Sintel: Příběh draka

Režie:

Colin Levy

Scénář:

Esther Wouda

Osamělá dívka jednoho dne při hledání jídla objeví zraněné dračí mládě. Začne se o něj starat a společně přežívají. Jednoho dne ale během hry dráčka napadne dospělý drak a odnese ho neznámo kam. Dívka se proto vydá na dlouhou a nebezpečnou pouť, aby svého draka zachránila... (tomeek)

Chicharron

Jedna hvězdička za animaci. Příliš krátké na to, aby si člověk vytvořil nějaký vztah k postavám či ději. V podstatě zbytečnost. ()

Fujin

Hezky podchycené a velmi roztomilé. Příběh na tu stopáž povedený. Tvůrcům co tohle spíchli v Blenderu tleskám, machrovinka. ()

Axerron

Naprosto brilantní kousek. Silný dojemný příběh podpořený krásnou animací, který by leckterá studia rozmázla na animovaný celovečerák, je zde umě shrnutý do ideální čtrthodinky a dopad nechává silnější než většina dvouhodinových blockbusterů. Spisovatelské umění povídky promítnuté do roviny filmové. Bravo! ()

Kate Proud

Tomu se říká umění, vecpat do 14 minut děj, který má hlavu a patu, a tolik emocí.Ne jako dnešní animáky.....Jak se říká, málo je někdy více. ()

burg

Na konci se mi málem zastavilo srdce.. :( Prográmek znám, ale ani vzdáleně jsem netušil, co s ním jde všechno dělat. Skvělé! ()

Sirenie

Poutavý příběh o přátelství mezi drakem a člověkem. Konec mě překvapil a dokonce jsem se i rozbrečela. Když jsem to viděla podruhé, dojalo mě to ještě víc než předtím. Skvělý film, určitě stojí za podívání. ()

Sadova302b50

Nijak složitý, leč silně emotivní příběh je spíš kladem snímku. Vizuál se celkem povedl, film má místy opravdu velmi pěknou animaci, a k tomu ho doprovází odpovídající hudba. Lehce nadprůměrné. 63% ()