poster

Home Sweet Home

Horor / Thriller

Kanada / Francie, 2013, 82 min

Režie:

David Morlet

Scénář:

David Morlet

Kamera:

Nicolas Massart

Producenti:

Borga Dorter

Kostýmy:

Ginger Martini
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ***

  Čudný snímok, asi naň človek musí mať náladu. Evidentne sa režisér pokúsil vsadiť na atmosféru, kameru a výborné herecké výkony. Niečo vyšlo, niečo nie. Zo začiatku sa nič nedeje, 30 minút som sa pozeral na jednu veľkú nudu a zdĺhavé prípravy na príchod hrdličiek. Celkový dojem nezlepšila ani atmosféra, slabučká ako letný vánok. Kamera však bola výborná, aj keď ma miestami dosť iritovali scénky, kde sa "zasekne" na jednom mieste a ja sa 10 sekúnd pozerám na prázdnu chodbu, pričom sa nepohne ani zrniečko prachu. Hrozná nuda. Spomalené zábery miesto toho aby atmosfére pomohli, tak aspoň čo sa mňa týka, jej škodili. Možno to chcelo inú hudbu a hlavne aby jej bolo viac. Na druhú stranu, oceňujem výkon hlavnej hrdinky, aj vďaka nej sa snímok dostal aspoň do priemeru. Ozaj pôsobivé. Koniec príjemne prekvapil, rozuzlenie sa mi páčilo, také správne hororové. 50/100(4.8.2014)

 • Fr
  **

  ,,CO CHCEŠ TY ZKURVENEJ PSYCHOPATE...“...... /// Je fajn, že vod začátku dokážou hezky klamat tělem a tvoří tak zajímavej úvod do nepřekvapivýho překvapení. Ta předehra je opravdu ucházející. Film vo tom, jak mamka roztleskávačka (bejvalá) a nadrženej taťka (s golfovejma sklonama – pozn. pro golfaře) chtěli strávit příjemnej večer (noc), se vyznačuje pěknou kamerou. Ten kluk ví, z jakýho úhlu za to vzít, aby nahnal strach. Taky ten čurák (jako vrah), co se mu líbí, co u toho ženská řve (pozn. pro hluchý), zdá se bejt distingovaný. Po tý předehře to pak jde ráz naráz. Čurák si říká ,,vždyť je to furt dokola“ - taťka se vzpouzí, mamka řve a celkově to vyznívá jako antireklama na domy na samotě u lesa. Bohužel ,,chudáci“ dělaj všechno proto, aby chcípli, a napětí z debilního chování mě brzo uvrhne do naprostý lhostejnosti. Vlastně se tlemím (jako kokot). Ty krávo, ať žijí duchové! (Leontýnko…!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád sleduju při práci lidi v kombinéze. 2.) Neustále hlasuju proti trestu smrti (protože i narušenej jedinec má právo na život!). 3.) Thx za titule ,,Viny95501“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(1.6.2013)

 • ledzepfan
  *

  Vypadá to, že Asylum začalo produkovat už i filmy o úchylech-jinak si totiž tuhle ptákovinu nedokážu vysvětlit. Přehlédnu fakt, že první čtvrtina se díky kameře-která se všemožně"nápaditě" snaží nezabrat psychoušův obličej-stává značně otravnou záležitostí(asi kvůli děsivosti anonimního zla-hahaháá). To co ale následuje po vstupu dalších dvou herců na scénu se s přehledem vyrovná nejedné legendární grotesce. Tak stupidní jednání postav jen tak někde neuvidíte: Borec, který půl minuty zkoumá vrut v okně(a poooomaličku mu to v hlavě docvakává), ženská, která podniká naprosto nesmyslné akce,"akční" týpek z bezpečnostní služby, a to nemluvím o celé té eskapádě s pistolí, která bezpečně potápí i to málo co může film nabídnout..... Celá závěrečná pointa pak už jen filmu definitivně vyhrává ocenění za nejpitomnější řeznický kousek měsíce..BRRRR....Nebezpečné... Ostřílený psychopat se musí urazit, protože to zesměšňuje celé jeho řemeslo a "psychopat zelenáč" může mylně nabýt dojmu, že odpravit párek myslících bytostí je snadnější než si dojít do obchodu pro párky.......No- možná, že odpravit Morleta a jeho starou tak snadné opravdu bude.(31.5.2013)

 • SOLOM.
  ***

  Původně jsem si dneska pustil jiný Morletův film ( Mutants ), ale když jsem nakouknul do jeho filmotéky, neodolal jsem a musel si narychlo sehnat i tento jeho nejnovější kousek. Zatím jsem měl možnost vidět celou jeho tvorbu, ale tohle bylo zřejmě nejslabší. Film by nebyl ani tak špatný, kdyby se tu nevyskytovalo tolik blbostí a nelogičností, že je jeden nedokáže na prsech obou ruk spočítat. Tahle variace na Funny Games U.S. bohužel postrádá potřebnou surovost a především kvalitnější scénář. Očekával jsem solidní řezničinu, kde krve bude dostatek (ovšem postupně), kdy mi bolestivý nářek bude rvát ušní bubínky a snad i budu fandit nebohému manželskému páru, aby toho bastarda nakonec sejmuli – ale vzhledem k jisté stupiditě Sáry, jsem to prostě nedokázal. Spíš jsem začal fandit tomu hezounovi v masce (která byla mimochodem povedená), aby je pořádně rozsekal na fašírku. Původně jsem tomu nechtěl dát ani průměrné hodnocení, ale těch 10% navíc k potřebné padesátce dám za sexy obleček roztleskávačky...(24.1.2014)

 • AlistairMir
  ***

  Představte si, že dáte prcka na hlídání babičce a po kulturním zážitku se těšíte že Vám manželka udělá super večer v sexy oblečku. To zní fajn že jo? Jenže zrovna k Vám do baráku musel ten samej večer přijít vrahoun, který má úplně jiné plány a dle jeho názoru jsou důležitější než ty Vaše takže Vám všechno pěkně podělá a jelikož byl doma o dost dřív než vy, tak se stihnul i náležitě připravit. Tolik k příběhu. Film se vleče a i vrah se drží zásady, že co se vleče neuteče, ale má to celkem slušnou atmosféru a vrahoun obecný má pěknou masku takže mu to loudání se po baráku odpustím. Jinak co je vrah zač mi došlo docela rychle takže šokující závěr se nekonal ale třeba to někoho překvapí. Titul DEMENT FILMU získává bezkonkurenčně hlavní hrdinka, která dělá co může, aby jí vrah oddělal. Jenže podaří se mu to, když se sám táhne jak smůla a do jejího mordu se mu nechce? Mrkněte a uvidíte...(8.12.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace