Idiot na cestách (TV seriál)

An Idiot Abroad

Komedie / Road movie

Velká Británie, 2010, 16x55 min

Jan Pester

Vik Sharma

Robin Peters

Ricky a Stephen šikanují chudáka Karla, člověka, jehož nejoblíbenější dovolenkovou destinací byl do dnešních dní karavan zaparkovaný na pláži ve Walesu, nutí ho dělat věci, které se mu fakt ani trochu nelíbí, neustále si na vše stěžuje, shazuje význam nejznámějších světových památek, stěžuje si, nejradši by byl zpátky v UK, stěžuje si- a divák se u toho skvěle baví. Sice bych se po jednom prožitém dni s Karlem asi raději zastřelil, ale jako průvodce po sedmi divech světa (a nejen jich) je ten s head like a fuckin' orange vážně nenapodobitelný.(14.9.2013)

(Po první řadě) Překvapivě výborná věc. Karl Pilkington mi je opravdu sympatický svou povahou - je poměrně přízemní, rád rozumuje a hláškuje (nebojte se, velmi často dobře ví, co dělá), ale zároveň má hodně optimistický přístup k životu, takže se nejedná jen o nějakého kňourala na český způsob. Jeho vnímání divů světa je naprosto ojedinělé v tom, že vám a hlavně ani sám sobě nevěší bulíky na nos o tom, jak to je "úžasný" a "neskutečný" - je to prostě třeba jenom obří kus šutru, kolem kterýho se točí stovky turistů a jejich odpadků. Někdo ho může vnímat jako "prostoduchého", já si myslím, že je to neskutečně fajn člověk, který ve své přízemnosti dokáže objevovat a hodnotit věci na takové úrovni, které mnoho jiných lidí, co si myslí, jak jsou přemýšlivý a mají otevřenou mysl, nikdy nedosáhnou. Historka na závěr: "Na jednom konci byli motorkáři Hell's Angels. Chtěl jsem být jako oni, vypadali tak drsně, ta kůže a tak... Možná to není pravda, ale máma mě odradila, když říkala, že když chce být někdo členem Hell's Angels, tak si musí nas*at do gatí a nosit je celý týden. ... Táta říkal, že by se k nim měla tetička Nora přidat." (8/10)(22.1.2012)

Geniální koncept dokonale zrealizován. Člověk neví, co je nahrané a co skutečná snaha Rickyho + Stephena Karla na cestách vykolejit. Karl má občas skvělé hlášky a ZDALEKA není tím imbecilem, za kterého jej pořad vydává. Naopak si myslím, že je to geniální komik, který už hodně známé duo Merchant - Gervais výborně doplňuje. Hodně jsem se bavil především v poslednách dílech sérií, ve kterém je Karl zpět v Británii. Některé "bilanční" rozhovory a hlášky jsou prostě úžasné...včetně Karlova revolučního vynálezu:-)(9.4.2013)

Velice zajímavý námět, velice zajímavý cestopis. Karl s Rickym a Stephenem musí mít opravdu výjimečný vztah, když si to od nich před zraky lidstva nechává líbit. Karlův velice specifický pohled na svět dává destinacím úplně novou dimenzi a hlavně baví. Místy to bylo tak trochu pořád stejné (Ricky se Stephenem Karla nutí dělat věci, co nechce a on si pořád stěžuje), i tak si však An Idiot Abroad držel celou dobu velice slušný standard. Jsem zvědav na trojku... 3. série - výrazně slabší. Warwick je novým elementem, ale obecně trojka není moc záživná, třeba už jen proto, že dvě ze tří destinací už Karl procestoval sám... 80% (1.-2. série - 90%, 3. série - 70%)(15.8.2013)

Netradiční a tím pádem velice poutavý cestopis. Divákovi je blízká především ta rovina pořadu, kdy je obyčejný nekňuba konfrontován s cizinou v jakékoliv extrémní podobě (džungle, poušť, řeka, hory apod.). Daleko snáz vstřebává informace, protože se s "idiotem" dokáže v daných situacích ztotožnit. U takového Beara Gryllse to mohl jen sotva, ale zas si z pořadu odnesl jiné hodnoty. Každopádně, takový idiot na cesty se prostě vždycky hodí.(14.7.2012)