Až se setmí, miláčku

David Brisbin

Kostýmy:

Hope Hanafin
  • MontyBrogan

Film, z ktorého mám pocit, že v ňom každá postava má vlastný podivný svet, nie veľmi kompatibilný s tým divákovým. Predpokladám však, že zmena perspektívy je možná, dokonca pravdepodobná, po prečítaní predlohy. Ja sa ale týmto skutkom zatiaľ nemôžem pýšiť. A dokým sa to nezmení, ide to mimo mňa ako hipsteri na segwayi ("vtipný" twist na záver bol aj vo filme, tak nebudem zaostávať).(29.7.2015)

Nepopísateľné guilty pleasure. A atmosféra, ktorá sa dá krájať (to som ešte nikdy nepoužil):-)))(18.9.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,678,414Tržby Celosvetovo $-(21.11.2008)

Přehlížená a přitom zcela dokonalá adaptace Jima Thompsona (narozdíl od přeceňovaných Grifters či Coup de torchon) zachovává z jeho stylu to zásadní - buranskost i bezvýchodnost malého města v subjektivním pohledu hlavního hrdiny. Učebnicový příklad neonoiru oplývá brilatním vypravěčstvím i jazzovým tempem, navíc obsahuje všechny žánrové detaily, na které jsem vysazená (voiceover, femme fatale, box, přiteplený doktor). Čimž se dostáváme zpět na začátek - u filmů podle knih tohoto autora je životně důležité nepřekopávat děj a zachovat voiceover i břitké dialogy. A zde se to povedlo. Konečně. - But Collie, it still isn't right. - It's must be. Because when i woke up this morning I was glad. I was glad to be alive. Osamělost a nevypočitatelnost hlavních tří hrdinů se opírá o perfektní herecké výkony, hudební doprovod i skvělou režii. Vedle Body Heat jedna z nejatmosferičtějších neonoirovek se žhnoucím sluncem nad hlavou. (Kdo je, kurva, James Foley? Píšu si.)(5.8.2010)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $2,678,414(15.2.2007)