Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

benqsiemens

Velmi pěkně popsaný zkurveně těžký zážitky jedné rodiny a několika na oceán přihlížejících. Samozřejmě, je to příšernej doják a brečet se mi chtělo snad víc než při hymně v podání Karla, ale to nic, byly tam taky i dost krutý scény, který ten patos převážily, ta na konci je opravdu otřesná avšak neskutečně povedená. Je fakt, že ta paní v hlavní roli byla opravdu vynikající, co dodat? Celkově povedenej filmek ve kterym ale chyběl Nico Cage, to by byla ta pátá hvězda. ()

Anthemis

Katastrofické filmy nemám nijak ráda. Ale na tenhle jsem se ze zvědavosti podívala... no a dostal mě. Asi zapůsobila ta esence "podle skutečného příběhu". A když se k tomu přidala dobrá filmařina, nepřehnaný tlak na emoce (i když je velmi silný, ale celkem nenásilný) a dobří herci, tak se to všechno spojilo ve filmový zážitek, kterého rozhodně nelituju. ()

Vozataj

Silné téma, které je zpracováno na výbornou. Příkladem toho je scéna s příchodem tsunami. Další dění je ultradoják, ale do celku se to hodí a člověk si může udělat názor jak moc strašné to tam muselo být! ()

MaxQ69

Nejsilnější katastrofický film, který jsem kdy viděl! Zcela s přehledem za sebou nechává všechny ostatní filmy v daném žánru. Aby si člověk uvědomil hrůzu ničivého živlu, není třeba obrovksých výbuchů a ničivých efektů. Stačí vidět, co s člověkem udělá ten nejsilnější živel - voda. Jak s vámi zmítá jako kouskem papíru, jak jste pod vodou naprosto bezradní a co vše za sebou tato zkáza zanechá. Za zmínku určitě stojí skvělý výkon Naomi Watts. V rámci žánru 100%. ()

bmx6

Pomalu celý film jsem probrečel.To se mi už hodně dlouhou dobu nestalo.Hned po vlně tsunami(skvěle natočené) jsem prožíval doslova peklo.Při hledání členů rodiny jsem byl v napětí.Naomi Watts byla naprosto excelentní.Ewan McGregor taky výborný.A zaujal mě i Tom Holland.Je to opravdu silný zážitek.Akorát to velmi náhodné setkání rodiny(no moc náhod najednou),ale i to mě od plného počtu hodnocení neodradí. ()

StinkingPooh

Emoce, napětí, skvěle natočená scéna s tsunami, vynikající herecké výkony-nominace na Oskara pro Naomi Watts zcela zasloužená. Všechno vyjmenované podkreslené skvělou hudbou. "Náhodné" shledání celé rodinky trochu zbytečně kalí dojem ze slušného katastrofického melodramatu. ()

imaginer21

Neobvykle syrově naturalistické drama, ve kterém měli herci skutečně co hrát (hlavně Naomi Watts, nominace na Oscara právem zasloužená). Úder tsunami a geniální střih bez jediného hudebního podkresu má u mě "za pět", stejně jako závěrečné prolnutí dějů, vzpomínky a snu. Neskutečně procítěný závěr, u kterého McGregor kouká na lístek se jmény ztracených a uvědomuje si, že zapomněl na slib v návalu vlastního štěstí, mi dává za pravdu, že látka byla podána skutečně mistrně a lidsky zároveň. K absolutní spokojenosti mi chybí o něco větší tragický rozměr jiných pozůstalých či obětí, kteří se ve filmu jen mihnou a stávají pouze jakousi kulisou bez výraznějšího vývoje, ačkoliv k tomu prostor byl. Rozhodně však jedno z nejsilnějších a nejzdařileji zpracovaných dramat, jaké jsem měl šanci vidět. ()

Elijah93

No ani nevím co napsat. Jednou větou řečeno film Nic nás nerozdělí mě zaskočil. A čím, že to bylo? Čekal jsem, že první půlka nebo alespoň čtvrtka bude úvodní sekvencí, kde uvidíme pohledy na šťastnou rodinku, ale chyba lávky. Film se rozjížídí téměř bezprostředně po začátku. Jednotlivé scény na sebe plynule navazují a nikoho nenechá chladným jak bude film pokračovat. Já kterému nepříjde dojmená ani závěrečná scéna Titaniku jsem měl opravdu na krajíčku a mám dojem, že mi i nějaká ta slza ukápla. Katasrofické filmy mám rád, ale většinou už si ke konci říkám, kdy, že to skončí. Tady to bylo jiné držel jsem s hlavními hrdiny. Všichni svoji roli zahráli výborně, ani se nedivím nominaci Naomi Watts na Oscara a doufám, že jí také promění v samotnou sošku, jak si podle mě zaslouží. Film je plný beznaděje a zoufalství a přitom v člověku pořád zanechává malý plamínek naděje. Celý film podrtrhuje fakt, že je natočený podle skutečné události, ani si neumím představit jaké to muselo v reálu být, ten pocit bezmoci mě jen s pohledu divíka doháněl k šílenství. Všem tenhle film doporučuji už dlouho jsem neviděl žádný film, kterému bych bez váhání dal plný počet hvězd. ()

