Život je jen jeden

(festivalový název)
  • Indie Zindagi Na Milegi Dobara (více)

Hvězdně obsazený bollywoodský road movie o tom, jak jedna zdánlivě obyčejná dovolená může změnit životy třem mužům. Kabir, Imraan a Arjun jsou staří přátelé. Kdysi si na vysoké škole slíbili, že vyrazí do Španělska. Vztah Imraana a Arjuna však rozbila jedna dívka a na plánovanou cestu nedošlo. Po několika letech se má Kabir ženit. Do svatby zbývá několik měsíců a tři kamarádi mají poslední šanci splnit si dávný sen. Jejich třítýdenní výlet jim přinese notnou dávku adrenalinu a krásné ženy, ale i pochybnosti a poznání. (Festival bollywoodského filmu)

doctor20

Pri tomto filme som sa podľa vysokého hodnotenia tešil na naozaj dobrú komédiu. V duchu som očakával road trip v bollywoodskom štýle, avšak dostal som iba film, ktorý sa až zúfalo pokúša byť neindický. Namiesto zábavy a vtipných situácií, ktoré sa pri cestovaní dajú zažiť, sa hrdinovia vysporadúvajú so svojimi osudmi a rozjímajú o tom, či žijú svoje životy ako vždy chceli. Vo filme sa skoro nespieva a netancuje, čo v indickom filme proste nemá chýbať. Posledná scéna - spomalený beh troch hrdinov, bol už aj na mňa veľa. Mal som pocit, že pozerám na scénu vystrihnutú z amerického béčka o amerických hrdinských vojakoch niekde v Afganistane. Veľké mínus teda za nevtipnosť, plus za krásnu španielsku krajinu. ()

jorgus

Shrnuto, tak poslední dobou mám „ štěstí“ na méně povedené indické kousky. Tento snímek jsem dlouho sháněl pod dojmem zlatého hřebu loňského bollywood festivalu a celkem mě zklamal. Zejména první polovina do Intermission byla místy opravdu nudná, naštěstí po již zmíněné přestávce to začalo mít drive a v nejlepším skončilo..:) Bohužel toto byla primárně komedie a já se jen jednou! Pousmál, na druhou stranu vyzdvihuji parádní soundtrack. Mírné zklamání. ()

Narciska

Můžete si říkat a budete mít jistě pravdu, že dobrá polovina hereckých výkonů za moc nestojí a že dialogy plně odpovídají tomu, jak špatně je to celé napsané. Pokud znáte jiné indické filmy, zjistíte, že je tu méně písní a méně cudnosti, což vám může a nemusí vyhovovat. Záleží, jak moc máte rádi bollywoodské filmy. Ale taky vám film řekne, že k zásadním rozhodnutím a životním změnám je někdy třeba pořádně riskovat. A je pravdou velikou, že pro to objevovat umění života, si štáb nemohl vybrat lepší zemi... ()

Evander

Jedním slovem kouzelné! Místy jsem brečel smíchem. Pravda, ke konci to bylo malinko zdlouhavé, ale úplný závěr je opět skvělý. Méně muzikálových prvků, než bývá u Bollywoodské produkce zvykem, snímku výrazně prospělo. Skvělá hudba a krásné pobřeží Costa brava dotváří úchvatnou atmosféru, která z tohoto díla přímo sálá. Několikrát jsem se při sledování přistihnul, že jsem duchem ve Španělsku :-) Pro některé z nás může mít snímek i nečekané poselství: "Život není jen práce a peníze". ()

ozeki

Nevím, čím to je, ale po 3 idiotech si mě získal už druhý indický boolywood - a to naprosto přirozeným způsobem. O životě normálně moc nepřemýšlím, ale po obou těchto komediích, které se věnují základním a zásadním životním postojům, se mi na docela dlouhou chvíli zastavil svět a do hlavy se mi dralo tolik jindy odsouvaných myšlenek. Asi nejsem úplně normální, ale ty taneční výstupy pro boolywood tak typické mi nepřijdou trapné, naopak je vnímám jako dobrou náladu vzbuzující prvek (několikrát jsem se dokonce přistihnul, jak si dost zběsile podupávám do rytmu:)). A ani scény, které by většině přišly přehnané, patetické a chlapa nehodné, mi přijdou ok, a to nejsem žádný "cíťa". Nádherné záběry, pohodová atmosféra a jednání, s kterým by se ztotožnila většina příčetných lidí, pak povyšují tuhle komediální road movie mezi filmy, které si v budoucnu rozhodně zopakuju a které se nebudu bát dál doporučovat... ()

Dalessia

Wau, indický film odohrávajúci sa v Španielsku! Lepšia kombinácia pre mňa snáď ani nemohla byť. Človek zabudne na všetko a pri sledovaní takýchto filmov perfektne zrelaxuje. Takžeee, kto sa v lete ku mne pridá na výlet do Buňolu na paradajkovú vojnu? :D. Hudba vynikajúca. Svieže, letné, vtipné, perfecto ... 100% :) ()

mira.l

Jako podívat se na to dalo, ale že bych z toho byl nějak dvakrát vyndanej, to opravdu ne. Dvě a půl hodiny je prostě strašně moc na to, abych se ke konci dozvěděl, že mládenci vyrazili na loučení se svobodou jednoho z nich vlastně proto, že on tak docela svoji přítelkyni (mimochodem pěkně protivnou a taky pěkně škaredou) o ruku nepožádal, že ten prsten vlastně nebyl pro ni. Docela pitomá zápletka. Už nějakou dobu předtím to vypadalo, že nebudou asi zcela ideální páreček, takže se Kabir duševně připravuje (mimochodem během s býky ulicemi nějakého španělského města) na to, že jí pošle do kelu. A ze záběrů, doprovázejících závěrečné titulky se dozvídáme, že nakonec se stejně vezmou. To, že se patrně koná svatba hned trojitá, zase takové překvapení není. No nevím, nevím, myslím, že k těm aktuálním 77% tomu cosi chybí. Pro mě tak zůstává největším pozitivem Katrina Kaif v roli Laily, na tu se koukalo hezky. Ale zase to nebylo až takové plus, abych to někdy musel vidět znova, jednou bohatě stačilo. ()

Shitonit

Uff, tak to mě minulo těsně vedle, film se roztáčí na plný pecky hned na začátku typickou indičností, a přes 100 procentní náběh dokáže dál zrychlovat a zrychlovat, tep mi stoupal k 300 z místa,, jak občas indíky zvládám a obdivuji indické herce hlavně tedy kvůlivá jménům.. kdo by se u nás třeba jmenoval NaserutinŠáh :-) že jo, tak mě tohle tak zvrátilo, rozvrátilo, že jsem nebyl schopen toto dílo dohlídnout do konce. Tím to, to v žádném případě nepojebávám ostatním, jen mi to asi netrklo do nálady. ()

Mr.Roman

Moje 1000. hodnotenie na csfd (ďakujem lanausee za všimnutie) a môj 1. indický film (ďakujem DaviD3141 za tip a titulky). Toľko k ďakovačkám, teraz stručne k filmu: sympatický a prekvapivo seriózny road movie (tak nejak som čakal variáciu Hangoveru, našťastie sa nekonala) s výborne obsadenými postavami. Zindagi Na Milegi Dobara reprezentuje Bollywood v dobrom svetle, avšak treba spomenúť, že tradičných "off topic" tancovačiek a peveckých sól veľa nebolo a aby som sa priznal i tých pár som preskočil. ()

Aywes

Optimistická komedie/drama, která nesmrdí Amerikou. Stopa je sice občas zbytečně natažená, ale mě to prostě bavilo a to dost. Přitom film je v podstatě o ničem a o všem. O zklamání, lásce a celkově vlastně životě. Musíme si uvědomit, že život je jen jeden a je tedy důležité dělat to, co chceme. Držme se alespoň těch idejí, když ten život je v poslední době pro dost z nás celkem na hovno. Pořád máme ale možnosti si užívat a uvědomovat si, že ten život je fakt jen jeden. Doporučeno všem emařům a pesimistům, kteří čekají na odpovědi ve svém vlastním vězení. ()

rigby

Film o tom, že práce není všechno. O tom, že peníze nejsou všechno. O tom, že je třeba prožívat naplno každou minutu svého života, aby ten život byl opravdu krásný. Nečekal bych, že se budu u indického filmu bavit od prvního okamžiku až do konce, že budu s herci prožívat každou jejich příhodu. Spousta věcí k zamyšlení, spousta impulsů ke vstřebání. A taneční čísla, ta byla na tom snad nejlepší... ()

Monika22

Celkově za Španělsko, za Barcelonu, za pláž, kterou znám, za vtipnost a citlivost součastně dávám čtyři hvězdy. ()

topvideo

Podpriemerná road movie tupými playboymi. Nesympatické postavy, na výnimku inštruktorky potápania, sa snažia vylúdiť úsmev na tvári, ale zostáva iba podivný úškrn. ()

roquet

Zajímavý pohled na Španělsko. Překvapilo mě, co za "exotiku" vybrali, aby tuto zemi ukázali. Prima film, který zvedne náladu. A Arjunovy zamilované pohledy těsně poté, co zjistil, že ji miluje... ty stojí za to. Hraje to fakt dobře. ()

mmirri

Vyparáděné, ale příjemné pokoukání, jak tři fešáci na výletě pochopí, co vlastně od života chtějí. Přestože je děj předvídatelný, tak zaujme. Je vtipný, v krásných exteriérech, doplněný skvělou muzikou, tancem i poezií. ()

quintes

Musím skonštatovať, že indická filmová tvorba vie občas riadne prekvapiť (milionár z chatrče je toho dôkazom)... Nezaznamenal som nič americké (až na tú miešanú angličtinu :) ), čo ma dohnalo k hodnoteniu 4* ()

Zuzulin

Zezačátku jsem si říkala, že to asi vypnu - některé scény byly moc dlouhé. Ale potom jsem zjistila, že právě ta jejich délka plní svůj účel - člověk u krásných scén (pod vodou, v rajčatové bitvě, ve vzduchu, s býky) má čas přemýšlet. Ve filmu je totiž ukryto mnoho pocitů. Někoho by to mohlo nudit, mě to naplnilo. Není to násilné, nechává vám prostor pro vlastní myšlenky. A to vše ještě dopnují moc sympatičtí herci. :) ()