Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry. (oficiální text distributora)

only_serials

Vůbec nechápu proč má u tohohle snímku někdo potřebu řešit herce, triky, make up, nebojánevimco... Mě to bavilo od prvního fjordu po poslední... A už jen za tu představu, jakou si musel miništáb (zřejmě party mladých lidí) užít při tomhle natáčení srandu, hodnotím jasně na max. ()

Jedifilm

jako horor to je ztracený film, ale dějově, nápadem atd.. dávám 4****... rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi, nakonec padla čtyřka :D ()

Crybaby

Food footage nie je vyslovene môj najobľúbenejší žáner v horore, ale tomuto filmu to prospelo. Bolo to zaujímavé, bez zbytočných rečí a postavy neboli hlavne vôbec otravné. Vizuál dopadol skvele, nádherná severská krajina vytvárala dobrú atmosféru. ()

Kub_ees

Výborné spracovanie formou dokumentu. Super filmový zážitok, super prostredie, vidieť že si na tom dali záležať. K tomu obrovský trol na záver. Tento film ma milo prekvapil svojou premyslenosťou. Polámané stromy v lese, zosuv pôdy, mrtvé zvieratá a za všetko to môžu trolovia, o ktorých vláda mlčí, a snaží sa ich ututlať. ()

Kuntziter

Krásné prostředí severské krajiny, zejména lesů, s příběhem věnujícím se tak typickým pro Norsko. Trolové. Film mě bavil od začátku do konce, nechybí ani napínavé scény. Pro milovníky severské fantasy určitě dobrá volba! ()

Mustaffa odpad!

Neuvěřitelná kravina non plus ultra! Po Norsku běhají trolové velikosti empire state building a nikdo o nich nemá ani páru. Až na lovce, který je má lovit, ale nebaví ho to, protože je to mizerná práce a pár vyvolených na které jsem už zapomněl. Vůbec jsem ten film nepochopil i když vím, že na tom nic není a děj je blbý jako tágo, ale i tak pořád nevím proč se takovéto kraviny točí! ()

Matamoroz

Z důvěryhodneho zdroje vím, že trollové existuji. Ale prý jsou přátelští. Od jednoho přítele z Dánska, který má napůl norské kořeny. Nedělám si legraci. ()

Nikolas__

Solidní, zábavný, německý found footage béčko, které mě ale nenadchlo tolik jak jsem čekal. Respektive mě spíše zamrzelo, svojí přehnanou komediálností. Noční část na začátku v lese je perfektní, tajemná, a sakra děsivá. Efekty trollů jsou vážně podivné, a pak to je celé šílené. Konec se mi nelíbil. Ale atmosféra a zpracování některých pasáží výtečná. Fajn film. ()

bulawaio

4/10. Severská tvorba a horor v červených číslech - tohle spojení nezní nikdy špatně a bývá zárukou kvalitního filmu. Ovšem v tomhle případě nikoliv. Snad to bylo jen rozpoložením, ale na mě to působilo strašně dětinsky. Live kamera je OK, ta může být. Dokumentární styl je také plus. Samotný výsledek v tomhle provedení mě ale jednoduše nepotěšil. Ty trollové pro mě vypadali strašně vtipným dojmem. Přesně taková situace, kdy se na vás malýma očkama dívá malé štěňátko. S tímhle vzhledem by se určitě hodili do kdejaké pohádky, ale do hororu opravdu ne. Bohužel jsem především očekával hutnou atmosféru,dostatek akce a nějaký ten kvalitní mord. Zklamaní na celé čáře a druhou hvězdu zahraňují alespoň efekty. ()

Ruadek

Velmi příjemné překvapení z Norska. Opravdu hodně milé. Pro mne naprosto obrovská zábava po celou dobu snímku a nakonec velké uznání za originalitu a invenci, kterou tvůrci disponují. Film je pro mne tou nejlepší evolucí stylu Blair Witch Project, jakou si umím představit. A jak shrnout mé nadšení do srozumitelného doporučení ? Tvůrci dokonale využili vlastně všechno, co krajina nabízí - sloupy elektrického vedení jsou vlastně plotem ( bariérou ) vůči trollům, lesní polom také může být zničenou plání po průchodu trolla a další věci. Máme tu celkem slušně naroubováno všechno, co se o trollech z pohádek dozvíme a velice vtipně a důmyslně to vše svým způsobem funguje a působí. Opravdu velmi povedeně. Vyzdvihl bych taktéž trikovou práci, která mne nakonec filmu u 100-metrového kouska dost překvapila. Nakonec trocha kritiky - bohužel banda reportérů ( ať už jakkoli na vlastní pěst - parta studentů a bla bla bla - znáte to ) tam jen pobíhá a zmůže se jen na věci typu " ach bože " nebo " vidíte to ? " což je dost slabé. V tomto případě bych uvítal větší invenci a lepší herce - opravdu zajímavé otázky " lovci trollů " by pomohly celou věc ještě posunout o level výše a pak bych řekl, že by to bylo skutečně dokonalé. Nakonec taková malá úvaha : co kdyby někoho napadlo natočit více podobných věcí, pseudodokumentů o mytologických či pohádkových bytostech ? Byla by určitě zábava, natočit dokument o Rumcajsovi v Řáholci, který chodí po nocích po lese :-) Narážím na hory invence a originality, co tito tvůrci projevili a opravdu zábavně natočili velmi zajímavý kousek. Jen tak dál !!! 13.3.2011 ()

