Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý učitel Konrad Koch (Daniel Brühl) má roku 1874 nastoupit na klasickém anglickém gymnáziu coby učitel angličtiny. Aby vůbec žáky pro výuku cizího jazyka nadchl, uchýlí se k poněkud neortodoxní metodě a rozhodne se žáky seznámit s podivným anglickým sportem – fotbalem. Netrvá dlouho a dostává se kvůli tomu do potíží, kvůli nimž dostane ze zkostnatělé školy výpověď. V tu chvíli se však iniciativy ujmou žáci.
Film vypráví dramatickým a humorným způsobem neuvěřitelný příběh, jak se díky jednomu sebejistému idealistovi dostal do Německa fotbal. Natočeno podle skutečných událostí. (Fary)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (62)

Kosmik 1 

všechny recenze uživatele

Tomuhle příběhu neváhám dát plný počet. Velice emotivní a příjemný zážitek. Tenkrát to měli kluci těžké, aby si prosadili svůj názor a mohli hrát fotbal. Dnes fotbal může hrát každý, ale mnozí si toho neváží. Velice pěkně natočeno. Učitel angličtiny potažmo fotbalu je sympaťák. Najde se zde i pár úsměvných momentů, ale mě spíš šlo o ty emoce. Velký sen jsem si hodně užíval a fandil jsem klukům i trenérovi (učiteli). Němci mě zase jednou překvapili. Za tenhle kousek bych se určitě nestyděl. Žádný kýč, žádný balast, prostě příběh jak se sluší a patří. 90% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Fotbal mám hrozně rád a docela rád bych chtěl vidět příběh o tom, jak se tenhle sport dostal do naší země. Momentálně si musím vystačit s příběhem z Německa. Když jsem to totiž viděl v tomhle filmu, jak to dopadlo v Německu, tak jsem si uvědomil, že je to vlastně docela dobrý příběh. Německá kinematografie dřív byla neprávem dost kritizována a já musím uznat, že poslední dobou, co film, to překvapení. S tím příběhem jsem se okamžitě sžil a absolutně jsem pochopil ty kluky, co si fotbal zamilovali. Sám bych s míčem dělal blbosti od rána do večera, když bych mohl. No a když jsem mohl, tak jsem si toho času tak nevážil. Každopádně super film. Pokud člověk má rád fotbal, je to naprosto jasná záležitost, která se musí vidět. Já když jsem na tenhle film narazil, tak jsem neváhal a hned jsem na něj šel. ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

I v Německu kdysi byla doba, kdy tam o fotbalu neměl nikdo ani ánung. A tenhle film zobrazuje právě situaci, kdy vůbec poprvé v Německu někdo kopl do míče. Jak k tomu přistupovali Němci? Klasicky: odmítání, nedůvěra, strach z porušení tuhé disciplíny, obavy z anarchie. Jenomže už je to chytlo a zárodek vzpoury se udržel. ___ Sympaticky milý film, který neohromí, ale zahřeje. ()

bloodcountes 

všechny recenze uživatele

Asi jsem si pro tento film nemohla vybrat lepší moment, než dnešek, když jsem po letech zase byla na fotbalu a náš tým na hřišti soupeře vyhrál. Hold fotbalu jak se patří, krásný příběh (nijak nový ovšemže - podobným vývojem prošel nejeden slavný objev, takový je zkrátka život) krásně filmařsky odvyprávěný, krásně zahraný. Daniel Bruhl opět přesvědčivý, nic jiného jsem od něho ani nečekala:) Tenhle film je prostě góóóól :) ()

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Sice fotbal pro mě není sport, kterému byl vysloveně propadla ani ho nesleduji :D Vlastně mě vůbec nezajímá :D Ale tady to bylo tááááák krásně znázorněné :) A přeci jen - šlo o učení anglického jazyka ;) Bruhla mám moc ráda a ten film má svoji hodně příjemnou atmosféru, kde se ale mísí i ta "nenávist" vůči angličtině a něčemu neznámému :) Je to moc fajn, pohodový snímek, kdy pohled na půlky Bruhla potěší ;) Jo a hudba je naprosto skvělá :) ()

Galerie (21)

Zajímavosti (3)

  • Tento film je již třetím, kde se setkává Daniel Brühl a Burghart Klaußner. Zatímco ve filmu Good Bye Lenin! (2003) hraje Burghart Danielovi otce, o němž jeho matka tvrdí, že utekl z NDR do Západního Německa, ve filmu Die Fetten Jahren sind vorbei Daniel spolu s dalšími dvěma aktivisty unese postavu Burgharta jakožto podnikatele a představitele konzumního života. (jirka.jindra11)
  • Konrad Koch (vo filme D. Brühl) v skutočnosti nikdy neštudoval na univerzite v britskom Oxforde. Teológiu a filozofiu vyštudoval v nemeckom Göttingene, Berlíne a Lipsku. (MikaelSVK)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v Nemecku, predovšetkým v mestách Berlín, Hamburg, Brémy a niekoľko scén bolo natočených aj v spolkovej republike Dolné Sasko. Celkovo trvalo od 13. júla do 7. septembra 2010. (MikaelSVK)

Související novinky

Na Febiofest přijede Daniel Brühl

Na Febiofest přijede Daniel Brühl

19.03.2016

Organizátoři Febiofestu přivítají jednoho z nejvýraznějších mladých evropských herců Daniela Brühla. Jeho dnes už světovou kariéru nastartoval německý snímek Good Bye, Lenin!, zahrál si i v hvězdně… (více)

Reklama

Reklama