Dobyvatelé ztracené pravdy

• USA Destination Truth (více)

Dokumentární reality seriál, jehož hlavní představitelem je Josh Gates. V každé epizodě se vyšetřovatelé začnou zajímat o zprávy o neznámých tvorech, které někde někdo zpozoroval. Gates se pak se skupinou svých kolegů vydává na místa po celém světě, kde začnou vyšetřovat pomocí výslechů svědků, prověřování všech dostupných důkazů a průzkumu místní historie. Později se pak vydávají přímo do terénu, většinou po setmění, aby se pokusili získat důkaz o existenci tajemného a legendárního tvora, po kterém zrovna pátrají. Jakýkoliv materiál či důkaz následně posílají nezávislým expertům, do laboratoří nebo vědeckých pracovišť k dalším analýzám a ověření.

Epizody:
5. Mamlambo a Tokoloshe (Mamlambo/Tokoloshe) 15. 7. 2012
6. Lobizon a Pombero (El Lobizon/El Pombero) 21. 7. 2012
2. série
1. Sněžný muž (Yeti) 22. 7. 2012
2. Strašidelný ostrov a Olgoj Chorchoj (Haunted Island & Devil Worm) 28. 7. 2012
3. Opičí muž a dinosaur z bažin (Wild Man & Swamp Dinosaur) 29. 7. 2012
6. Chullachaqui/Bermuda Triangle (Chullachaqui/Bermuda Triangle) 2. 3. 2014
7. Haunted Lost City/Thunderbird (Haunted Lost City/Thunderbird) 8. 3. 2014
8. Werewolf/Africa Monster (Werewolf/Africa Monster) 9. 3. 2014
9. The Bhutan Yeti (The Bhutan Yeti) 15. 3. 2014
10. Ghosts of Masada/The Leprechaun (Ghosts of Masada/The Leprechaun) 16. 3. 2014
11. Ghosts of the Great Wall/Israeli Mermaid (Ghosts of the Great Wall/Israeli Mermaid) 22. 3. 2014
12. The Jersey Devil/The Yeren (The Jersey Devil/The Yeren) 23. 3. 2014
13. Haunted Mining Town/The Taniwha (Haunted Mining Town/The Taniwha) 29. 3. 2014
14. Ghost of Petra/The Lizard Man (Ghost of Petra/The Lizard Man) 30. 3. 2014
15. Spirits of Easter Island/The Moa (Spirits of Easter Island/The Moa) 5. 4. 2014
4. série
1. Poltergeists of Pompeii/Nandi Beast (Poltergeists of Pompeii/Nandi Beast) 6. 4. 2014
2. Spirits of Angkor Wat/Canadian Lake Monster (Spirits of Angkor Wat/Canadian Lake Monster) 12. 4. 2014
3. Ghosts of Haboro/Mngwa (Ghosts of Haboro/Mngwa) 13. 4. 2014
4. Ghost Fleet/Japanese River Monster (Ghost Fleet/Japanese River Monster)
5. Siberian Snowman (Siberian Snowman) 20. 4. 2014
6. Ghosts of Menengai Crater/Kalanoro (Ghosts of Menengai Crater/Kalanoro) 26. 4. 2014
7. Haunted Island Ruins/Moroccan Succubus (Haunted Island Ruins/Moroccan Succubus) 27. 4. 2014
8. Guam Zombies/Fangalobolo (Guam Zombies/Fangalobolo) 3. 5. 2014
9. Live from Ireland: The Search for the Banshee Ghost (Live from Ireland: The Search for the Banshee Ghost) 4. 5. 2014
10. Haunted Island Prison/Ucumar (Haunted Island Prison/Ucumar) 10. 5. 2014
11. Sandstorm Spirits/Cerro Azul Monster (Sandstorm Spirits/Cerro Azul Monster) 11. 5. 2014
12. Jungle Temple Ghosts/Namibian Night Stalker (Jungle Temple Ghosts/Namibian Night Stalker) 9. 12. 2012
13. Thai Tree People/Aiya Napa Monster (Thai Tree People/Aiya Napa Monster) 18. 5. 2014
14. Ghosts of Antarctica (Ghosts of Antarctica) 24. 5. 2014
5. série
1. Vietnam's Bigfoot (Vietnam's Bigfoot) 25. 5. 2014
2. Return to the Haunted Forest/Belize Goblin (Return to the Haunted Forest/Belize Goblin) 31. 5. 2014
3. Ghosts of Cannibal Village/Kapre (Ghosts of Cannibal Village/Kapre) 1. 6. 2014
4. Alien Invaders/Swedish Lake Monster (Alien Invaders/Swedish Lake Monster) 7. 6. 2014
5. Spirits of Tikal/Creature from the Black Lagoon (Spirits of Tikal/Creature from the Black Lagoon) 8. 6. 2014
6. Vampire Monsters/Island Of The Damned (Vampire Monsters/Island Of The Damned) 14. 6. 2014
7. Hanging Coffins/Kazakh Monster (Hanging Coffins/Kazakh Monster) (oficiální text distributora)

Prometheus69

Aneb, objevte OBJEVENÉ! Celé je to akorát o tom jak někdo zařve TADY! A všichni se seběhnou.. a nic. No a takhle tadydujou celou dobu až do konce. Ve stylu: z komára velblouda... aby se aspoň něco dělo...... Třeba dnešní díl... Vždycky mě fascinovalo jak může někdo mluvit na cizího ducha anglicky... a on mu prý odpovídá. Jo, možná nějaký Amík na dovolené v Řecku co před hněvem Bezzubého neupláchl... hmm. Úsměvné. Nebo ten čupr jupr medvěd, Proboha vždyť je to podle popisu jasná Hiena Maribu.. žere mozky? Která africká příšerka nežere mozky... B) Navíc, kterej magor by si se ozbrojil na takovou potvoru jen kamerou? Jasnej fake... Škoda že je fakt něco nesežralo, aspoň jednoho.. aspoň lev. Nakonec se z toho stává jen takový přírodopisný dokument. Prostě nuda Kdybych měl takhle hodnotit VŠECHNY díly to bych tu byl opravdu nadlouho... Tak aspoň je to celkem sranda a člověk se i tu a tam dokonce poučí o něčem novém, co se dá použít třeba na párty když jsou všichni zhulení a není se už čemu smát. Mytologie v tomhle případě dostává slušně na prdel. Ale nuda to taková není... jako kulisa, třeba když vedle v kuchyni vaříte dobrý, nemusíte ani sledovat obraz..Takže tomu dvě hvězdy dám, za tu srandu okolo. :D Za všechno ostatní... bych rozdával hromadný svěrací kazajky z klaunskýmy nosy. B) Upřímě to pořád ještě může být horší... mohly by přijít na řadu i mimozemšťané a to nikdy nedopadlo dobře. Jinak Protiklad.. aby jste si udělali aspoň nějakou představu o stupnici absolutního dna záhad a absolutního opaku. Pak třeba zmíním takové záhady světa z AC.... Škoda že to mělo tak málo dílů a podařilo se mi sehnat jen první sérii. Protože myslím že druhá je určitě taky... co si tak pamatuji. To jsou teprve záhady... jak archivní víno.... nebo tak nějak. :) ()

Pod

Perfektní dokument, u kterého stojí za to ho shlédnout do poslední minuty. Nejen že je nesmírně zajímavý a skvěle tajemně natočen (napínavé scény), ale má i výborné charaktery. Vtípkům Joshe Gatese se vždy příjemně zasměji. Mohl bych se na to dívat stále a nikdy by mě to neomrzelo. Neřekl bych že je to Reality-TV ale spíše Dobrodružný dokument. ()

