Home Sweet Home

Horor / Thriller
Kanada / Francie, 2013, 82 min

Mladý manželský pár prichádza do svojho príbytku, netušiac, že prvým krokom dnu vstupuje do teritória sériového mäsového vraha, ktorý nepozná zľutovanie. Očakávaný romantický večer sa tak mení na boj o život. (*CARNIFEX*)

Trailer

EvilPhoEniX

Parááda ! Kanada s Franciíí mi dala přesně to, co od nich očekávám-Tajemný,velice znepokojivý až nepříjemně koukatelný Thriller s vynikající kamerou a pečlivě propracovanými detaily! Po celou dobu jsem byl v očekávání, co bude dále a byl jsem příjemně překvapen Závěrečným twistem. Chybělo snad jen vysvětlení, proč vše dělá a bylo by to na plnou Palbu ! ()

verbal

"Všude dobře, doma úchyl" (Takhle se počešťují názvy, ty vypatlaný distributore, co Chceš pěstí, debile!) je jasným důkazem toho, že pokud scénárista absolvoval víc než sedm tříd základní školy a režisér není down s véhaeskou, dá se o třech hercích spáchat inventivní a strhující kousek nápadité domácí řezničiny, který donutí nejednoho začínajícího sériového vraha hrát si při jeho sledování podvědomě s přirozením! ()

J*A*S*M

Velmi milé překvapení. Na Home Sweet Home nejvíce oceňuju úvodních dvacet minut, které jsou v subžánru "home invasion" poměrně dost ozvláštňující. Ve velmi pomalém tempu v nich vidíme záporáka, jak si připravuje půdu. S kladnými hrdiny se tak poprvé setkáme až zhruba ve dvacáté minutě. Tempo ale zrychlí jen minimálně, tohle je slow-burn horor o třech postavách a jednom domě. Pokud se člověk nebude zbytečně zabývat otázkou, proč to psychopat vlastně dělá a co přesně chce, a odpustí hlavní hrdince, že si jednou nebo dvakrát nechá mezi prsty uniknout příležitost se se záporákem definitivně vypořádat, může si užít velmi dobře natočený, napínavý film, který nikam nespěchá. Rozhodně povšimnutí hodný kousek. Pokud s ním tedy budete mít trpělivost a nepotřebujete od hororu litry krve, haldu akce a oscarově napsané postavy :) 7/10 ()

Fr

,,CO CHCEŠ TY ZKURVENEJ PSYCHOPATE...“...... /// Je fajn, že vod začátku dokážou hezky klamat tělem a tvoří tak zajímavej úvod do nepřekvapivýho překvapení. Ta předehra je opravdu ucházející. Film vo tom, jak mamka roztleskávačka (bejvalá) a nadrženej taťka (s golfovejma sklonama – pozn. pro golfaře) chtěli strávit příjemnej večer (noc), se vyznačuje pěknou kamerou. Ten kluk ví, z jakýho úhlu za to vzít, aby nahnal strach. Taky ten čurák (jako vrah), co se mu líbí, co u toho ženská řve (pozn. pro hluchý), zdá se bejt distingovaný. Po tý předehře to pak jde ráz naráz. Čurák si říká ,,vždyť je to furt dokola“ - taťka se vzpouzí, mamka řve a celkově to vyznívá jako antireklama na domy na samotě u lesa. Bohužel ,,chudáci“ dělaj všechno proto, aby chcípli, a napětí z debilního chování mě brzo uvrhne do naprostý lhostejnosti. Vlastně se tlemím (jako kokot). Ty krávo, ať žijí duchové! (Leontýnko…!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád sleduju při práci lidi v kombinéze. 2.) Neustále hlasuju proti trestu smrti (protože i narušenej jedinec má právo na život!). 3.) Thx za titule ,,Viny95501“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

tron

Začiatok je zaujímavý (najskôr dej sledujeme z pohľadu šialenca, ktorý sa práve vkradol do cudzieho domu na samote pri lese a následne sa v ňom ukrýva a potom prichádza párik, ktorý o jeho prítomnosti nemá ani šajnu), ale keď sa začne hrať s otvorenými kartami, začne to byť značne veľké klišé s mimoriadne veľkým množstvom nelogického správania postáv. Škoda, ale snaha tu bola. Pre fanúšikov home invasion. ()