Bláznivá dovolená v Evropě

Prázdniny v Európe

Komedie

USA, 1985, 95 min

• Dever

Soundtrack Charles Fox: 1. Pig in a Poke (0:49) - Danny Gould 2. Holiday Road (2:13) - Lindsey Buckingham 3. Hey, Big Spender (1:20) - Beverly DeAngelo 4. Some Like It Hot (5:06) - The Power Station 5. The Hills Are Alive With the Sounds of the Griswalds (1:06) - Cast of 'European Vacation' 6. Problèmes d'Amour (6:49) - Alexander Robotnick 7. Ça Plane Pour Moi (3:02) - Plastic Bertrand 8. Town Called Malice (2:56) - The Jam 9. New Looks (2:14) - Dr. John 10. Back in America (3:01) - Network(10.5.2011)

• Jara_II

Trošku slabší než jednička, ale na druhou stranu jsou zde některé momenty daleko vtipnější, jako celek to ale pohromadě nedrží... Jednotlivé díly série: Bláznivá dovolená, Bláznivá dovolená v Evropě, Vánoční prázdniny, Bláznivá dovolená v Las Vegas(19.8.2009)

Pokračovanie dobrodružstiev Griswaldovcov. Trochu mi tu chýba Randy Quaid, ale Eric Idle (ako večná obeť Griswaldovcov) mi ho dokonale vynahradil. Nechcem sa dotknúť amerických turistov, ale tento film by mali premietať na zaoceánskych linkách amerických aeroliniek, aby "amíci" videli, ako sa väčšinou v zahraničí správajú. Aj keď neviem či by to pochopili :)(28.9.2006)

Zajímavé komentáře k filmu: ixtr3m3, Smok, MrPierc ... O poznání slabší než první díl. Opět hromada svérázných hlášek (... jsem ráda, že jsme se rozhodli být prasata. Poděkujte tátovi, děti ...) a hromada skvělých scén ("galantní" francouzský číšník neměl chybu), ale děj už nebyl tak ucelený jako v prvním dílu. Ono co bychom čekali od dovolené ve stylu "hodně zemí za pár hodin". Přesto jsem se ale bavil, neboť Griswoldovci jsou skvělí - "Nejsme normální lidi. Jsme Griswoldi!" Jedna zajímavá chybička dabingu: Clark představuje manželku a děti - Tohle je moje manželka a tohle mé dcery Audrey a Rusty. Chudák Rusty, asi prodělal změnu pohlaví ... :-) Pro mě přes určité nedostatky a chybičky pořád skvělá komedie, byť s poněkud nižším hodnocením - 3 hvězdičky - 70%. Chcete všechno risknout a stát se prasetem? Zajeďte si na prázdniny do Evropy ...(12.9.2012)

Jen bezcílně bezdějově se tu řetězí jednotlivé bláznivé výletní zážitky rodinky Griswoldovic, typických Američanů na návštěvě v Evropě. Bohužel s velmi proměnlivou kvalitou vtipu, mnoho jich vyznívá hluše a usekle bez pointy (přičemž si dost neurvale utahují "z nás", tedy zejména z Francouzů :-)). Pěknou pohodičku v klasickém stylu groteskovitých komedií se ale nastolit podaří.(20.3.2017)

• - Filmovanie prebiehalo v mestách Chicago, Londýn, Paríž a Rím. (dyfur)

• - Videokamera (JVC SF-P3), ktorou Clark natáča Ellen v sprche, bola skutočná a patrila Chevymu Chaseovi. (m.a.t.o.)

• - Jediný film série, v ktorom sa neobjaví bratranec Eddie (Randy Quaid). (m.a.t.o.)