Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry. (oficiální text distributora)

maoc

Je velmi snadné nechat se unést positivy Lovce trolů. Nebo jej naopak strhat za hloupost, naivitu a plagiátorství. Já si vyváženě užil a "užil" všeho. Chválím hlavně slušné řemeslné zpracování, naopak mi vadilo, jak ke konci film ztrácel dech. Nejdivnější mi přišlo, jak mladí filmaři jdou několik dní v tahu za svým cílem. Ve stejných špinavých šatech, páchnoucí trolím pižmem, odraní a nemytí (i dívka!). Scifi jak hrom. A když přijdou o kameramana, nahradí jej a jedou dál, jakoby se nechumelilo. Nejzábavnější zase bylo, že tvůrci asi nechtěně potvrzují, že na křesťanství něco je, kdežto islám zobrazují jako prázdný. ()

djbarrel

Něco na způsob Blair Witch. Mno celkem dobře provedené, animace trollů byla taky docela dobrá. Celkem se mi líbil ten závěrečný match s tím obrovským trollem. Celkově vzato se jedná asi o nejlepší film o trollech, který je myšlený vážně. 77 % ()

benny159

Veľmi zaujímavo a pútavo použitá téma trollov. Zaujalo ma rozprávanie o ich spôsobe života, nečakal som, že ich vo filme bude až tak vidieť, skôr som čakal len náznaky, ale bol som príjemne prekvapený. Efekty boli super, atmosféra takisto. ()

Saljack

Musím dát 5*. Je to kvůli tomu, že příběh s neuvěřitelnou lehkostí plyne a vtáhne vás do sebe. Hlavně se mi líbilo, jak bylo všechno pěkně vymyšlené a ne jako se v některých podobných filmech stane, že to nedává moc smysl. ()

jack_scott

"No trolls were harmed during the making of this movie". Originální. Velmi. Ale- první nevýhoda snímku je jeho menší zábavnost - tváří se hodně hodně vážně, jakkoliv trollové vypadaj...divně až směšně. Ta druhá nevýhoda je věrohodnost-proč by jim to Hans vyprávěl??? to si divák říká většinu filmu. Není to reálné,což film hodně sráží. Ale jinak je to pěkné, 65% dávam. ()

Trumper

Nejlépe by tomuto filmu slušela nálepka mystifikační dokument. Jako takový nabídne pořádnou dávku nadsázky a taky špetku nezbytného humoru (u smyčky vedení vysokého napětí jsem se kácel smíchy), navrch však přidává i akční a hororové prvky. Rozhodně ale nečekejte horor ani typický „found-footage-movie“. To, že využívá stejné filmové postupy, ještě nutně neznamená, že si z nich nemůže utahovat. Takže pokud hledáte druhý Cloverfield, tak ruce pryč od tohoto filmu!___ Na druhou stranu, pokud máte raději norské fjordy než newyorkské mrakodrapy a evropský nadhled místo americké strojenosti… a pokud jste schopni akceptovat, že hrozivé monstrum může vypadat jako přerostlý mončičák s pivním pupkem, pak vám tato raritka nesmí uniknout. Nejlépe to vyjádřil Cervenak, cituji: „Vtip spočíva v tom, že sa film celý čas tvári smrteľne vážne…“ Vtipně kloubí norskou mytologii s moderním pohledem a celý se nese v mírně satirickém duchu (viz např. závěrečná politická vsuvka). Vlastní zpracování je pak nečekaně dobré, ruční kamera dostatečně uvěřitelná, zvukové a vizuální efekty naprosto perfektní (a to nejen v měřítkách nízkorozpočtových evropských filmů!) /75% ()

HrrrOch

Že bych se za břicho popadal, se říct nedá, o to víc jsem byl mile překvapen, že se takováhle blbina drží celkem zpátky a snaží se vypadat decentně. Technicky je Lovec trolů propracovaný a hlavní superflegmouš mě fakt baví :-D ()

yatan

Lovec Trolov je napadito prvoplanovy maly film, ktory postrada skusenosti, no napad je to v skutku originalny a sikovny. Pekne striedanie prostredia norskej scenerie dava filmu kyslik, ktory ho deli od klasickych 4-stenovych beckovych sraciciek a dava mu uplne iny rozmer. Priznam sa, ze ked clovek dodrzi par zasad ako pozerat tento film (sukromne pekne v noci nicim neruseny) , som zistil ze sa mi Lovec Trolov dotkol srdca a mal som ten zvlastny po-filmovy pocit, ktory je navykovy :) 7/10 ou..a este, ze sice sa to nezda, ale je to pekelne humorny film ked sa tak clovek neskor zamysli :P ()

wandall

Na můj vkus až nehorázně naivní pokus a od "odpadu" zachránila snímek jen a pouze překrásná norská krajina;) ()

Kazisvet III.

