Namátková kontrola (TV film)

Komedie

Československo, 1975, 36 min

Ivo Toman

Jiří Šust

Docela příjemná a vtipná komedie o příliš starostlivé matce - kontrolorce z povolání i na domácím poli, kterou skvěle ztvárnila Slávka Budínová a naopak flegmatickém otci v podání Brodského. Jejich dialogy nemají chybu.:) Pobavila i Menšíkova role, dialog o zvonění 8x nebo jak jí vmetl ty erotické spády.:) Především ale rozhovor Brodského s policistou Poloczkem: "Moje žena šla nahoru na rande." "Poslyšte, kdybyste potřeboval nějak zasáhnout..." "My jsme v tý věci domluvený, kdybych měl jít nahoru vypomoct.":-)) Lehce nadprůměrných 60%.(23.12.2018)

Takhle nějak si představuji, že by mohlo dopadnout, kdyby filharmonici hráli Michala Davida, zde také profesionálové nesporných kvalit hráli cosi, co se za umění nedá považovat ani v podroušeném stavu. Což zřejmě pochopili i sami tvůrci, přihli si a v závěrečných titulcích překřtili Lábuse na Vladimíra.(15.4.2013)

Dialogy v podání Slávky Budínové a Vlastimila Brodského nemají chybu, Vladimír Menšík se na scéně objevuje v závěru, aby všemu nasadil korunu. Nic přelomového, ale dívá se na to hezky.(16.10.2011)

Není radno se svým dospívajícím dětem plést do života a starat se například o to, jaký partner je pro ně vhodný a jaký ne. Oni nejsou zase až tak hloupé, jak vypadají či si to o nich rodiče myslí. Herecký koncert Slávky Budínové v televizní povídce, které velmi vtipně sekunduje Vlastimil Brodský. Výborný scénář sehraný výbornými herci své doby, kteří svým charakterem a projevem mají ve svých rolích své pevné místo. Doslova jakoby jim to bylo psáno přímo na tělo. Příběh má švih a skvělý nenudící vývoj. Takový TV film dnes už nikdo bohužel natočit neumí. A tak díky alespoň za ten archív.(20.12.2017)

Neoddiskutovatelné obsazení, všichni patří do svých rolí... :-))(23.4.2013)