MikyAff

Ať si říká kdo chce a co chce. I když podle několika lidí je to zfalšovaná blbost, tak je mi to fuk. I kdyby, je to zajímavý a já patřím mezi lidi, který paranormálním jevům a podobně věří, proto koukám spíš jen na duchařské díly. Yetti a spol mi moc nebere. ;) Josh je vtipnej sympaťák, který tomu dodává šťávu. Nejen, že u toho sedím občas udivená, ale často i velmi vysmátá díky jeho podařeným vtípkům. ()

Duoscop

Na seriálu je nejlepší seznamování nás s nejrůznějšími záhady po celém světě. Ať jsou to duchové, Lochneska, Yetti..... To že nám nepřinesou žádný důkaz o jejich existenci mi zas až tak nevadí, spíš to, že cokoliv někde křupne, je hned přisuzováno nadpřirozenu. Seriál sice není špička ve svém žánru, ale odpad si myslím nezaslouží. ()

MGMCZ

Než první díl na prima cool dávali , měl tenhle seriál/ reality tv 89% a mělo to tak zůstat . Rozhodně si tohle nezaslouží odpad ani 1 hvězdu . ()

JamesSi

Příběh Džoše Gatese, podivného bratránka Billa Gatese, který se rozhodnul, že si s týmem užije dovolenou na různých světových lokací tím, že bude pobíhat po lese a být vystrašen, když uslyší jakýkoliv zvuk. Nutno zmínit, že jeho smysl pro humor mi nepřišel vtipný. Nedoporučuji. ()

Paity

Skutečně jejich vědecké metody jsou neskutečné. Ale co naděláme, americký divák si to žádá a tak oni bádají podle nich v zajímavých a neprobádaných lokalitách. ()

chaometic

Josh gates pátrá po dinosaurech v Africe, sněžném muži a dalších paranomálních jevech. Přesně takhle si představuji expedici za neznámými zvířaty a v některých dílech se dočkáme opravdu zajímavých střetnutí. Pokud se zajímáte o Kryptozoologii, doporučuji. ()

ThomasCrown

Hodnotím po prvej sérii a viac menej najmä skvelý nápad. Cestovať po svete a snažiť sa predstaviť divákom mýty a legendy o rôznych príšerách a tajomných tvoroch, komu skrsla v hlave táto idea bol génius. Škoda preto spracovania, už napríklad aj to, že v jednej epizóde, ktorá je bez tak dosť krátka sa rozoberajú dve témy. To, že sa nikdy nič neodhalí mi nevadí, koniec koncov to by chcelo niekoľko týždňový prieskum, ale samotné výkriky "What was that!?" a podobne, to na kredibilite veľmi nepridá. Ak by to niekto poňal vedeckejšie, mohlo by z toho niečo byť. Že by MonsterQuest bol tou cestou? ()

MadChick

Po dvou shlédnutých dílech musím říct, že víc vidět již opravdu nemusím. To jak se partička vystrašených podivínů 3 hodiny potácí v noci po lesích, všechny stopy co zajistí jsou i přes obstojnou techniku totálně k smíchu a nakonec druhý den prohlásí, že jedou domů, je na mě přecijen trochu příliš. Nelze zde najít ani pokus o seriozní výzkum a i přes diskutabilní témata, lze takový projekt pojmout zcela odlišně. Tím pádem mi tento pořad přijde absolutně k ničemu...10% za hezké prostředí ()

lukasd

Kryptozoologie mě zajímá, takže jsem se na tenhle pořad dost těšil. Bohužel celé je to natočené zcela bez nápadu, podle jednoho jediného mustru (příjezd na místo - výslech domorodců - jedna noc, při které se na kameru podaří zachytit něco nevysvětlitelného - návrat do USA, kde se zjistí, že žádný důkaz není průkazný). Bohužel je vidět, že snaha něco zjistit je pouze předstíraná, protože by byl naprostý nesmysl jet přes půl světa a pak strávit pozorováním pouze jednu noc. Škoda, promarněná šance. Přitom Gates je docela sympaťák a nechybí mu smysl pro humor. 50% ()

mosnak odpad!

Větší kokotinu jsem snad v životě neviděl. Stále opakující se obrazové sekvence kde banda nefachčenků honí neexistující monstra termokamerama pak všichni společně onanují nad "důkazy" které zaujme jen je. Americký hovadismus za 0% ()

Stanley619

Parta dospělých dětí, co považují každý pohyb ve vodě a šramot ve křoví za pravěkou příšeru, co žere domorodce. S tou technikou, co mají by se dala udělat mnohem větší paráda, než s ní koukat do blba a čekat na něco, co neexistuje. Tenhle pořad bych nechtěl platit, když snad ani jednou nenajdou sebemenší důkaz o existenci něčeho, po čem zrovna pátrají. Tomu se říká vyhozené peníze. 38% ()

Tunri

Vážně si tvůrci myslí, že když jednou přenocují v nepředstavitelně rozsáhlé poušti, napadne zrovna je na pár metrech čtverečních Olgoj Chorchoj? Jako wtf?! Koukala jsem na většinu dílů a teda nic moc... podívám se ze zajímavosti, ale ani nečekám, že se "něco" stane. Jako nápad je to určitě dobrej, ale chtělo by to se zabývat problematikou určitě o trošku dýl, než jeden den. To je jak kdyby si sedli na břeh jezera Loch-ness a po dvou hodinách, co je nesežrala Lochnesska, prohlásili, že tady nic nenašli. Co by taky našli, sakra, i kdyby tam byla Godzilla, pravděpodobně je nestihne za dvě hodiny najít a sežrat! (nebyl i takový díl?) No za snahu dvě hvězdičky, líbí se mi tam ty dvě hysterky ve výpravě :-D Já osobně bych se na určitých místech asi počůrala strachy, ale šílit třetinu reportáže a pak prohlásit "tady nejspíš nic neni, lekl jsem se vlastního stínu" je pochopitelné. Naprosto. Edit: Úplná tma, nikde nic, hluboký les. Něco zašustí v korunách stromů. Je to drak? "Támhle něco je, něco tam letí, něco tam bylo!!" Závěr: "Nic jsme nenašli, ale jedno je jisté: něco tam tu noc bylo!" - No jasně, co by tam tak mohlo létat... třeba sova? Nebo rovnou drak? ()

Rondell

Z nějakýho důvodu je zábava to sledovat (ať už to ti pošuci myslej vážně nebo ze srandy). No a to je myslim u televizního pořadu důležitý. ()

Woodstock odpad!

U seriálu AktaX jsem začal věřit na paranormální jevy, po Dobyvatelích mě to přešlo. FAKE, HOAX, PODVOD. Holt vydyndali od producentů prachy na mystično a tak si teď blbečci hrají na „Mámo, táto, v komoře je duch!“ a sem tam přes kapesník u huby zamumlají do mikrofonu nahrávacích zařízení, aby vykázali aspoň nějakou činnost a mohli tvrdit, že aspoň nějaký „důkaz“ zachytili. Proč ne, to všechno bych ještě bral, ale co neodpustím je nuda. Režijně a dramaturgicky odfláknutá, smrtelná nuda. Zlatá Květa Šteflová, naše kuchařka na pionýrském táboře u Lipna. V noci v tmavém lese, při lovu bobříka odvahy, na sebe ta boubelatá paní navlíkla prostěradlo, skučela za stromem a když na nás odtamtud divoce vyskočila, prostěradlo vzduté na hrudi jí poskakovalo půl metru nahoru, půl metru dolů... Tohle byla ta pravá paranormální hrůza a ne nějací zpovykaní američtí blairwitch amatéři s kamerami, noktovizory, předem napsaným scénářem „objevů“, ale přesto v noci s preventivním špuntem v zadnici. Rád jim napíšu scénář dalšího dílu: Děsivé noční natáčení v pustých chodbách Parlamentu České republiky, kde se prý zjevuje Paroubkův duch. Očití domorodí svědci tvrdí, že nejčastěji skučí v kantýně. ()