Bláznivá dovolená v Evropě

• slovenský

Prázdniny v Európe

Komedie

USA, 1985, 95 min

Po Vánocích pro mě nejlepší díl..Clark se svou rodinkou cestují do Evropy. Výborná scéna ve francouzské restauraci, v Anglii na kruháči nebo v Německu na oslavách. To nemá chybu, já se výtečně bavil. Ke Griswoldům se vždy rád vracím a je jedno, který díl si pustíte, všechny na vás vyblijou tunu zábavy.(19.5.2015)

O dost slabší pokračování má příchuť nastavované kaše. Obrovský ohlas prvního dílu nenechali producenti bez odezvy a vyrukovaly s vykalkulovanou, jen místy vtipnou, komedií. Amy Heckerling (při vší úctě) není dobrá režisérka a její přírůstek do série mohl znamenat definitivní stopku dalším chystaným pokračováním. Naštěstí se tak nestalo a Chevy Chase se nám později vrátil v komedii, jenž napravila reputaci.(21.7.2005)

Dnes již legendární Griswaldovic rodina vyhraje v televizní soutěži okružní výlet po Evropě. Rád se na tento film vždy podívám, protože je velice nenáročný, příjemný a uvolňující. Jedinou kaňku představuje dosti šeredná dcera. Nevím, proč zrovna ona prošla vítězně castingem. Jinak kolotoč legračních scének, plynoucích tu a tam z nedorozumění, tu a tam z toho, že Griswaldi jsou vlastně pitomci (ale s dobrým srdcem), zaručuje velice dobrou zábavu pro celou rodinu.(1.3.2012)

• Jara_II

Trošku slabší než jednička, ale na druhou stranu jsou zde některé momenty daleko vtipnější, jako celek to ale pohromadě nedrží... Jednotlivé díly série: Bláznivá dovolená, Bláznivá dovolená v Evropě, Vánoční prázdniny, Bláznivá dovolená v Las Vegas(19.8.2009)

Bláznivá dovolená v Evropě neni zrovna moc povedený pokračování. Neni to nejhorší, ale film je celkově dost nevyrovnanej. Začátek mi přišel poměrně dobrej, ale ke konci se nějak začal vytrácet vtip a naopak přibejvala nuda. Navíc místo Dany Barron (moje oblíbenkyně z Beverly Hills 90210) tam hraje nějaká strašně nesympatická tlustoprdka.(17.3.2007)

• - Filmovanie prebiehalo v mestách Chicago, Londýn, Paríž a Rím. (dyfur)

• - Dievča, ktoré Rusty zbalí v Nemecku, sa predstaví ako Claudia. Je to jej skutočné meno, pretože ju hrala herečka Claudia Neidig. (m.a.t.o.)

• - Vo filme sa mali pôvodne objaviť aj Dana Barron a Anthony Michael Hall (súrodenci Audrey a Rusty z prvého dielu). V pracovnom harmonograme sa im ale natáčanie prekrývalo s iným projektom, Weird Science (1985), s ktorým už boli zmluvne zaviazaní. Preto ich bolo nutné preobsadiť. Tvorcovia sa nakoniec rozhodli pre Danu Hill a Jasona Livelyho. (filip289)