Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry. (oficiální text distributora)

RomeroIsGod

Nekriticky dávám pět za naprosto perfektní atmosféru, neotřelej nápad a mazáckýho lovce. A samozřejmě za ty hustý trolly. Norové jedou a já jim to žeru. 90% ()

wampire23

Tak to by som do Nórov nepovedal, že dokážu natočiť svoj Cloverfield. Síce s oveľa menším rozpočtom, zato však s väčším počtom trollov:D. Tí mi síce prišli miestami vtipne spracovaní, ale čert to vem. Zábava to bola vskutku obstojná. Mínusmi filmu sú hlavne málo napínavých scén a otrepané frázy s reálnymi nahrávkami, ktoré sa neskôr našli. Pri Blair Witch by som to ešte ako tak prekusol, ale toto by bolo moc aj na koňa. Ale stále je film nadpriemerom svojho žánru a jeden z najlepšách filmov z Nórska. ()

PhillM.

"Troooooooll!" :) Nesmírně zábavná podívaná, ze které přímo prýští nadšení, se kterým to celé vznikalo. Je to vidět především na mladém dokumentaristovi (Tosterud), kterému při každém druhém pohledu do kamery svítí oči, jako když děcko najde pod stromečkem ájfoun. Film je nesmírně vtipný, baví a tím dle mě naplňuje ambici, se kterou vznikl. "Uvěříte, až uvidíte!" *** Za normálních okolností by to asi bylo na poctivé čtyři hvězdy, ale myslím, že Lovec trollů si zaslouží být v červených číslech;) ()

Janko666

"No trolls were harmed during the making of this movie." Parádní hláška na zakončení! O horror se nejedná v žádném případě. Jediný horrorový moment nastal, (SPOILER) když spapkali prvního kameremana. Zbytek filmu se veze na velmi originální fantasy vlně. Snad se v americké verzi objeví Jon Cryer (zasvěceni pochopí :)) ()

kubyno

Ano, originální, zajímavé, netradiční, vtipné svoji hloupostí (asi cílenou), ale že bych se u toho bavil, to zas ne. Jediné, co mě opravdu poutalo, byla nádherná norská krajina. Jinak jsem film spíš jen zhlédl. Horší 3*. ()

tragicus

Legrace. Chybí tomu sice nějaké větší napětí, ale to se zase nedá čemu divit, přece jen takový troll není zrovna dvakrát stealthy. Ale zvlášť začátek se vyvedl. Připadal bych si hloupě, kdybych tomu vyčítal logické chyby. "No trolls were harmed during the making of this movie." ()

Ronaldo79

První setkání s trolem bylo nejlepší, atmosféra tajemná a nebojím se říct, že i strach se dostavil. Další setkání mají sestupnou tendenci, ke konci už výrazně monotonní( najít trola a zlikvidovat), převážně jde o zábavnou fantasy, která diváka baví svojí nevšedností. Tentokrát kvituji foundfootage formu bez ní by byl film ve škatulce průměr a navíc kamera nemá přehnané poruchy, není rozklepaná, takže divák má perfektní přehled. Určitě v blízké době opáčko. 8/10* ()

bolan

No ale teda.......to by snad možná ocenil nemocnej fanoušek Star Wars, kterýho už nudí masturbace s plyšovým medvědem. ()

Kerbello

Vážně si nejsem jistý jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky. Film je rozhodně pozoruhodný, jak svědčí rozporuplné reakce. Je na něm spousta věcí, co se mi líbila. Už prvotní nápad, celkem uvěřitelné herectví, scénář nebyl sračkoidní, rozebírání života trolů... moc hezké nápady. Jenže pak je tu tuna nelogičností a pořád nevím, jestli si ze sebe filmaři dělali srandu nebo ne. Křesťanství samotné mě tam sralo ještě trošku víc, prostě tam nemělo smysl. Taky mě trochu mrzí samotná realizace trolů. Možná by si autoři zachovali větší dekorum, kdyby se místo desetimetrových mrch pokusili realizovat malé trolíky, o kterých se sice hodně mluvilo, ale jako vždy: nikdy je nikdo neviděl. ()

mateas.matt

Roztresena kamera spolu s „amaterskejma” zaberama dodavaji filmu slusnou atmosferu.Konspiracni teorie o vlade, ktera udrzuje existenci trolu mimo dosah siroke verejnosti. Jen par vyvolenych vi. Slusnej, a mozna trosku strasidelnej, rozjezd, kterej konci finalni mlatickou s „big bossem”. Obcas si clovek rika, ze takova prace by byla jiste jinak financne ohodnocena a minimalne by tam pracovalo vic lidi, ale co uz, film me udrzel v pozoru az do konce.. ono taky, kdo by si chtel nechat ujit videozaznam noveho druhu trola. ()

DaeGurth

Nerozumím nálepce fantasy horror. Příjde mi to asi stejně děsivé jako Ropáci. Ovšem jako dokument je to zajímavé k dívání a s pěkně promyšlenou logikou co jak funguje. Ke konci už ztrácející dech, nicméně stále koukatelné. ()

kaljakopa

* Krajina Skandinávských států je oslňující. Záběry, které se prolínají napříč filmem, jsou opravdu oku lahodící. Tam by mi žít nevadilo. ** Nápaditost tvůrcům zcela určitě upřít nelze. Jakožto obdivovatel severských snímků můžu potvrdit, že i v tomto případě se pravidlo potvrdilo. Nesporná kreativita a přesvědčivá realizace, navzdory omezujícím prostředkům - učebnicový příklad pro filmaře. *** Atmosféra je neutuchající a intenzivní. Jaksi nenásilná, ne-uměle navozená, která přiměje se alespoň trochu třást zimou. **** Troly mám rád. Trolové jsou fajn. ()

waits

Takový Svěrákův dokumentární Ropák, jen propracovanější, reálnější, důkladnější ve svém počátku zábavnější, žel bohu i mnohem delší. Půl-třičtvrtěhodinový kratas s osekanými rozhovory a dobře naskládanými trolly (ten na mostě byl boží) by byl perfektní. Ke konci drží diváka od vypnutí jen norská příroda. ()

JM87

Čtyři hvězdičky dávám za celkem originalní nápad, kterej mě udržel. Kdybychom ale troli vyměnili třeba za upíry, tak by to byla nuda. Takle 4 hvězdičky :) ()

Oliveris

Veľmi zaujímavý počin a azda prvý film, ktorý nedokážem ohodnotiť. Na jednej strane je tu veľa nelogických vecí, no na druhej strane je tu niečo, čo vás udrží v pozore celý čas. Tak či onak, aj napriek veľa nelogickým veciam môžem tento film odporučiť všetkým, ktorý chcú pri filme vypnúť a oddýchnuť si. ()

Venous666

Hned od začátku jsem se obával, že to bude stejně labilní jako je záhada Blairwitch, ale opak je pravdou. Trojice studentů se náhodně dostane k lovci Trolů. Myslíte si, že jsou to roztomilá zvířátka, tak to se dosti pletete. Je to obrovské tupé monstrum co rádo žere kamení, pneumatiky, dobytek a samozřejmě lidi. Pokud se film nezaobírá k Trolům věnuje krásy norské přírody. A finální boss je neuvěřitelný, dosti obří Trol :-D 8/10 ()

barteca

Svěží ! Trollové vrácení do hry ! Bezva mystifikace, trochu horrible forma, zábavné. Norsko je magické a trololololové mu sluší, zkrátka tam patří a mně se tam líbí. Jsem tak ráda , že je znovu objevili ! ()

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

26.08.2020

Režisér Roar Uthaug (Vlna, Tomb Raider) se upsal režii norské fantasy Troll pro streamovací službu Netflix. Snímek dorazí v roce 2022 a bude se odehrávat hluboko v norských horách, kde se probudilo… (více)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

08.03.2012

Nor André Øvredal po víc jak dvou stovkách reklam a krátkometrážních filmů celovečerně debutoval zábavným „found footage“ fantasy hororem Lovec trolů. Udělal jím doslova díru do světa (velký úspěch,… (více)