Idiot na cestách (TV seriál)

An Idiot Abroad

Komedie / Dokumentární / Dobrodružný / Reality-TV

Velká Británie, 2010, 16x55 min

Jan Pester

Vik Sharma

Tento velmi originální počin nelze hodnotit jen po shlédnutí jednoho dílu. Stejně jako se vyvíjel můj vztah k Rickymu a Karlovi. Tato dvojka obohacená ještě o Stephena boří mnoho filmových tabu a rozhodně nedělá ostudu geniálnímu britskému humoru. Za chvílemi buranským Karlovým chováním se však skrývá velmi jemný cit pro prožití situace a naservírování divákovi události, při kterých by mu vyskočil adrenalin na bod varu. Interkulturní situace a konflikty Karl řeší s citem pro věc, ale údernými poznámkami. Je velmi příjemné vidět na obrazovce člověka "normálního" typu, žádný výtvor posiloven a maskérů, který se nebojí jít i do nejtrapnějších situací. A velkou chválu pěji na výběr situací, do kterých je hlavní hrdina přiváděn, díky kterým vidíme místa zeměkoule z netradičního pohledu.(7.12.2011)

Další parádní nevšední Tv-show! Ve zkratce bych to popsal jako "Cestománie trošku jinak". A tím "trošku" myslím, že je to mnohonásobně vtipnější a odvážnější. Především díky perfektnímu Karlu Pilkingtonovi a jeho neskutečným hláškám. Ale není divu, někdy na něj Ricky a Stephen vymyslí opravdu slušné podpásovky. Každopádně asi nejzábavnější pořad o cestování, který jsem zatím viděl - a nemyslete si, že když to je ulítlé a vtipné, že to ztrácí vzdělávací hodnotu. Zaryté cestovatele jistě potěší, že Karl opravdu navštíví mnoho zajímavých míst a procestuje nesčetně mnoho různorodých krajin. Cestování tu opravdu nejde do pozadí, spíše se krásně prolíná se zábavnými vložkami. Edit: Po druhé sérii přidávám pátou hvězdu. Jen málo seriálů/filmů mě dokáže rozesmát tak, jako Karl! :D(22.4.2014)

Pro fanoušky trojky Gervais, Merchant, Pilkington samozřejmost! Pro ostatní možnost podívat se na sedm divů světa z trošku jiného pohledu. A to z pohledu možná osmého divu světa, kterým je Karl Pilkington. Představte si, že pošlete kolem světa člověka, který prohlásil věty jako: “Why didn't evolution make a giraffe good at carpentry so it could build a ladder?” :)(24.9.2010)

Člověk se musí smát už jen tomu, že tenhle "Karlův výlet za divy Světa" sledovalo ve slušném vysílacím čase více než milión Britů. Samozřejmě, že tento Gervaiho z XFM (ne)osvědčený "shoddy" koncept má své mouchy. Já jsem s tím, ale i docela počítal, takže jsem si ty povedené pasáže o to více užíval. Karl to zvládl dobře.(14.11.2010)

Ricky Gervais a Stephen Merchant jsou opravdu kamarádi do deště... pošlou vás obdivovat pyramidy, ale mezitím vám naordinují noc v hotelu, kde se nevyspíte, jízdu na velbloudovi, který vám rozdrtí koule a jako zákusek ochutnáte oční bulvu z kozy... proč? Protože je to prostě prdel... Karla mi bylo několikrát líto.. ale přiznejme si to.. může si za to částečně sám. Já mít za kamaráda takovýho prosťáčka.. udělám to taky.(2.11.2011)