Srpnová noc (TV pořad)

Dokumentární / Publicistický

Česko, 2008, 599 min

Komentáře uživatelů k TV pořadu (4)

I Česká televize dokáže příjemně překvapit. Velkolepý ohňostroj vzpomínkových sezení, hudebních čísel i mnohdy poprvé promítaných dobových filmových a televizních záznamů byl na vysoké úrovni stejně jako prezentace ostudných historických neznalostí mladší střední a mladé generace. Máme-li jmenovat nedostatky, pak k nim patří absence protagonistů sociálně demokratické obnovy (zčásti i K 231), faktická absence obsáhlejší zmínky o průběhu a závěrech XIV. vysočanského sjezdu KSČ a ne zcela smyslupnéí promítání Gramohitu 67 (v průběhu roku 1968 se profilovaly jiné hity jako Kubišové CESTA, písně ze seriálu PÍSEŇ PRO RUDOLFA III., naprosto pominut byl Karel Gott a jeho legendární LADY CARNEVAL atd.). Tyto dílčí nedostatky byly však více než vyváženy již zmíněnými klady. SRPNOVÁ NOC se nadlouho stala obtížně překonatelnou laťkou vědomostí o událostech, které tehdy s napětím sledoval celý svět. O událostech spojených s nadějí, které se tehdy říkalo "socialismus s lidskou tváří".(30.4.2011)

Velice kultivovavý a pestrý kaleidoskop všeho tragického i humorného, co se odehrávalo v srpnu 1968. I přes gigantickou délku rozhodně nenudí.(5.9.2010)

Hodnotím i přesto, že jsem tenhle nekonečný maraton nedokoukal až do konce. Doufám, že v případě tohodle dokumentu mi odpustíte.(19.6.2011)

Líbíilo se mi, že vše probíhalo jako v reálném čase. To pak pořadu dalo úplně jiný směr.(19.8.2013)