daniel Auteuil, z něhož doslova sálá obyčejnost, jednoduchost a bezelstná přímočarost vesnického člověka - v tom naprosto pozitivním slova smyslu. Jen kvůli němu ty hvězdy. Jinak souhlasím s "tou" milou červenou knihovnou". ()

JimJam

Dlouho jsem musel přemýšlet, co mi na tomto filmu chybělo k dokonalosti, až jsem si ujasnil, že to byly herecké výkony údajně jedněch z nejnadějnějších francouzských herců - Nicolase Duvauchella a Astrid Frisbey. Auteuil jako začínající režisér nezklamal a dokázal si pohlídat všechny složky díla včetně vynikající hudby a kamery a on sám i jeho starší herečtí kolegové podali přesné herecké výkony. Celý film pak svým pojetím jak vizuálním, jazykovým či poetickým tak hereckými výkony jde jednoznačně v linii předchozích Pagnolovských adaptací ať už od Pagnola samotného či Clauda Berriho. Unylé herecké výkony mladých herců ho však sráží dolů. Frisbey je přesná ve scénách s otcem, ale bezradná a zcela bez jiskry ve scénách s Jacquem. Duvauchelle v roli Jacqua pak působí znuděně a mdle. U postavy Jacqua mohlo jít o částečný režisérův záměr, ale pokud z něho chtěl udělat více zápornou postavu, zároveň tak podkopal originální vyznění díla vyplývající z doby napsání knihy a natočení původního filmu, které spočívalo v tom, že s nástupem války došlo ke smíření všech postav bez ohledu na povahové a třídní rozdíly, kdežto zde tento závěr působí spíše nuceně. ()

BY100

tešil som sa na film, ale správanie hlavnej postavy bolo také odporné, že ma to úplne odpudilo a nebol som to schopný dopozerať ani do polovice. neviem ako sa k tomu postaviť s hodnotením, či to bolo tým pádom dobre alebo nie, ale za mňa dávam teda 50% ()

pupidup

Musíte znát Provence... vzdyt trosku kýčovitá je! 😊Zavan starých časů.. ...žádné vraždy ani superman! 😃Jo,mne to příjemné pohladil po dusi ()