Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry. (oficiální text distributora)

zekon odpad!

Neskutečná trapárna která se dá využít k trestání nucením díváním. Po pár minutách mě to připomnělo staré dobré Ropáky. Je to naprosto totožné, jenže zatímco Ropáci měli kromě přiměřené stopáže pointu a nějaký vypovídající účel toto je nudná kravina. ()

montel

Skupina vysokoškolských novinářů je na stopě údajného pytláka, o kterém se říká, že nelegálně loví medvědy. Při jeho stopování však skupinka zjistí, že onen lovec Hans (Otto Jespersen) ve skutečnosti loví obrovské a velmi nebezpečné troly, které lidstvo znalo pouze z pohádek. Hans je všechny zasvětí do jejich tajemství...Hrozně dlouho jsem čekal, než sem se rozhodl pustit tento norský film. Celé je to udělané ve stylu Záhady Blair Witch a začátek je už klasický. Skupinka kameramanů se diváka snaží přesvědčit, že se vše doopravdy stalo, ale jakmile na scénu nastoupí první trol (dokonce tříhlavý), na tváři se mi zjevil škodolibý úsměv a já už hned vědět, že to bude ptákovina. Lovec trolů se diváka snaží přesvědčit o skutečnosti těchto tvorů. Jakmile uvidí na zemi hovno ihned řekne, že je to skutek trola. Chytne se i každé zlámané větvě, posunutého kamene o centimetr atd. Prostě hrozná býkárna, kterou bych doporučil dětem od 10 let. 10% ()

J!b

Jedna kamarádka mi vysvětlila, že pokud nejsem Nor, tak nemám nárok pochopit asi tak polovinu narážek a scén ve filmu, který je celkově spíše komedií (lovce trolů také hraje známý norský komik). A proto jako tupý středoevropan dávám za 3. ()

schindler

Opět svěží vítr z Norska. Neskutečná dávka fantazie a odvahy natočit něco podobného aniž by to sklouzlo někam do odpadu. Chvíly jsem až skoro začínal věřit , že je to doopravdy. Roztřesený a dokumentární styl na natáčení má furt ještě budoucnost. ()

pirate

Podle skutečných událostí, či ne? Toť otázka. Každopádně, nepřijde Vám divné, že by si nikdo v Norsku nevšiml obřího trola, který je možná skoro větší než Godzilla? Trochu podezřelé. To však nic nemění na nápaditosti 80%. ()

shalash

Pro ty, kdo se někdy chystají do Norska dobrá rada: před zakoupením letenky si přehrajte tento vládou necenzurovaný film, je dobré vědět, na co všechno se tam dá narazit po setmění.. :D ()

MartinSTFC

Mně se film moc líbil. Popravdě, málokdy se dokáži u filmu tak odreagovat a vyčistit si hlavu. Je to nádherná pohádka, kterou její tvůrci vyprávějí poněkud svéráznějším způsobem. Lidé co tvrdí, že to nemá na filmy typu Cloverfield atp, zřejmě nepochopili pointu filmu. Nemá se jednat o nějaké děsivé, hororové dílo. Jak jsem již psal, je to prostě pohádka o trolech, nádherně odvyprávěná a já se nenudil ani chvilku. Jsou zde scény napínavé, i úsměvné. Rozhodně se nemá jednat o horor, či thriller. Doporučuji shlédnout, pokud nečekáte vyložená jatka a nervy drásající scény, o což v tomto filmu prostě nejde. Za mě plné čtyři hvězdy. ()

nadrin

Pro mě je tohle opravdu velká trollovina, pro Nory zase národní kinematografický poklad. Nejhorší je, že se snímek tváří jako dokument, celé se to snaží vypadat reálně, ale pak se na scéně objeví ta kamenná kreaturka a místo napětí mě sejme vlna smíchu a ten trapný pocit, kdy si říkám, proč na to vlastně koukám. Jestli v budoucnosti dostanu ještě chuť koukat na troly, pustím si radši první díl Harryho Pottera, tam aspoň nemá tři hlavy. Hvězdičku uděluji sobě, že jsem TH vůbec dokoukala (asi na třetí pokus), ale jen protože jsem k tomu byla donucena. ()

Wez

Super filmeček-zrovna teď se na to dívám(prima cool),a i když jsem film viděl už před delší dobou,jen s titulky,tak na druhé shlédnutí mě vůbec nenudí-parádní fantasy pohádka tvářící se jako dokument,podbarvená napětím,krásnou norskou přírodou,sympatickými herci a výbornými triky-a ten poslední troll na konec je taková malilinká třešnička na dortu :-) .Jestli ale styl tohoto filmu něco kopíruje(POW),tak to není ani Blair witch,ani Clowerfield,ale Cannibal holocaust,protože Deodatto s tím přišel jako první-pokud vím.Film asi určitě nesedne každýmu,ale já se u něho opravdu dobře bavil,a to nejen proto,že taky nenávidím křesťany,jako chudínci trollíci :-) ()

90125

Tempo rozpravania "pribehu" absolutne nefunguje, napaditost, prekvapenie veskeré žadné a o napati, alebo hroze mozeme len snivat. Keby to chcelo byt rozpravka, alebo komedia, ale ono to chce byt Blair Witch. Aspon ja som teda ten potrebny nadhlad nezachytil. Filmy s dovolenkovou kamerou zacinam skutocne nenavidiet. 34% ()

TBS

čo sa týka scenára klasika - mladí zvedaví študentíci idú natáčať nejakú paranormálnu záležitosť...na béčko ale super na chvíľu som chcel uveriť že sú medzi nami :) ()

HMTD

Velice příjemný, poměrně originální film. Pokud ho amíci přetočí určitě se na předělávku podívám, protože myslím, že třeba výběr herců a určitá snaha o vtipné pasáže by v jejich podání mohla utrpět nejspíš na úkor akce a pokusu o přitažlivější herce(zejména herečky). Trolové existují!!! ()

stLukaz

Nakonec proč ne, proč nedat 5 hvězd. Určitě nejlepší film ve stylu fount footage který sem viděl, a mě se to líbilo a ani chvíli jsem se nenudil. Norská příroda byla hezká, a trollové taky nebyli špatní. ()

StanleyVanH

Tímhle stylem natočené filmy mám opravdu rád, nevím teda jestli mám věřit tomu jestli existujou trollové ale je to naprosto skvěle natočený film. Herci také nebyli špatný a záběry na přírodu úchvatné. ()

Richie4422

Found footage horor, ktorý si nezamieňa kameru s epileptickým záchvatom a tak diváka neotravuje a zároveň nestráca na pocite autenticity. Tento filmík skvele ťaží z nórskej mytológie a hlavne veľmi populárnych trolov, ktorých pozná každý (Nór) z rozprávok, príbehov a legiend a autori tieto aspekty geniálne obliekajú do hororového kabátu. Humor mi tiež príjemne sadol a ani minútku som sa nenudil. Navyše som rád, že sa s trolmi nešetrilo, v takom krásnom prostredí by to bola naozaj škoda. ()

Pythonator

Totální kravina, a přesto o mnoho lepší než bubu sranda Záhada Blair Witch. Found Footage filmy jsou trapné a dost dobře nechápu diváka, kterého baví se na něco tak amatérsky vyhlížejícího dívat. Lovec Trolů má navíc výhodu, že amatérská sračko linka je doplněná o docela dobré speciální efekty (na Norsko jsou ti Trolové fakt povedení). A pak tu máme šílené řeči, které vypouštějí postavy z hubu se smrtelnou vážností, takže z toho je docela ujetá komedie. Trolové prostě kamení kvůli tomu, že neumějí vstřebávat vitamín D:-) ()

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

26.08.2020

Režisér Roar Uthaug (Vlna, Tomb Raider) se upsal režii norské fantasy Troll pro streamovací službu Netflix. Snímek dorazí v roce 2022 a bude se odehrávat hluboko v norských horách, kde se probudilo… (více)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

08.03.2012

Nor André Øvredal po víc jak dvou stovkách reklam a krátkometrážních filmů celovečerně debutoval zábavným „found footage“ fantasy hororem Lovec trolů. Udělal jím doslova díru do světa (velký úspěch,… (více)