Reklama

Reklama

Až se setmí, miláčku

  • USA After Dark, My Sweet

Obsahy(1)

Bývalý boxer Kevin "Kid" Collins utekl z nemocnice pro psychcky narušené. Při útěku potkává jednu vdovu, Fay Andersonský. Ta ho přesvědčila, aby jí pomohl nějakým způsobem zaplatit dluhy po jejím manželovi. Fayin strýc Bud jim pomáhá, když unesou jednoho bohatého chlapce, přičemž žádají takové výkupné, aby mohli zaplatit dluhy. (Rockwood)

(více)

Recenze (13)

Rogue 

všechny recenze uživatele

Přehlížená a přitom zcela dokonalá adaptace Jima Thompsona (narozdíl od přeceňovaných Grifters či Coup de torchon) zachovává z jeho stylu to zásadní - buranskost i bezvýchodnost malého města v subjektivním pohledu hlavního hrdiny. Učebnicový příklad neonoiru oplývá brilatním vypravěčstvím i jazzovým tempem, navíc obsahuje všechny žánrové detaily, na které jsem vysazená (voiceover, femme fatale, box, přiteplený doktor). Čimž se dostáváme zpět na začátek - u filmů podle knih tohoto autora je životně důležité nepřekopávat děj a zachovat voiceover i břitké dialogy. A zde se to povedlo. Konečně. - But Collie, it still isn't right. - It's must be. Because when i woke up this morning I was glad. I was glad to be alive. Osamělost a nevypočitatelnost hlavních tří hrdinů se opírá o perfektní herecké výkony, hudební doprovod i skvělou režii. Vedle Body Heat jedna z nejatmosferičtějších neonoirovek se žhnoucím sluncem nad hlavou. (Kdo je, kurva, James Foley? Píšu si.) ()

ink flo 

všechny recenze uživatele

Stejně jako u "The Grifters" se jedná o adaptaci knihy Jima Thompsona, tzn. další noir, tentokrát ještě divnější. Dezorientovaný chlápek se objeví uprostřed prérie a náhodně se snaží k někomu vetřít, až si ho vezme do parády femme fatale vdova a on se tak stane loutkou ve hře, které nerozumí ani on, ani divák. Zápletkou to trochu připomíná Coenovy, postavama a atmosférou skoro až Twin Peaks. ()

Reklama

Juto 

všechny recenze uživatele

Režisér James Foley a kameraman Mark Plummer obratne vyvolávajú pocit dusného uzavretia, ktorý núti hlavné postavy piť alebo zhrešiť, no scenár nedokáže úplne oživiť ich osobnosti. Jason Patric podáva ohromný, horlivý výkon, no Rachel Ward nedokáže presvedčivo sprostredkovať femme fatale. Dern završuje nechutný trojuholník nie moc presvedčím výkonom. Ale zas zasadenie filmu do oranžovo-červenej žiary púšte bolo pekné. 6,5/10 ()

MontyBrogan 

všechny recenze uživatele

Film, z ktorého mám pocit, že v ňom každá postava má vlastný podivný svet, nie veľmi kompatibilný s tým divákovým. Predpokladám však, že zmena perspektívy je možná, dokonca pravdepodobná, po prečítaní predlohy. Ja sa ale týmto skutkom zatiaľ nemôžem pýšiť. A dokým sa to nezmení, ide to mimo mňa ako hipsteri na segwayi ("vtipný" twist na záver bol aj vo filme, tak nebudem zaostávať). ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama