Bláznivá dovolená v Evropě

Prázdniny v Európe

Komedie

USA, 1985, 95 min

• kaylin

Já si nemůžu pomoct, ale ta rodina je tak debilní a nefunkční, že nechápu, jak mohou vůbec fungovat. Já vím, že je to hlavně sranda, nebo teda by to hlavně měla být sranda, ale mě jsou tak protivní, že už se na ně ani nemůžu koukat. Sem tam to opravdu zachraňuje dobrý vtip, ale postavy už to pro mě až příliš zabíjejí.(23.10.2015)

Skvělá komedie, která je zajímavá zejména tím, že neustále mění prostředí, ve kterých se odehrává. Některé scény z filmu jsou oprqavdu vydařené a velmi mě pobavily, za všechny musím zmínit třeba tu na kruhovém objezdu v Londýně nebo nečekaná návštěva u domnělé rodiny v Německu. Film je zkrátka nabitý od začátku do konce zábavnými scénkami, takže se člověk ani chvilku nenudí.(28.8.2016)

Clark Griswold sice v prvním pokračování vymění svůj klasický americký stationwagon za Citroen DS a další klenoty tehdejší západní evropy, jinak je to ale podobně bláznivé a místy zábavné, jako když cestovali napříč USA do Walley Worldu. Možná o trošičku méně zábavné, ale pořád dobré. Tentokrát už je to místy přehnaný (zboření stonehenge, čokl skáče z eiffelovk, letadlo přetočí pochodeň sochy svobody), ale zase je tam soutěž v prasečích kostýmech a prsa. Dokonce několik párů :) Škoda jen tý debilní zápletky v Římě, ta byla nudná.(2.7.2016)

Další ze super komedií o rodině Griswoldových. Děj tentokrát pramení z jejich výhry v rodinné soutěži Prase v chlívku. Také vtipná, také milá a také super rodinná komedie, i když o trochu slabší než předchozí díl, ale pořád vtipná a úžasná. A také zde se nachází několik nezapomenutelných scén. "Děti, podívejte, támhle je Big Ben a támhle parlament. Copak se nikdy nedostaneme z toho kruhového objezdu?" Po hodině "Děti, Big Ben, parlament. Děti..." "My víme, Big Ben, parlament." Už je všude tma a Clark pořád dokola "Big Ben, parlament, Big Ben, parlament." Super scéna. Další super scéna je, jak Clark zboří Stonehenge. A nebo jak přijedou na návštěvu za Clarkovými příbuznými do Německa, a když odjíždějí, tak ten pán, u něhož ten den a noc byli se ptá manželky: "Kdo byly ty lidi?" Prostě jedna super scéna vedle druhé, vidím to na 90%...(14.7.2007)

• Brano

Veľmi slabé pokračovanie, ktoré je dosť nudné a človek sa pri ňom zasmeje iba parkrát a miestami to už začínalo byť aj dosť trápne. Výlet do Európy mohol byť zaujímavý, ale tak to dopadne keď si to zoberiem do parády podpriemerný režisér, v tomto prípade režisérka Amy Heckerling. A herci: Jason Lively a Dana Hill mi boli dosť nesympatický. /45%/(18.2.2015)

• - Podľa údajov v pase sa Clark narodil 8. augusta 1945. (m.a.t.o.)

• - Na začiatku filmu je možné vidieť, že Griswaldovci bývajú na adrese 8805 Skyline Drive, Chicago, Illinois. (m.a.t.o.)

• - Dievča, ktoré Rusty zbalí v Nemecku, sa predstaví ako Claudia. Je to jej skutočné meno, pretože ju hrala herečka Claudia Neidig. (m.a.t.o.)