stepec11

Na tento film jsem šel na Karlovarském festivalu jako na nějakou pitomost o pulnoci, kterou jsem mel v planu podporit nejakym druhem alkoholu. Nakonec me film po prumernem zacatku zaujal a nabidl mi celkem peknou podivanou zalozenou na norské mytologiii. Film mel spad, herci byli take slusni, trollove nic extra, ale do filmu zapadali a celkove to bylo svym zpusobem uveritelna sci-fi. Z Lovce trolu jsem nakonec pres puvodni neduveru ve film odchazel spokojeny. ()

barikhartlik

Ještě pořád nevím, co si o tomto snímku mám přesně myslet. A to se říká: "Ráno moudřejší večera." Bylo mi to servírováno jako horor, ale ten to tedy skutečně nebyl. Dobrodružný, akční, drama, možná i pohádka. I přes všechny moje zvláštní pocity z tohoto snímku se mi v globálu líbil. Ze začátku jsem se bála, že to bude snímek podobný BlairWitchským záhadám, kde nikdy nic neuvidíte, ale mile mě tvůrci překvapili - troly jsme viděli a to navíc různých druhů. Skvělá byla titulní postava Otto Jespersena v roli podivínského, samotářského lovce, který je znechucen tím, že mu zaměstnavatel neproplácí příplatky za práci v noci nebo přesčasy. Snímek je potřeba vidět v původním norském znění - každý dabing by to zkazil na plné čáře. ()

kalysta

Film mě výborně pobavil, po trošku pomalejším rozjezdu, který mají všechny "handy cam" filmy jak přes kopírák, se rozjede nápaditá, překvapivá, místy i napínavá a tajemná podívaná, která zaujme a překvapí i kvalitou triků. ()

david666

Doposavad jsem si myslel, že trolové jsou malé bytůstky, které sem tam škodí lidem. Tenhla film mě ale přesvědčil, že to jsou sakra hnusné potvory:-) Jakmile se jeden z nich objevil na obrazovce, tak jsem teda čuměl jak puk:-) Ačkoliv se nejedná o hollywoodskou produkci a tvůrci určitě neměli moc peněz, tak se jim podařilo vytvořit hodně dobrý film se solidními triky. ()

alex011

Nie ze by to bolo nieco uzasne ale malo to nieco do seba. Tematika roznych bajnych bytosti sa mi vzdy paci tak sa mi paci aj toto. Je to skvele ze sa zacal pouzivat dokumentaristicky styl pre robenei filmov. Dava to filmu take zvlastne kuzlo, ako keby to fakt tak naozaj niekde bolo a clovek ma chut to ist skumat. Odteraz akonahle niekedy zavitam do Norska tak si spomeniem na trolov, ktori ziju v ich lesoch :)) ()

veverysiak

Severská recesia, ktorá miestami vedeckým spôsobom približuje ostatnému svetu domácu preživšiu mytológiu, chvíľami je to zábavné, chvíľami poučné, chvíľami akčné, ale chýba tomu to podstatné a síce napätie, ktoré by si tí smradľaví lesní zloduchovia určite zaslúžili, takže 40%. ()

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

26.08.2020

Režisér Roar Uthaug (Vlna, Tomb Raider) se upsal režii norské fantasy Troll pro streamovací službu Netflix. Snímek dorazí v roce 2022 a bude se odehrávat hluboko v norských horách, kde se probudilo… (více)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

08.03.2012

Nor André Øvredal po víc jak dvou stovkách reklam a krátkometrážních filmů celovečerně debutoval zábavným „found footage“ fantasy hororem Lovec trolů. Udělal jím doslova díru do světa (velký úspěch,… (více)