Idiot na cestách (TV seriál)

An Idiot Abroad

Komedie / Dokumentární / Dobrodružný / Reality-TV

Velká Británie, 2010, 16x55 min

Jan Pester

Vik Sharma
  • *Elfík*

Jsem na vážkách. Možná je to proto, že toto dílo jsem viděla v angličtině a jelikož nejsem příliš zdatná angličtinářka, zanechalo to ve mně převážně smíšené pocity. A ty jsou: ,,kravina, ale néé, tak strašné to není, sákra, tohle je příšernost, chachá, kousek byl vtipný, ahá, tady už ne!'' Možná také proto, že zesměšňování nemám v popisu práce (tedy nečinné koukání se na TV, filmy a jiné trochu se podobající výtvory).(10.11.2011)

(Po první řadě) Překvapivě výborná věc. Karl Pilkington mi je opravdu sympatický svou povahou - je poměrně přízemní, rád rozumuje a hláškuje (nebojte se, velmi často dobře ví, co dělá), ale zároveň má hodně optimistický přístup k životu, takže se nejedná jen o nějakého kňourala na český způsob. Jeho vnímání divů světa je naprosto ojedinělé v tom, že vám a hlavně ani sám sobě nevěší bulíky na nos o tom, jak to je "úžasný" a "neskutečný" - je to prostě třeba jenom obří kus šutru, kolem kterýho se točí stovky turistů a jejich odpadků. Někdo ho může vnímat jako "prostoduchého", já si myslím, že je to neskutečně fajn člověk, který ve své přízemnosti dokáže objevovat a hodnotit věci na takové úrovni, které mnoho jiných lidí, co si myslí, jak jsou přemýšlivý a mají otevřenou mysl, nikdy nedosáhnou. Historka na závěr: "Na jednom konci byli motorkáři Hell's Angels. Chtěl jsem být jako oni, vypadali tak drsně, ta kůže a tak... Možná to není pravda, ale máma mě odradila, když říkala, že když chce být někdo členem Hell's Angels, tak si musí nas*at do gatí a nosit je celý týden. ... Táta říkal, že by se k nim měla tetička Nora přidat." (8/10)(22.1.2012)

Jako největší idioti mně naopak přišli ti dva co zůstali doma. Hlavně Ricky Gervais s tím svojím vyšinutým smíchem. Pelkington je prostě mírně svérázný realista s s občasným suchým humorem, který si ve své podstatě zas tak špatně nevede. On toho má člověk někdy fakt plný kecky a ti co ho mají za vola bych tam, alespoň na chvíli strčil. Mně ho bylo chvílema až líto. Možná i proto, že jsem vlastně takový idiot taky.(17.7.2012)

No já tak nějak čekal více. To, co vypadalo jako ultimátní komedie stavící na ignoraci anglána vůči jiným kulturám, se nakonec vyvrvbilo do realitvně klidného cestopisu, kterým provází lehce šokovaný Karl Pilington. Některé momenty samozřejmě stojí za to a dokáží solidně rozesmát, ale celkový výsledek je takový nijaký. Na komedii to je většinu času málo, stejně tak jako to není cestopis z dílny například BBC. Tři spokojené hvězdy, více ze mě ale první série nevymáčkne. I thought I'd seen the Great Wall of China. Which, being honest with you, it's not the Great Wall; it's an alright wall. It's the Alright Wall of China. (18.6.2012)

Dokonalý nápad a skvělé provedení. Karl je prototypem jednoduchého člověka. Je sice angličan, ale šel by snadno popsat i jako "typický Čech". A jak to asi dopadne, když takového jedince pošlete z jeho comfort zone u piva a fotbalu do ciziny. A to nikoliv se řízky v alobalu na 14 dní "do Chorvatska" ale do těch nejexotičtějších a nejdivočejších míst na planetě. Jedinečný cestopis.(11.10.2012)