Hodně nevšedně pojatý mix fantasy světa a reality. Pěkná kamera a efekty společně s naprosto dokonalou norskou přírodou Vás vtáhne do děje. Film jsem sledoval se zaujetím od začátku do konce. 4/5 ()

Yin

Trochu mi vadí, že trolové při převodu z dětských ilustrací do filmových políček neztratili nic ze své "kreslené roztomilosti" a jejich modely mohly vypadat přece jenom o něco realističtěji, stále ale dokážou uprostřed lesa navodit - když ne strach - tak alespoň nervozitu. Ostatně šlo o umělecký záměr, jelikož sám Lovec trolů, ačkoliv se maskuje jako fiktivní dokument, je v podstatě pohádkou. A to výbornou! ()

palomir

Skvěle natočený film, parádně promíchaná současnost s fantasy prvky, celý film dodává na autentičnosti způsob zfilmování a nevím, jak u vás, ale já na chvilku uvěřil, že trolové ještě dnes žijí. ()

Aywes

Krása norských lesů a pohledy na rozlehlé krajiny.Jo to beru, ale proč nám režisér cpe, že je film pravdivý?Obří troll pochodující lesem?NO TÁK!Není to nic světoborného a v podstatě to vykrádá už vymyšlené věci(handy cam,zmatek a snaha o reálnou atmosféru).Je zde však jedna chyba.Nemůžete nastolit reálnou atmosféru pokud cpete do filmu pochodujícího trolla.Jen tak pro upřesnění.Postavy jsou nevýrazné a zbytečné.Nikdo si nedal záležet na tom, aby měli charakteristický rysy.Prostě tam sekli vousáče a partu lidí, co to natáčeli.Nic více nic méně.Norsko je moc hezká země a její krajina mě opravdu dostávala.Dokonce trollové byli hezky udělaní.Smysl pro detail, aby vše kolem nich působilo reálně taky musím ocenit.Tudíž 2*.Pochopím však, že mnoho lidí to odsoudí úplně.Ještě nepochopím jednu věc.Proč ze začátku "Vousáč" filmaře odmítal a později je přijal se slovy "Plat je mizerný a práce je těžká."To jako vážně? ()

Palisander

Originálny námet. Ale inak pusto a prázdno. Ani akcia, ani zábava. Chyby v logike ani nemá zmysel počítať. Na rozprávku zasa priveľa krvi (aj keď trolovia mi pripomenuli kameňožrúta z Nekonečného príbehu (teda okrem tých čo vyzerali ako prerastení krtkovia ;-)). Možno by to obstálo ako improvizácia, ale ako regulérny film? Neberiem. ()

Juri-Sai.

Když jsem shlédl trailer, celkem mne to nadchlo...bohužel, zůstalo jen u traileru. Na tuto blbost jsem vydržel koukat jen díky mé naivitě, jelikož jsem doufal, že se jedná pouze o ukázku studentských filmů, natáčené žáky angolského azylového domu, bohužel tomu tak nebylo. Jsem příjemně překvapen, že po nás chce ČEZ takové peníze za elektřinu, když je to vlastně naše vlastní protekce proti trollům. Jednu hvězdičku dávám za nečinnost při úmrtí kameramana, protože kdybych to točil já, tak spáchám sebevraždu. Jeden kameraman zemře...nevadí, zavoláme dalšího, aby nám přijel vlakem. Díkybohu, že dotyčnou nezajímá, co bude točit a existence trollů jí vůbec nepřekvapuje :D ()

Lurtz37

Dvě hvězdy za zajímavý nápad a super efekty, ovšem jinak celkem koženost, i Public Agent je uvěřitelnější. Ale hlavně, pro mě osobně strašná nuda. ()

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

26.08.2020

Režisér Roar Uthaug (Vlna, Tomb Raider) se upsal režii norské fantasy Troll pro streamovací službu Netflix. Snímek dorazí v roce 2022 a bude se odehrávat hluboko v norských horách, kde se probudilo… (více)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

08.03.2012

Nor André Øvredal po víc jak dvou stovkách reklam a krátkometrážních filmů celovečerně debutoval zábavným „found footage“ fantasy hororem Lovec trolů. Udělal jím doslova díru do světa (velký úspěch,… (více)