Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry. (oficiální text distributora)

anyonecek

Člověk by až uvěřil, že tu opravdu někde v noci pochodují trolové :). Parádní fantasy horor, který je zábavný a nesmírě chytlavý. Otto Jespersen to zahrál jakoby byl opravdový lovec trolů. Občas mi vadila až příliš roztřesená kamera a to tak, že nešlo z toho momentu vůbec nic poznat, ale jinak to bylo natočeno perfektně. Animace trolů byly takové hravé a trolové vypadali velice mírumilovně. ()

ondey

Do poslední chvíle jsem nezjistil, jestli to Norové mysleli vážně, nebo si ze mě někdo vystřelil. Jako vážně?! ()

heisy

Místy jsem se u toho nudil, ovšem je to zajímavě natočeno a některé hlášky mi přišly vtipné, i dost. ()

Sir Ludvig

Skvelý nápad a výborné technické spracovanie narážajú na tri problémi - nevyrovnané tempo, málo napätia na horor a málo humoru na komédiu. Napriek výčitkám je toto jasný nadpriemer v žánri shakky cam/found footage bullshit. Ešte jedno malé plus za to, že na tento film sa po videní nezabúda. ()

Brano odpad!

Film natočený na štýl domácej kamery aby pridal trochu viac autentičnosti je úplná blbosť. Celý čas sa snaží nahovoriť, že existujú trolovia a všetko sa drží v tajnosti no proste kopa sračiek. Film som si pozrel len kvôli vysokému hodnoteniu a čakal som trošku solídnejší film. Nedokázal som ho ani dopozerať do konca a po hodine som to vypol. Film bez akéhokoľvek deja a aspoň troška horovej atmosféry. Takúto blbosť a tak nudný film vzhľadom na hodnotenia, aké tento film má som už dlho nevidel. ()

nula87

Typický příklad toho, jak i s omezeným rozpočtem a všeobecně malými možnostmi můžete natočit film, který je hravý, nápaditý, vtipný a poskytne vám velmi pozitivní zážitek. 80% ()

krenator

Od tohohle filmu jsem měl velká očekávání. Po zhlédnutí traileru jsem byl připravenej na audiovizuální orgasmus plnej smradlavejch ocasů, hor kamení i trolím pižmem vypálené chlupy v nose. Dostavilo se vše, ale mohlo to být přecejen akčnější. Film má několik poslání. Kdo jste křesťan, nechoďte v Norsku do lesa a pokud jste solidární křesťan, neříkejte, že jste katolík, až když už je pozdě. Vaši kámoši by na to mohli šeredně doplatit. Stěžejní ve filmu je informace, že to jediné špatné náboženství je křesťanství. A taky jsem se dozvěděl, že bez UV lampy se tam v noci v lese neobejdete. Trolové křesťany nenávidí a taky pojídají. Co na plat, že noviny a televize jsou plné islamofobie, trolům muslimové nevadí a kdyby měli stát na straně ISIL, třeba by nakonec zavládl světový mír, protože ten Bůh, co žehná americkému národu v holywoodských filmech, bude zajisté ten křesťanský a jeho následníky trolové vyhubí. Jedná se o celkem zábavnou směsku road movie, neotřelého nápadu a protože k filmu není žádná hudba (Až na písničku Mjod od Kvelertak k závěrečným titulkům), můžete si ho celý doplnit jakoukoli vhodnou zvukovou kulisou (třeba posledním tematickým albem skupiny Finntroll). Takže by se dalo říci, že film nenudil a moje očekávání splnil. ()

J.Cobra

Taková vtipná norská pohádka. V dobách, kdy jsem za víkend sjel snad 20x Záhadu Blair Witch, bych byl určitě ohromen. Jenže tehdy jsem ještě nechápal význam slova "fiktivní", takže určující bylo pro mě slovo "dokument". Jaké bylo mé zklamání, když jsem pak zjistil, že Záhada Blair Witch není skutečná. Nicméně tady bych tomu nevěřil ani tehdy. Nebylo to tak skvěle propracované, mnoho dialogů a scén bylo až absurdních a závěrečné poznámce "Naléhavě žádáme každého, kdo by měl jakékoliv informace, aby kontaktoval společnost Filmkameratene AS, nebo nejbližší policejní stanici." se musí zasmát už každý. Jsem prostě více "spieldbergostrachec" - bojím se toho, co nevidím. ()

nK_!

Zajímavý snímek s neotřelým námětem, kterému podráží nohy zbytečně přepálená stopáž a místy nedomyšlený scénář. Chvilkami kamera lítá ze strany na stranu tak, že absolutně netušíte, co se na scéně právě děje. Trolové vyvedení poctivě i přes očividný nedostatek solidního finančního zázemí. Celkově příjemná oddychovka. ()

regentor odpad!

Hnus Snímek lze doporučit jen jedincům kteří absolvovali lobotomii. Nechápu, jak někdo může vyhodit peníze pro natočení takového stupidního a oplzlého škváru. I když degenerace , díky křížení mezi příbuzenstvem v Norsku není tajemstvím ()

Pitryx

Teda ta norská příroda, to je nádhera. Závidím známému který projel s kapelou celé Norsko. Ale k filmu jako takovému. Koukám jako tele, že už i Norové obšvihli kamerově Blair Witch. Což ovšem bylo jen k velké škodě filmu. Ne, že by jinak za něco stál. Slepohlucho, jen občas akce s trolly, kteří ničím nepřekvapují. Jinak se kolem toho děsně okecává. Nevím jak ohodnotit efekty, některé ujdou, ovšem zase u některých se můžeme jen útrpně usmát. Ovšem, když těch pár dobrých připočtu k těm záběrům přírody... ()

stephano

Trollové a nebojácní studenti v lesích Norska....proč ne. Na režiséra jsem zvědavej co natočí dále. Jane Doe byla super, tak ted už s napětím vyhlížím Mortal. ()

adamix

Škandinávsky Indiana Jones s partiou mladých nerdov na stope veľkých nosatých trolov naprieč nórskou flórou. Geniálna ,,dokumentovka'' s chladným severským prostredím a mrazivou atmosférou. Tie zvuky, to je proste genialita. Doporučujem zhliadnuť so slúchadlami a v noci, zážitok zaručený. Triky trochu ako z céčkovej produkcie, nezhoršia však zážitok a ponúknu aspoň skvostne načrtnutých ohyzdných trolov. Je až neskutočné, do akej mieri sa film celý čas tvári vážne. Lov na škaredých trolov s rôznymi technickými vychytávkami, vážnosť tvári ľudí zaoberajúcich sa ohľadom lovu a uchovania tajomstva pred verejnosťou až po rôzne trolie biologické detaily. Program hodný pre Animal planet. Aj pre nadšených divákov túžiacich po niečom inom. U mňa zatiaľ 4* a 85%. ()

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

26.08.2020

Režisér Roar Uthaug (Vlna, Tomb Raider) se upsal režii norské fantasy Troll pro streamovací službu Netflix. Snímek dorazí v roce 2022 a bude se odehrávat hluboko v norských horách, kde se probudilo… (více)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

08.03.2012

Nor André Øvredal po víc jak dvou stovkách reklam a krátkometrážních filmů celovečerně debutoval zábavným „found footage“ fantasy hororem Lovec trolů. Udělal jím doslova díru do světa (velký úspěch,… (více)