poster

De Palma

Dokumentární / Životopisný

USA, 2015, 110 min

Kamera:

Jake Paltrow

Hrají:

Brian De Palma
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bif
  ***

  Velmi zajímavé vyprávění super inteligentního režiséra, který ale narozdíl od svých hvězdných kolegů (Spielberg, Scorsese, Stone, Coppola) vždy trošku ostrouhal. Co však musím tomuto snímku vytknout je strašně lineární úhel pohledu. Je to vlastně jen hodinu a půl dlouhé De Palmovo vyprávění o jeho životě. Chci slyšet herce, režiséry a vůbec jeho kolegy, jak mluví o něm. Tohle je prostě málo. 70%.(30.11.2016)

 • Cival
  ****

  Koncepčně hodně blízko knižnímu rozhovoru Hitchcock - Truffaut, jen v rychlejší a light verzi. Projedou se chronologicky všechny zářezy ve filmografii a vyzobávají se z nich detaily nebo přidávají inspirativní dodatky, většinou k roli režiséra, studiovému systému a nejsilnějších vlivech (Hitchcock, Godard...). Pro ctitele De Palmy povinnost. Nejlepší Baumbachův film :)(7.5.2017)

 • BoredSeal
  ****

  Pro fanoušky De Palmy je shlédnutí dokumentu příjemnou povinností. De Palma, jedna z významných osobností Nového Hollywoodu a velký fanoušek Hitchcockovy filmařiny, tu vypráví příběh své kariéry, jak rozvíjel svůj styl a s čím se musel u většiny svých děl potýkat. Dlouhé retrospektivní interview uteče příjemně rychle.(3.12.2016)

 • Tft
  *****

  Jedna kamera, jedna režiserská legenda a jeho příhody z natáčení. Nic víc není potřeba, protože De Palma by o své kariéře byl nejspíš schopen mluvit měsíc v kuse. Neřadím se mezi jeho největší fanoušky, ale jeho práci rozhodně dokážu ocenit a tento dokument je k tomu skvělý prostředek. Žádné rušivé elementy prostě hodina a tři čtvrtě průřezu De Palmovou filmografií s jeho komentářem, díky kterému se člověk dostane do zákulisí jeho tvorby, dozví se spoustu zajímavostí a De Palma občas přihodí i nějaký ten vtípek. V jednoduchosti je síla a tenhle dokument je toho zářným příkladem. 85%(20.12.2016)

 • Eldrick
  ****

  Dokument vedený jako monolog De Palmy, který komentuje chronologicky všechny svoje filmy. Pro fanoušky De Palmy málo. Pro nefanoušky příliš. Nejdůležitější myšlenka tkví ale v tom, že ačkoliv je Hitchcock dodnes uctíván jako génius, který stanovil techniky a pravidla filmového jazyka, zapomíná se, že De Palma byl jediný, kdo měl ty koule pokračovat v jeho odkazu a nebál se ho citovat a nadále rozvíjet to, kde Hitch skončil. Díky tomu je De Palma dost nedoceněný a je neprávem vnímán spíš jako plagiátor. A taky si při sledování jeho výpovědi uvědomíte, že většina jeho neúspěchů byla zapříčiněna tím, že neměl volnou ruku, protože jakmile mohl točit podle svýho gusta, vždycky to bylo žrádlo.(14.4.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace