poster

Až se setmí, miláčku

 • anglický

  After Dark, My Sweet

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1990, 114 min

Režie:

James Foley

Předloha:

Jim Thompson (kniha)

Scénář:

Robert Redlin

Kamera:

Mark Plummer

Hudba:

Maurice Jarre

Producenti:

Robert Redlin, Ric Kidney

Střih:

Howard E. Smith

Scénografie:

David Brisbin

Kostýmy:

Hope Hanafin
(další profese)
 • MontyBrogan
  **

  Film, z ktorého mám pocit, že v ňom každá postava má vlastný podivný svet, nie veľmi kompatibilný s tým divákovým. Predpokladám však, že zmena perspektívy je možná, dokonca pravdepodobná, po prečítaní predlohy. Ja sa ale týmto skutkom zatiaľ nemôžem pýšiť. A dokým sa to nezmení, ide to mimo mňa ako hipsteri na segwayi ("vtipný" twist na záver bol aj vo filme, tak nebudem zaostávať).(29.7.2015)

 • jhrasko
  ****

  Nepopísateľné guilty pleasure. A atmosféra, ktorá sa dá krájať (to som ešte nikdy nepoužil):-)))(18.9.2010)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,678,414Tržby Celosvetovo $-(21.11.2008)

 • Rogue
  *****

  Přehlížená a přitom zcela dokonalá adaptace Jima Thompsona (narozdíl od přeceňovaných Grifters či Coup de torchon) zachovává z jeho stylu to zásadní - buranskost i bezvýchodnost malého města v subjektivním pohledu hlavního hrdiny. Učebnicový příklad neonoiru oplývá brilatním vypravěčstvím i jazzovým tempem, navíc obsahuje všechny žánrové detaily, na které jsem vysazená (voiceover, femme fatale, box, přiteplený doktor). Čimž se dostáváme zpět na začátek - u filmů podle knih tohoto autora je životně důležité nepřekopávat děj a zachovat voiceover i břitké dialogy. A zde se to povedlo. Konečně. - But Collie, it still isn't right. - It's must be. Because when i woke up this morning I was glad. I was glad to be alive. Osamělost a nevypočitatelnost hlavních tří hrdinů se opírá o perfektní herecké výkony, hudební doprovod i skvělou režii. Vedle Body Heat jedna z nejatmosferičtějších neonoirovek se žhnoucím sluncem nad hlavou. (Kdo je, kurva, James Foley? Píšu si.)(5.8.2010)

 • mandes

  rozpočet : ? tržby americke : $2,678,414(15.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace