Život je jen jeden

(festivalový název)
  • Indie Zindagi Na Milegi Dobara (více)

Hvězdně obsazený bollywoodský road movie o tom, jak jedna zdánlivě obyčejná dovolená může změnit životy třem mužům. Kabir, Imraan a Arjun jsou staří přátelé. Kdysi si na vysoké škole slíbili, že vyrazí do Španělska. Vztah Imraana a Arjuna však rozbila jedna dívka a na plánovanou cestu nedošlo. Po několika letech se má Kabir ženit. Do svatby zbývá několik měsíců a tři kamarádi mají poslední šanci splnit si dávný sen. Jejich třítýdenní výlet jim přinese notnou dávku adrenalinu a krásné ženy, ale i pochybnosti a poznání. (Festival bollywoodského filmu)

FilmFan24

Kabir se má ženit. Naplánoval si originální rozlučku se svobodou se svými dvěma přáteli jako dovolenou ve Španělsku...Příjemná ba co přímo báječná bollywoodská road-movie plná smutných i komických situací, které snad každý ze svého života známe. Čekal jsem, že to bude dlouhé a doplněné hudebně tanečními čísly jak je ve filmech z Indie zvykem. Co jsem ale nečekal, že čas strávený ve společnosti s tří týpků k pohledání uběhne jako voda. Byl jsem strašně nadšený a nebýt muzikálových výstupů na které došlo ( sice až v poslední třetině) neváhal bych s plnýn hodnocením. Život se má fakt žít a ne jej striktně plánovat...Úžasné! P.S. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit poněkud drsnější zábavu, kdy stejně jako hlavní hrdinové na někoho cizího bafnete a lehnete si na zem. Mnohem lepší a efektnější je v místě, kde se nachází spousta lidí (např. na diskotéce) zařvat z plných plic: "Bomba!" a lehnout si na zem. V ten moment leží fakt všichni! Zkuste a uvidíte.-:))) ()

berusche

Já teda vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Patetické to je až hanba, zvlášť ve chvílích zamyšlení hlavních hrdinů při jejich rádoby adrenalinových zážitcích, nemluvě o rajčatové bitvě, kterou jsem měla chuť přetočit dopředu. Film by mohl být o poznání kratší, kdyby tam totiž tyhle zkrášlovací ptákoviny nebyly, a domnívám se, že by nebyl o moc horší, spíše by mu to bodlo. To, že je z Indie a scénář má tendence inklinovat k americkým podobám vcelku obstojně, ho v mých očích trochu zvedá, poněvadž jako pokus to vyšlo. Stejně tak se mi o Hrithiku Roshanovi bude asi zdát, páč to je opravdu kočičák. Jinak si to ale budu muset rozmyslet. ()

Lyncha

Už dlouho se mi indický film tak nelíbil! Místo tradičních bolly songů jsou scény proložené krásnými meditativními básničkami. Tři kamarádi jsou fakt týpci k pohledání, samá legrace, občas jsem smíchy brečela a občas zas naprosto nečekaně brečela opravdu. A to road movie není normálně můj styl. Tady to bylo perfektní. ()

Aljak

Road movie je často dosť náročný žáner a je naozaj ťažké vytvoriť pôsobivý a plnohodnotný koncept, ktorý bude epický, dobrodružný a obsiahly zároveň. Tento indický film to však z veľkej časti spĺňal, a celé to španielske prostredie bolo v tomto prípade naozaj príjemné a malo to svoje potrebné čaro. Trojica hlavných postáv mi spočiatku išla svojim správaním na nervy, ale potom sa našťastie trochu uvedomili, aj keď občas mali stále svoje slabé chvíľky. Najviac sa mi však páčilo, že každý z týchto troch mužov prežíval vo svojom vnútri akýsi problém a práve počas tejto cesty vďaka prítomnosti priateľov našli nejaké východisko. Celkovo teda fajn, hoci k 5* tomu predsa len niečo chýbalo. ()

Martin741

Akasi indicka blazniva dovolena, akurat sa nejde do Walley World, ale z Indie do Spanielska. Vsetky ostatne atributy mi pripadali rovnake, fakt ako nic vynimocneho, Bollywood ma aj slavnejsie filmya ne ze ne : 65 % ()

Andrea1717

Nie veľmi Bollywoodsky film, skôr veľmi prispôsobený západnému publiku, ale zachoval si svoju originalitu a ako road movie je veľmi pekný. Rozhodne nenudí a zaujme, obsadením, námetom a krásou španielska. ()

J0hny5

Indické filmy zrovna nevyhledávám, na tento jsem narazil náhodou, nebo vlastně díky Detoxerovi. Trošku jsem se bál ze začátku toho nádechu jižanské telenovely, ale ten pocit celkem rychle odešel. Miluju road movie, filmy kdy člověk někam vypadne a protřídí si myšlenky, ujasní si co od života chce a co je pro něj důležité. Mimo to jsem jsem dostal i slušnou dávku romantiky zamotané do příběhu tří starých kamarádů. Mohlo to být jen trošku kratší a ne tak přeslazené. 84% ()

campix

Překvapivě až hodně západní road movie nebo romantická komedie. Indické to zprvu není vůbec a na nějaké větší taneční číslo nebo hudební vložku čekáme poměrně hodně dlouho. Tvůrci se tady hodně vzhlídli v Hollywoodu, a tak je to i pro nás bez problémů zkousnutelné. Tři hlavní charaktery jsou poměrně sympatické a španělské reálie dokreslují ten příjemný road movie feeling. Bohužel je to průhledné, bez nějakého zvratu a finále zas až tolik nepohladí. V mých očích je to hodně průměrné, ale čas to zkrátí poměrně příjemně. Bohužel jenom pokud potřebujete zkrátit velkou část svého času, protože Život je jen jeden má prakticky tři hodiny, což je na romantickou road movie hodně vražedná kombinace. ()

zette

Myslim, ze i na indicke pomery jde o kycovitou zalezitost. Mozna, kdyby jely do Spanelska tri Indky, bavilo by me to vice.-). Jinak pohadka pro Indy a reklama na Spanelsko. ()

klida

Člověk by od produkční společnosti Eros International čekal mnohé, ale určitě ne takové překvapení, ke kterému jsem se dostal jen přes seznam nejlepších filmů po roce 2010 na imdb. I když by to chtělo ubrat pár minut, tak vlastně po skoro celou dobu vydrží hrozně příjemný feeling a pohodová atmosféra podpořená skvělými písničkami. Ačkoli je ta pracovní rovina taková useknutá, tak se mi úplně nejvíc líbila ta linie s Hrithikem Roshanem, indickou odpovědí na Ryana Reynoldse. A dokonce to ve mně vyvolalo i nějaké zamyšlení. Emoce. Čtyři a něco. ()

StanislachKo

Aneb.. keď chceš skutočne žiť, potápaj sa, skáč z lietadla a utekaj pred býkmi. Cíť nekľud v srdci a maj okolo seba ľudí, za ktorých by si dal riť do ohňa, ale hlavne svoj vlastný dych a svoj vlastný tlkot srdca, lebo na ostatnom až tak veľmi nezáleží... Žeby gýč? Ani omylom... Trio najväčších sympaťákov to celé podtrháva a aby som nezabudol odľahčiť, tak robiť s Katrinou Kaif čokoľvek asi nemôže nič pokaziť :-) ()

Tyny

Jsem hodně překvapená. U nás téměř neznámý film, který mi doporučil kamarád a já jsem z něčeho opravdu celkem unešená. Rozhodně to mohlo být o něco kratší, chvilkami to bylo sice o ničem, ale většina scének neměla chybu. Jako řvaní a vylekání neznámého člověka- super. Nápady v tomhle filmu neznají meze a kdo mně nejvíce zaujal, tak byl samozřejmě Akhtar, kterého bych mohla vidět ještě v dalších takovýchto i jiných filmech. Bravo. ()

toffy

Hangover po Indicky! Myslel som si, ze mi bude vadit ten jazyk vo filme a prave naopak. Vsetko tu funguje. Humor, herci, prostredie! A ta hudba? Ta je proste genialna. ()

Pollock

Trochu jiný bollywood, který si jde svou vlastní cestou a u kterého mi snad chyběla jen bohatší hudba a silnější melodie, té klasické, když nepočítám klávesovou hudbu dělanou na počítači se zde nedočkáte, stejně jako tanečních scén (krom několika ve Španělském stylu, i když proč ne, vždyť příběh se odehrává právě tam) 80% za zajímavý děj, originalitu (rajčatová bitva neměla chybu) a skvělou druhou polovinu po INTERMISSION. ()

Zagros

Mraky klišé, indické tanečky a opět délka přes dvě a půl hodiny. To jsou věci, které bych mohl označit za mínusy, ale moc se mi v negativech nechce vrtat. Protože jako celek na mě film působil až neskutečně pohodově a přes všechno řečené, to byla zkrátka skvělá zábava. Atmosféra byla uvolněná a z filmu čišela bezstarostnost, navzdory občasným vážnějším chvilkám. Povedlo se i obsazení, hlavní trojka byli zastydlí puberťáci a jejich vtípky byly občas praštěné, ale my jsme se u toho bavili. Užívali jsme si i jazyk a mix angličtiny a hindštiny. Zajímalo by mě, jestli tak opravdu mluví v reálu, nebo je ta angličtina v takovém zastoupení jen pro potřeby filmu, protože zní víc cool. Každopádně si někdy ještě něco podobného rozhodně pustíme. Jako vystoupení z hlavního proudu (euro-americká produkce) a na odlehčení je to skvělé… velmi dobré tři hvězdy. ()

Remini

Pekné. Z nejakého dôvodu som nemala pocit, že sa jedná o Bollywood. Krásne natočené, o tom niet pochýb. Zoye tentokrát neišlo o rovnakú hĺbku a vývoj charakterov ako v Luck By Chance, ale najmä o potešenie očí a podarilo sa jej to - Španielsko ma nikdy nelákalo, teraz by som tam kľudne zašla :) To ale neznamená, že charaktery vyznievajú ako nejaké karikatúry - ešte stále mi pripadali veľmi reálne... akurát boli bohatí :D ** Prvý film, v ktorom sa mi Hrithik naozaj páčil. Katrina Kaif (ktorú som predtým mierne ignorovala) si ma tu celkom získala. A Naseeruddin a Farhan majú tie najsexi hlasy, aké som kedy počula. Recenzia ()

lareinna

Neriešim či sa to podobalo na Bollywood alebo nie, či hovorili anglicky, hindsky alebo španielsky..to je mi úplne jedno. Toto je predsa krásny film a podstatné je, že som sa pri ňom nenudila ani na sekundu. Možno to bude aj tým, že mám slabosť pre Hrithika Roshana :) ..zbožňujem ho, je to charizma a tento film super road movie. ()