poster

Best Laid Plans

Drama

Velká Británie, 2012, 108 min

Režie:

David Blair

Scénář:

Chris Green

Střih:

Pia Di Ciaula

Scénografie:

Kristian Milsted
(další profese)
 • sona123
  **

  Britské sociální drama. Hajzlík, co se kamarádí s mentálně postiženým velkým černochem. Kdo by to byl řekl, tenhle hajzlík má ale i dobré srdce, a byť kazí, na co šáhne, všichni mu to odpustí a mají ho rádi. Best laid plans prvoplánově hraje na city, tváří se intelektuálně, ale je to slabé a já čekala, že konec třeba bude pecka, leč nebyl, bohužel.(27.4.2013)

 • emma53
  ****

  To bylo spíš drama střihnuté romantikou a krïmoškou s málo úsměvnými momenty. Na Oskara to nebylo, to je pravda, ale mně Ti kluci přirostly během filmu tak nějak k srdci. Každý byl jiný. Jeden mentálně postižený a druhý, který sám nevěděl, co se sebou má dělat, takový zadlužený rošťák, který měl ale to srdce přece jen ještě trochu otevřené. A Joseph ho měl dokořán úplně. Bylo to s nima tudíž docela i náročné. Stephen Graham patřil tady mezi herce sympaťáky, takže jsem ho občas i chápala. No a nakonec jsem si je pustila oba k sobě do býváku bez toho bílýho prachu a hlavně u mě fungovaly emoce a to je podstatný. Je mi úplně jedno, jak to hodnotí IMBD, já jdu na čtverec.(1.9.2016)

 • Marsik
  ****

  Jsem rád, že jsem svými čtyřmi hvězdičkami pozvedl hodnocení tohoto povedeného dramatu z 62% na 63%. Best Laid Plans je založený na kvalitních výkonech britských herců, kteří odvádějí kvalitní práci. Film je smutný, hodně emotivní (zejména závěr) a hlavně po celou dobu u diváka vzbuzuje zájem. Stephen Graham zde podal podle mého životní výkon. Je vidět, že nejenom role gangsterů mu jdou. A co se týče Davida O´Hary, je mi čím dál víc sympatický. Vyhledám jeho další filmy. Každopádně doufám, až se dostane film do distribuce, nebo ho zaznamená široká veřejnost, aby ho kritika nesežrala jenom kvůli tomu, že se může zdát, že film hraje na city. Mám tím zejména na mysli vztah mezi dvěma retardovanými lidmi. Taky si přejme, aby po přeložení do češtiny dostal film povedený název. (Navrhuji: "Podle nejlepšího plánu" - to by myslím filmu celkem slušelo). Po prvním shlédnutí hodnotím malinko s rezervou, ale určitě za nedlouho plánuji další shlédnutí. Prozatím 75%(7.5.2012)

 • gootik
  *

  Některé filmy člověk v nesprávné náladě nedocení. Je také možné, že jsem zoufale nemoderní nebo nechápu umělecký význam tohoto filmu. Je také možné, že člověk musí mít slabost pro absurdně nekompatibilní dějové linie, aby tento film docenil. Nicméně žádná z okolností se nesešla a tento film byl ztrátou času. Prolínáné linie (a dle mého 4 ingredience každého filmu): (1) velmi neúspěšný pouliční zlodějíček v neřešitelné situaci (2) kvůli zlému místnímu šéfovi podsvětí (3) a proto prodávající svého retardovaného kamaráda (4) a zároveň si kupující nepříliš pěknou prostitutku. Výsledek? Hlavní hrdina se kterým bych se neztotožnil ani za všechny peníze ve filmu, zloduch není ztělesněním zla ale jen ubožák, romantika mezi duševně zaostalými vyznívá velmi smutně a závisle na zlovůli okolí stejně jako všechny mezilidské vztahy a kráska filmu není ani kapánek krásná nebo hodna pozornosti stejně jako jí nelze uvěřit, jak se zázračně polepší v poslední scéně. Pardon, zbytečné, pesimistické a neuvěřitelné.(4.1.2013)

 • sochoking
  ***

  Žáner tohto filmu by som nazval zľahka '' športový, dráma, rodinný, psycho, krimi''. Tie prvé dve sú jasné a tie posledné by naznačovali, že ide o zločin, ak sa dvom spešl osobám povolí založiť si rodinu. Tiež sa mi zdalo psycho obsadenie tých ksichtov do úloh záporákov. Prišli mi ako takí totálni chuji neomalení, trochu seknutí ťažším stupňom demencie. Takže blížiac sa k záverečným titulkom som pomaličky žáner krimi, v čele s alkáčom z pred Lidla Curtisom, vypustil. No a záver dramaticky vyústil v happyend, ked' dvaja chlapi z azylového domu dostali na Vianoce pod stromček peknú káru a k tomu ešte kurvu zadara ! Ale... Je to anglické, je tam môj favorit Tommy, plus pár dobrých hlášok ( napríklad tá, že je to v štádiu dokončovania, alebo i tá s tými drobnými na taxík ) a odpočinkovo sa mi na to dívalo po dnešnej jedenásťhodinovej šichte, takže tie tri hviezdičkysi to zaslúži v pohode.(14.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace