Home Sweet Home

Nicolas Massart

Borga Dorter

Kostýmy:

Ginger Martini

Krasny priklad toho ako sa da aj za male peniaze urobit skvely thriller. Staci jeden dom, traja herci, nejaky ten gore a napad. Ocenit by som chcel aj kameru... hlavne uvodna cast ked vlastne zabijakovi nieje vidiet do tvare... vyborne vykreslene a technicky zmaknute. Skvela scena sialenstva s basketbalovym kosom. A zaver som skutocne necakal. Keby sa po hodine nezacala pani domaca chovat iracionalne stylom, ze najprv pojdem po schodoch hore za vrahom a az potom si odomknem kohutik na pistoli... popripade pocula som zamok dveri a teda odbarikadujem sa z izby a idem sa pozret ci skutocne vrah odisiel, tak perem plny pocet. Takto v ramci tohto subzanru nizkorozpoctoveho "houminvejžn" ide skutocne o podareny kusok. 80%(30.5.2013)

Film sa rozbiehal neskutočne dlho. Lebo najprv vidíme vraha ktorý príde do cudzieho domu a pohladí mačku, pozrie telku, pustí si detský kolotoč, potom to tam všetko zabezpečí, nasadí si masku a prechádza sa po byte a čaká na domácich. Tak to máme asi 30 minút totálnej nudy, keby nebolo tej parádnej kamery tak tento film asi vypnem. Asi tvorcovia chceli znázorniť že je ticho pred búrkou ale na mňa to nejako nezabralo. Ale že mačka sa volala Critters, tak to ma pobavilo. Je pravda že film si pohráva z dusným tajomnom, lebo sledujeme vraha pri činnostiach ktoré nie sú bežné ako napr. umýva pohár alebo svoju obeť počúva cez detskú vysielačku. Ale hlavne po tichučký sleduje svoje obete. Toto je neštandardný Home Invasion lebo tu je praktický vrah a 1 obeť, lebo druhú zneškodnil dosť rýchlo a vrah nehovorí to je tiež zásadná zmena. A tá pointa bola strašne predvídateľná.(24.8.2014)

Parááda ! Kanada s Franciíí mi dala přesně to, co od nich očekávám-Tajemný,velice znepokojivý až nepříjemně koukatelný Thriller s vynikající kamerou a pečlivě propracovanými detaily! Po celou dobu jsem byl v očekávání, co bude dále a byl jsem příjemně překvapen Závěrečným twistem. Chybělo snad jen vysvětlení, proč vše dělá a bylo by to na plnou Palbu !(24.5.2013)

Prvních dvacet minut tohoto komorního horůrku se můžete kochat interiérem nádherně rozlehlého domu (páni, v takovém bych chtěla bydlet!). Což je dobře, protože v následujících chvílích už moc není čas. Ne že by tempo bylo zběsilé, naopak, můžete sledovat takřka každou maniakovu (psychopatovu, šílencovu, apod.) myšlenku, krom jeho výrazu, který schovává za maskou. Líbila se mi jeho důkladnost, rozvaha, plánování, a to přesto že jsem neznala motiv. Co mi tu nejmíň sedlo, byla hlavní hrdinka, která se nějak nemohla rozhodnout, jestli bude bojovat, nebo to má radši zabalit a jít domů.. nj, jenže ona byla doma.. To, že se chovala silně nelogicky, odložím stranou (s tím mám problém už od prvopočátku u těchto filmů), ale nevzbudila ve mně vůbec žádné sympatie, a to je chyba, protože když vám je jedno, co se hlavnímu hrdinovi přihodí.. nemá to grády. Tento nedostatek byl napraven koncem, který přišel náhle jako podzim do Krušnohoří a který přece jen způsobil, že jsem se přiklonila ke 4*. Mimochodem, v takovém domě bych nikdy nechtěla bydlet...(31.10.2013)

"Všude dobře, doma úchyl" (Takhle se počešťují názvy, ty vypatlaný distributore, co Chceš pěstí, debile!) je jasným důkazem toho, že pokud scénárista absolvoval víc než sedm tříd základní školy a režisér není down s véhaeskou, dá se o třech hercích spáchat inventivní a strhující kousek nápadité domácí řezničiny, který donutí nejednoho začínajícího sériového vraha hrát si při jeho sledování podvědomě s přirozením!(29.5.2013)