Válka skladů (TV pořad)

Storage Wars

Reality-TV

USA, 2010, 20 min

Bryan Sprow

Trochu jsem si na tento pořad musel zvykat, protože jsem předtím viděl Auction hunters , ale když jsem si na ten souboj čtyř borců ( velice dobře vybrané různé typy osobností a velmi showmenské ale nepřehrávající ) musím ho hodnotit výe. Jen se mi nelíbí, že tam oceňujou věci od oka a bere se to jako, že to vydělali ( to je oproti Auction hunters kde dostávají prachy na ruku hendikep ) , ale zase jsou tady natvrdo ukázány neúspěchy a prohry.(28.10.2015)

• herr_carter

Záležitost, která má možná originální zápletku a jednu dvě epizody asi člověk dokáže zkousnout, ale proč bych se měl každé úterý a čtvrtek koukat na to, že Jarda za 5 tisíc dolarů pořídil sklad, kde je použitá nafukovací panna (ovšem z druhé světové, takže hodnotu jistě má, pokud se trochu umeje), lednička bez kompresoru (ale zachovalá,takže by mohla posloužit třeba jako knihovna) a jako třešnička na dortu sjetý gumy na Mustanga, který jsou sice uplně k hovnu, ale poněvadž se blíží čarodějnice, společně s prázdným kontejnerem, z poloviny naplněným poloprázdnými barely s benzínem (co vydražil vedle Milan a údajně mu k ničemu nejsou), svojí klíčovou roli ještě sehrají....(15.1.2017)

Tak tohle mně baví. Když se odprostím od těch pár trapných keců, účastníků akcí kteří nás aukcí provází máme zde celkem napínavý seriál. Ten moment překvapení, kdy se odemkne, vydraží a poté vyklidí stará kóje či sklad aniž by někdo tušil co vlastně vydražil funguje stejně na kupce jako na diváka. Jen nechápu proč ti, kteří dají zboží respektive celou buňku do dražby si ji nejprve neprohlédnou. Jaký efekt má vydražit buňku jako celek za 900 doláčů, když uvnitř v jedené z beden je třeba sbírka mincí v hodnotě 10 000 doláčů ? Nechápu. Amerika je holt jiná země. Spořivý Čecháček by šel na to asi jinak. Možná tam toho mají tolik, že nemají čas se s tím jednotlivě prohrabovat a tak jim kvůli nájmu a místu vyjde levnější to střelit v aukci jako celek. Nevím. Jinak mám mezi účastníky aukcí svého oblíbence Barryho Weise. Bývalý hudebník je velmi originální, velmi vtipný a na každou aukci doráží v nějaké prapodivném dopravním prostředku. Jeho smrťácké rukavice jsou už dnes také velmi známou věcí! :-) Hodně napínavá SHOW! Dávám tři stříbrné cukřenky * * *(7.2.2013)

Možná, že na to mělo velký vliv, že jsem viděl většinu dílů z první a druhé série v rychlém sledu za sebou (promítání na Silvestru s kamarády), ale pobavilo mě to a utvrdilo, že Amerika je zemí neomezených možností, kde jsou všechny sny možné a živit se dá čímkoliv, jinak Barry je sympaťák, Dan má kadenci slov vyšší než kulomet vzor 58 a závěrem jako Dave dodávám YUUUP!(2.1.2013)

• beso74

Šablonovité, po zhliadnutí tretej časti nudné. Každá jedná časť sa uberá týmto smerom, najprv sa skupina podivínov stretne, sem tam na seba zagáni a ponadáva, potom sa pustí do draženia, najčastejším slovným spojením je "PO PRVÝ KRÁT, PO DRUHÝ KRÁT, PO TRETÍ A PREDANÉ" potom začne vybaľovanie ako spod vianočného stromčeka, nasledované ocenením jednotlivých vecí a počítaním zisku, ak sa nejaký kumuluje... Kto nahrabe najviac (aj keď je hodnota práve nadobudnutého majetku čisto hypotetická, pretože dané predmety ešte treba následne predať a predajná cena sa nemusí pohybovať v tom rozpätí, ako bolo uskutočnené ocenenie), stáva sa víťazom. Pravda, do najbližšie otvoreného kontajneru. Podčiarknuté, sčítané, nekonečná dokumentárna soap opera, kde hlavné postavy príliš inteligenciou neoplývajú a ich krásu a charizmu radšej rozoberať nebudem.(26.11.2012)

• - Barry Weiss vlastní několik vozů, a to Ford Rachero z roku 1957, Jaguar xg, Ducati Diavel, upravený Harley Davidson a moto Guzzi. (rafix)

• - Jmění dražitelů a aukcionářů se liší. Barry Weiss vlastní 9 milionů amerických dolarů, Dan Dotson 3,5 milionu, Dave Hester 3 miliony, Darrell Sheets 1,5 milionu, Jarrod Schulz 700 tisíc, Brandi Passante 700 tisíc a Nabilla Hannis 10 miliónů amerických dolarů. (San Miguel)

• - Zběratel Barry je jediná postava, která si část vydražených předmětů nechává, ostatní se téměř vše snaží prodat. (dmk)