Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry. (oficiální text distributora)

Yamatosan

Tak příšerně nudná hovadina, že jsem nebyl schopen vydržet do konce. Fakt zase jednou nechápu to zdejší nadšení... ()

Little_Sawy

Ačkoli zbytek světa zná troly především jako fantasy malé roztomilé skřítky s veľkými bříšky a naježenými vlasy, ačkoli ti panenky co používají random čůzy ze střední na woodoo rituál vyvolávaní Čupakabry a doufaní nech se něco deje, něco přičenž se na sebe zvrátěně kouknu jak kdyby právě viděli nahýho Bezdedu na tripu jak si to nakláda se všemi najednou. Co se týče filmu, tak Škvadra amatérů filmařů se vydáva do Nórska aby natočili zabíjení Méďu kterýho údajně zmasakrovalo něco jako trol. Páč najdou džíp kterej po pečlivě přoskoumaní zjistí že je potlučenéj a v karavaně to páchne jak tisíc let stará BáBa kterou už ani svatej Buddha nezachráni a tak se ji radši nechal ať se o to postará matka přiroda. Páč když se vráti do svého auta za chvíli příde podivín s vousem a kloboukem kterýho chcú nafilmovat, když to jim řekne ať táhnou do faka. Film vcelku zajímavej. ()

redme

Někdo z vás je křesťan !! Trolové žerou křesťany !! :-) Dost dobrý. A že je beton s uhlím nepřekonatelná kombinace coby pochutina, tomu taky věřím :-)) 3* za zbytečně dlouhou stopáž, chtělo by to ubrat tak 10 minut. ()

loki3016

...tak toto nie...nevladzem....kopa srandy s vaznou tvarou...kameramani pozor !..pre stab ste cisto spotrebny material !...prisne tajne informacie na poziadanie...lovec trolov s traumou a nepreplacanymi nadcasmi....gratulujem...grandiozne...tri hviezdy za to ze herci to zvladli a nezacali sa smiat a za neodolatelnu navnadu pre trolov. ()

Mazmen odpad!

Tak tohle jsem fakt nedal. Vydržel jsem se na to koukat cca 30 minut, ale pak jak jsem viděl toho trolla a jak maskovali stopy nějakýma medvědíma tlapama na tyčkách, tak to už bylo na mě moc. Kdyby to natočili jako fantazy film, tak vše OK, ale tenhle blairwitch styl fakt NE. ()

LíškaEliša

Mne sa to tak páčilo! Malo to asi všetko, čo má film mať, aby ma bavil. Ja už len za ten nápad musím dať plný počet hviezdičiek, o scenári, hereckých výkonoch, spôsobe spracovania, ani nehovorím. PS: Na nočné túlanie sa po lesoch v Nórsku ma po tomto filme asi nikto nenahovorí :-) ()

Mithal

Tenhle film není dokonalý, k dokonalosti mu schází několik věcí. Asi nejhorší z nich je podivná vnitřní logika filmu, která se nedokáže rozhodnout, jestli bude stát čistě na straně mytologie nebo vědy. Stejně tak jestli chce být komediální straně nebo na hororové. Navíc jednání určitých postav je nelogické. Proč je nechali dál točit, když jim to mohli zatrhnout hned ze začátku? To mi zůstává záhadou. Ale celkově na mě film zanechal pozitivní dojem, že kvalitní found footage film se mohou zrodit i v takové zemi. ()

BigLoser

No, takže pradávné tvrzení, že Trollové rádi žvíkají staré pneumatiky, je pravdivé. Jinak super zábava od začátku do konce, Evidentně natočeno z peněz, které byly obdrženy za zběr ovoce od tří hlavních protagonistů, což samozřejmě nedálá tímto film automaticky staptný, ba právě naopak. Původní napětí je rázem pryč v okamžiku kdy spatříte tříhlavého trolla, ovšem scéna s odberem krve bere dech. Dalsí plus, alespom pro mě je děštivá atmosféra Norska a celkový Evropský feeling, vážně jsem se cítil, jako bych tam s nimi byl. Celkově velmi dobře zvládnuté. ()

Figuto

Nebál jsem se, v napětí jsem taky nebyl, ani na chvilku jsem nemohl být pořádně vtažen do dění, protože nějaký troll na mě prostě tahák není. Jinak jsou bytosti vyvedené celkem slušně, zvuky výborné. Na křesťana trollem! I když to budu brát jako parodii/komedii i tak je to slabé. ()

Jumper636 odpad!

Jediný co bylo dobrý, byl nápad, zbytek je katastrofa. Špatně zvolenej zabíječ nevinných kámenpožírajících zvířátek co žijí 1000 - 1200 let jsou těhotní až 15 let, je fousatej mameluk, co vypadá spíš jako vzor bezďáka. Takže bezďák je jedinej bíjec těchto skvostů přírody na celým maličkým světě.... má za to almužnu, riskuje život v rozpadajícím se autě, je na všechno sám, ale vůbec ho to nesere. Tají to celý desetiletí, ale jednoho dne přijedou zobáci z university a on jim to vyklopí, vezme je sebou a nechá je to točit. Nejdůležitější postavy za oponou jsou celkem chladný, když příjdou na to, že bezďák a zobáci vše detailně dokumentují.... Celej hrozně klišé "nápad" udělat film jakože je to celý real - je stupidita, jediný co to v divákovi vyvolá bude kritičnost a hledání chyb a nesmyslů, proč tenhle film nemůže bejt real.... Hudba je špatná. On o trollech nikdo nemá ani páru, i když sou velký jak věžák a řvou srovnatelně jako startující stíhačka, že si všichni aktéři v daným momentu "musí" zakrýt uši na půl km daleko. Jinak nenápadnej prcek a milion let se schovával na kopečku společně s bandou bratranců a sestřenic . Tohle všechno čeho ste si všichni dobře vědomi konstatuju, jen za tu drzost začít dokumentárně informativním způsobem, jež má vyvolat důvěryhodnost mýtu. Bylo dost náročný film zkouknout do konce, ale nakonec jsem to udělal, abych se o něm mohl právem vyjádřit. Původně jsem chtěl dát 2 hvězdy ze soucitu a abych nevypadal tak kriticky, protože ostatní to tu celkem chválí. Hovno. Fakt je, že kdyby to většina takhle dobře nehodnotila, nemělo by to tolik % a já bych na tuhle sračku nikdy nenarazil, neztratil 1,5 hodiny života a nebyl nasranej. Povinnost je dát odpad, abych co nejvíc v rámci možností film procentuálně srazil. Takže 9,5 % by tak odpovídalo. ()

ichabot

norští fanoušci prvního dílu Blair Witch, zabalili ruční kameru a vyšli si hrát do lesíka.. jen je místo čarodějnice, honí obrovští trollové. nuda nuda nuda!! triky mě vůbec nepřesvědčily. vždyť z nich nešel vůbec strach! jedna hvězda za krásnou severskou přírodu. ()

Jarči

Máme tu ďalší „found footage“. Tvári sa síce vážne, ale robí si z celého fenoménu srandu a to takmer cimrmanovským spôsobom. Plusom sú triky na slušnej úrovni, mínusom je to že logika niekedy až príliš hapruje. ()

beerlover

Ten film je jiný :) Horor to není, komedie taky ne, tak co to sakra je? Je to prostě lovení trollů. Ti trollové jsou ale tak krásně udělaní, že člověku nevadí ani rádoby dokumentární formát, ani naprostá tupost postav. Hnedka bych si pár trollů ubytoval na zahradě ;) ()

Border

první půlka je za 5 druhá jenom za dvě.Připomělo mi to ropáky jak parta odborníků zcela vážně mluví na kameru o něčem zcela vymyšleným a srandovním.Drama ani horror to není.Trolové jsou březí 12 až 15 let.Haha to je mazec a takovejch "černejch" hlášek je tam hafo.Dobrý jak ten "jedinej" lovec v Norsku vypráví jak zlikvidoval desítky trolích dětí a jejich matek kvůli stavbě tunelu s úplně ledovou tváří "byl to tenkrát strašnej masakr".Solidní 3,5 hvězdy.Rozhodně povedenej filmík,ale místy by mu slušel přívlastek "černá komedie". ()

chovatel

Ani horor, ani komedie, záleží na divákovi... pokud se stejně jako já dokážete odpoutat od současnosti, pokroku společnosti, poznání a dokážete připustit, že nejen to, co je na papíře, co lze spočítat, dokázat nebo vidět, existuje, bude pro Vás tento film neskutečným zážitkem, při kterém se (možná) budete sem tam trošku bát. Oceníte výborný, na norských tradicích založený nápad, úchvatnou přírodu a v neposlední řadě i luxusní efekty, které mě u norského filmu mile překvapily (škoda že se tímto směrem neubírá i česká tvorba). Nemáte-li takovou schopnost, neoceníte tento film a stane se pro Vás pouze naivním sranda filmem... ()

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

26.08.2020

Režisér Roar Uthaug (Vlna, Tomb Raider) se upsal režii norské fantasy Troll pro streamovací službu Netflix. Snímek dorazí v roce 2022 a bude se odehrávat hluboko v norských horách, kde se probudilo… (více)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

08.03.2012

Nor André Øvredal po víc jak dvou stovkách reklam a krátkometrážních filmů celovečerně debutoval zábavným „found footage“ fantasy hororem Lovec trolů. Udělal jím doslova díru do světa (velký úspěch,… (více)