gezper

Je to fakt doják, silnej a dobrej! Nenuceně to vtáhne, až v jedné (poměrně odhadnutelné) chvíli jsem dokonce myšlenkou tápal, kde že mám ty kapesníky. A to je co říct, i když jsem to nakonec (chlapsky) ustál. Technická stránka celkově též hodně na výši, nečekaně překvapila! A takové drobnosti, jako výtečnou Naomi Watts, to snad ani nebudu zmiňovat. Jedna či dvě výtky ke scénáři by byly - ale tak museli to ohnout, k obrazu svému. Tady jsem to zkousnul bez větších obtíží. Doporučuji nečíst vůbec o čem to je. Jestli to občas k něčemu napíši, tak zde to platí o řád více! Sice jsem nic nelouskal, viděl kdysi jen trailer a zpětně bych to klidně vrátil. A to i přes to, že to zde silně zavání klasickou šablonou, žádné extra twisty. Ovšem vrátí se to na sugestivnějším zážitku. [90%] ()

bmolko

Emocionální buldozer a asi lidsky nejsilnější film roku v čele s Naomi Watts poprávem nominovanou za svůj syrový herecký výkon na Oscara, Zlatý Glóbus či SAG. Bayonovi se podařilo natočit uvěřitelný film o boji o přežití s demonstrací silných citů, lidské sounáležitosti a naopak absencí trapného patosu. The Impossible není filmem s hlubokým, rafinovaným scénářem, nabízí "jen" prožitek ze silných emocí a hodně poctivou podívanou. ()

Coald

Nevím na co si hrají lidé, kteří tomuto filmu dávají méně jak 4 hvězdičky....Jasně, každý film má své mouchy, ale já osobně jsem v tomhle filmu nenašel žádný. Celý film jsem seděl jak přibitý k sedačce v kině a mačkal jsem své přítelkyni ruce. Absolutně špičkový a dechberoucí film plný emocí. Za takovéhle mé hodnocení může režisér, hudba, střih, Naomi, Ewan, ale hlavně jejich 3 synové, kteří podali výbornej výkon a to jim je třeba jen 5 let! ()

Kracmera

Naomi Watts opět s Ewanem McGregorem? No, nemůžu jinak než pět. A hraní na city na mě nijak zvlášť neplatí..i zde jsem si při sledování udržel částečný emocionální odstup, ale tenhle film je perfektní i po všech jiných stránkách. Dokonale natočeno!!! Zahráno..silný, poutavý příběh... A to se mi původně do sledování kvůli tématu nechtělo:) ()

B3njamin

Naomi a Ewan to je opravdu pár. Celou dobu jsem jim to neskutečně žral. Jako kdyby k sobě patřili od jakživa. Strhující podívaná ukazuje jaké to muselo být při tsunami před deseti lety. Všechny části filmu do sebe neskutečně zapadali. Nemůžu jinak než * * * * * ()

punco

Tento film má jedinú chybu - videl som najprv trailer...Nebyť tejto okolnosti bol by zážitok absolútny. Bezkonkurenčný, silne slzotvorný doják roka, s fenomenálnou réžiou( najma príchod vlny), výbornymi hlavnými hereckými výkonmi a sympatickými veďlajšími postavami. Rodinkám neodporúčam, ťoľko servítok v obchodoch nemajú...:) 90 % ()

Hird

V zásadě to nebylo špatné, bohužel nejsilnější pocit, který jsem si z filmu odnesl, byl pocit naštvání, že se mě někdo pokouší tak účelově a nepokrytě citově vydírat. Zpětně se mi film líbí víc než přímo při koukání - cca od poloviny už jsem byl naštvaný na neustálý příval hyper-srdceryvných scén a smál se jim. Víc než 2 hvězdičky si u mě nezaslouží a opětovné shlédnutí prozatím považuji za nemožné, unudil bych se. ()

kikin01

Když už si myslím, že jsem dobrečel, a znovu si pustím tu pro mě nejsilnější scénu filmu, setkání sourozenců, tak strašně mě to zase dostane..celý film mě dostal. Silné, smutné, strhující, dojemné a bohužel pravdivé! ()

wick

Film jistě dobře natočený (ničivý útok tsunami točený nikoli digitálně ale s pomocí tanků naplněných vodou) působivý i na základě toho, že byl natočen podle skutečné události. Nejsem si jistý, nakolik je příběh věrohodný, ale místy na mě nepříjemně působilo až s kalkulací hraničící působení na city (nepřirozeně na mě působila např. scéna s telefonováním na letišti) a také souhra mnoha náhod na konci vedoucí k setkání celé rodiny. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora