Co má po dvaceti pěti letech dobrého manželství Darcy dělat, jestliže se jí najednou odhalí temné tajemství jejího manžela? (AMC Czech)

64B

Nevím co napsat. Film na začátku šlape pěkně, až moc poklidně. A když dojde ke zvratu, tak se vše vrátí do zajetých kolejí. Což samozřejmě filmu víc než škodí, dělá to z něj nudu. Až když se začnou rochnit pod schody v chodbě, tak to začíná být zajímavější. Konec vůbec komentovat nebudu. Ten starý dědula byl zbytečnost, do filmu nevnesl vůbec nic. Čili prostě nic moc a film nedoporučuju. ()

J.Mayen

Už od začátku je film docela pruhlednej, divák dokáže odhadnout kam film povede a co se bude dít. Nevýhodou firmu jeho délka které je naprosto uměle natažená až 40% filmu se opravdu nic neděje. Hlavní herečka mi nebyla moc sympatická zejména ze začátku, nevím kam ten její chlap dal oči ale mohli vybrat alespoň malinko hezčí dámu.Je to jedna z těch slabších Neli velmi slabých zfilmování Kingových předloh, myslím že tohle si Stephen King nezasloužil ()

Richie4422

Ach, a tak som sa tešil. Dostať Kinga vo svojej kráse na plátno je hrozne ťažka úloha a nie to ešte takúto poviedočku resp. koncept, ktorý vie fungovať na papieri a ako kraťas, 100 minút je proste moc. King je jednoducho naozaj král rozprávania, ľahučko opisuje, posúva dej a hlavne zachytáva ťaživosť, pocity, absurdnosť zrazu vytvoreného sveta, ponáranie sa do vnútrajška, následný rozpor s realitou. Tu je proste nič, len prepis....ach. Páčil sa mi televízny look a feeling zo začiatku 90. rokov. Dialógy sú v pohodičke. Páčila sa mi protiprúdovosť deja. Vždy, keď človek niečo očakával, prišiel opak, čo v písanej podobe funguje, ale tu to vyzerá, akoby sa tvorcovia na to vykakuškali resp. to nevedeli zaujímavejšie zapracovať. Práve preto film pôsobí nudným a uťahaným dojmom. Ja osobne som sa nevedel dočkať konca. Škoda, lebo ono keby si tvorcovia predlohu zobrali, prepracovali a hlavne reálne zhodnotili, čo sa s tým da robiť, kde sa dá čo doplniť, mohlo to dopadnúť omnoho lepšie. ()

tuctovychlap

Pišta Kráľ len pokrčí plecami a píše si ďalej..našťastie radšej čítam jeho knihy než sa obdivujem adaptáciam kingoviek..ale pre fandu Kinga je samozrejmosťou zhliadnuť každý taký počin..tento tak za 40 %.. ()

pyzma84

Kinga mám rada, vie, čo robí, ale pri tejto sfilmovanej poviedke to nejak nesadlo. Je mnoho lepších námetov, ktoré má, toto je uťahané, pani manželku by som za jej nesympatickosť najradšej zabila ja, celkovo ničím výrazné, či nejak zvlášť zapamätateľné spracovanie. ()

L.u.x

Neviem, či je to už nejaké pravidlo ale Kingové veľmajstra majú na plátno sakramentskú smolu. Novela bola skvelá, súčasťou zbierky Full Dark, No Stars, a King ako vždy je majster podania príbehu. Tu to však chýbalo. Príbeh kompaktne pôsobil rozťahane, nezáživne a hlavné postavy spolu nefungovali tak ako mali. Aj keď som popravde dopredu vedela do čoho idem, čakala som aspoň náznak zimomraviek, aspoň jeden zdvihnutý chlp, namiesto toho ma bralo do spánku. Ach. ()

pyromantik

No na rozdiel od iných recenzentov si ja myslím, že atmosféru to malo. Herecky to tiež bolo na výbornej úrovni. Ja osobne som totiž poviedku nečítal, a teda kľúčové momenty filmu prišli neočakávane. Určite si predlohu prečítam, aby som sa presvedčil, že nepochybne bola lepšia. Kingove veci totiž nie je možné dôkladne sfilmovať. Keďže príbeh je príliš jednoduchý, nemôžem dať vysoké hodnotenie. Totiž ani filmová adaptácia Misery (jedna z troch najlepších /taktiež Carrie od DePalmu a Osvietenie/) nemohla nikdy dosiahnuť kvalitu knižnej predlohy- to je u Kinga proste nemožné. ()