poster

Idiot na cestách (TV seriál)

 • Velká Británie

  An Idiot Abroad

Komedie / Dokumentární / Dobrodružný / Reality-TV

Velká Británie, 2010, 16x55 min

Kamera:

Jan Pester

Hudba:

Vik Sharma
(další profese)
 • Ixbalanke
  *****

  Tento velmi originální počin nelze hodnotit jen po shlédnutí jednoho dílu. Stejně jako se vyvíjel můj vztah k Rickymu a Karlovi. Tato dvojka obohacená ještě o Stephena boří mnoho filmových tabu a rozhodně nedělá ostudu geniálnímu britskému humoru. Za chvílemi buranským Karlovým chováním se však skrývá velmi jemný cit pro prožití situace a naservírování divákovi události, při kterých by mu vyskočil adrenalin na bod varu. Interkulturní situace a konflikty Karl řeší s citem pro věc, ale údernými poznámkami. Je velmi příjemné vidět na obrazovce člověka "normálního" typu, žádný výtvor posiloven a maskérů, který se nebojí jít i do nejtrapnějších situací. A velkou chválu pěji na výběr situací, do kterých je hlavní hrdina přiváděn, díky kterým vidíme místa zeměkoule z netradičního pohledu.(7.12.2011)

 • FFilipCZ
  *****

  Další parádní nevšední Tv-show! Ve zkratce bych to popsal jako "Cestománie trošku jinak". A tím "trošku" myslím, že je to mnohonásobně vtipnější a odvážnější. Především díky perfektnímu Karlu Pilkingtonovi a jeho neskutečným hláškám. Ale není divu, někdy na něj Ricky a Stephen vymyslí opravdu slušné podpásovky. Každopádně asi nejzábavnější pořad o cestování, který jsem zatím viděl - a nemyslete si, že když to je ulítlé a vtipné, že to ztrácí vzdělávací hodnotu. Zaryté cestovatele jistě potěší, že Karl opravdu navštíví mnoho zajímavých míst a procestuje nesčetně mnoho různorodých krajin. Cestování tu opravdu nejde do pozadí, spíše se krásně prolíná se zábavnými vložkami. Edit: Po druhé sérii přidávám pátou hvězdu. Jen málo seriálů/filmů mě dokáže rozesmát tak, jako Karl! :D(22.4.2014)

 • Callas
  *****

  Pro fanoušky trojky Gervais, Merchant, Pilkington samozřejmost! Pro ostatní možnost podívat se na sedm divů světa z trošku jiného pohledu. A to z pohledu možná osmého divu světa, kterým je Karl Pilkington. Představte si, že pošlete kolem světa člověka, který prohlásil věty jako: “Why didn't evolution make a giraffe good at carpentry so it could build a ladder?” :)(24.9.2010)

 • Splasher
  ****

  Člověk se musí smát už jen tomu, že tenhle "Karlův výlet za divy Světa" sledovalo ve slušném vysílacím čase více než milión Britů. Samozřejmě, že tento Gervaiho z XFM (ne)osvědčený "shoddy" koncept má své mouchy. Já jsem s tím, ale i docela počítal, takže jsem si ty povedené pasáže o to více užíval. Karl to zvládl dobře.(14.11.2010)

 • Carlossss
  *****

  Ricky Gervais a Stephen Merchant jsou opravdu kamarádi do deště... pošlou vás obdivovat pyramidy, ale mezitím vám naordinují noc v hotelu, kde se nevyspíte, jízdu na velbloudovi, který vám rozdrtí koule a jako zákusek ochutnáte oční bulvu z kozy... proč? Protože je to prostě prdel... Karla mi bylo několikrát líto.. ale přiznejme si to.. může si za to částečně sám. Já mít za kamaráda takovýho prosťáčka.. udělám to taky.(2.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace