Bláznivá dovolená v Evropě

• slovenský

Prázdniny v Európe

Komedie

USA, 1985, 95 min

Vzhledem k tomu, že se v tomhle dílu nevyskytuje bratránek Eddie s rodinou, akorát falešný německý příbuzní z numa sex, o to víc se nesnesitelná "ponorka" přenáší z Griswaldů na diváka... ale pořád stejně hodně bezva hlášek, jako v americký nebo vánoční verzi! Místama fakt sranda k posrání:) TO JE VONO, TAKHLE SE CHCI NECHAT VOSTŘÍHAT!(3.8.2014)

• Brano

Veľmi slabé pokračovanie, ktoré je dosť nudné a človek sa pri ňom zasmeje iba parkrát a miestami to už začínalo byť aj dosť trápne. Výlet do Európy mohol byť zaujímavý, ale tak to dopadne keď si to zoberiem do parády podpriemerný režisér, v tomto prípade režisérka Amy Heckerling. A herci: Jason Lively a Dana Hill mi boli dosť nesympatický. /45%/(18.2.2015)

Tož toto byl docela slušný nářez:) Poměrně poklidný začátek se v mžiku promění v neskutečně bláznivé, bizarní a vtipné eskapády, jejichž nápor vytrvá až do konce filmu. Odrovnávající scénky při návštěvě Anglie ("car crashes" a cyklista), Francie (venkovní posezení v kavárně a místní "laskavá" obsluha:) a Německa (nocleh u zcela neznámých lidí). Samozřejmě nesmí chybět bohatá zásoba hlášek. Celkové zpracování i příběh není možná nejdokonalejší, ale už jen kvůli tomu, jak jsem se bavila, jsem nemohla dát jen tři hvězdičky. "Něco k pití?" - "Colu." - "Dáte si ji v plechu?" - "Ne, raději tady", "Žasnu, jak rodinné svazky prolomí i jazykovou bariéru." :)(18.11.2012)

Po Vánocích pro mě nejlepší díl..Clark se svou rodinkou cestují do Evropy. Výborná scéna ve francouzské restauraci, v Anglii na kruháči nebo v Německu na oslavách. To nemá chybu, já se výtečně bavil. Ke Griswoldům se vždy rád vracím a je jedno, který díl si pustíte, všechny na vás vyblijou tunu zábavy.(19.5.2015)

Další ze super komedií o rodině Griswoldových. Děj tentokrát pramení z jejich výhry v rodinné soutěži Prase v chlívku. Také vtipná, také milá a také super rodinná komedie, i když o trochu slabší než předchozí díl, ale pořád vtipná a úžasná. A také zde se nachází několik nezapomenutelných scén. "Děti, podívejte, támhle je Big Ben a támhle parlament. Copak se nikdy nedostaneme z toho kruhového objezdu?" Po hodině "Děti, Big Ben, parlament. Děti..." "My víme, Big Ben, parlament." Už je všude tma a Clark pořád dokola "Big Ben, parlament, Big Ben, parlament." Super scéna. Další super scéna je, jak Clark zboří Stonehenge. A nebo jak přijedou na návštěvu za Clarkovými příbuznými do Německa, a když odjíždějí, tak ten pán, u něhož ten den a noc byli se ptá manželky: "Kdo byly ty lidi?" Prostě jedna super scéna vedle druhé, vidím to na 90%...(14.7.2007)

• - Na začiatku filmu je možné vidieť, že Griswaldovci bývajú na adrese 8805 Skyline Drive, Chicago, Illinois. (m.a.t.o.)

• - Chevy Chase nosí v niektorých scénach na hlave baseballovú čiapku Chicago Bears. Táto čiapka sa objaví vo všetkých častiach série. (m.a.t.o.)

• - Doslovný preklad talianskeho bilboardu, na ktorom sa nachádza polonahá Ellen (Beverly D'Angelo), je "Dáma v sprche". (m.a.t.o.)