Bláznivá dovolená v Evropě

• slovenský

Prázdniny v Európe

Komedie

USA, 1985, 95 min

Zajímavé komentáře k filmu: ixtr3m3, Smok, MrPierc ... O poznání slabší než první díl. Opět hromada svérázných hlášek (... jsem ráda, že jsme se rozhodli být prasata. Poděkujte tátovi, děti ...) a hromada skvělých scén ("galantní" francouzský číšník neměl chybu), ale děj už nebyl tak ucelený jako v prvním dílu. Ono co bychom čekali od dovolené ve stylu "hodně zemí za pár hodin". Přesto jsem se ale bavil, neboť Griswoldovci jsou skvělí - "Nejsme normální lidi. Jsme Griswoldi!" Jedna zajímavá chybička dabingu: Clark představuje manželku a děti - Tohle je moje manželka a tohle mé dcery Audrey a Rusty. Chudák Rusty, asi prodělal změnu pohlaví ... :-) Pro mě přes určité nedostatky a chybičky pořád skvělá komedie, byť s poněkud nižším hodnocením - 3 hvězdičky - 70%. Chcete všechno risknout a stát se prasetem? Zajeďte si na prázdniny do Evropy ...(12.9.2012)

Budu docela stručný. Film postrádá skutečný humor. Ano, jsou zde zastoupeny úsměvné momenty a slovní spojení vystihuje podstatu toho, co chce básník říct. Nad řadou věcí se prostě pousmějete, ale nebudete se chechtat. Snímek si dělá srandu z Italů, Němců i Francouzů ve své době. Zobrazuje jejich klasické vlastnosti a dělá naopak z Američanů nevzdělané idioty. Na druhé straně jedná se o komedii a proto je vše nutné brát jako pokus o vtip. Film vlastně děj jako takový postrádá. Rodina střídá stát za státem a tam právě poznává charaktery jednotlivých obyvatel. Jako chlap přidávám malé, docela malinké plus, že vidíme řadu krásných slečen čímž se potvrzuje, že evropanky jsou krásnější než Američanky. Pubertální herci pak bohužel příliš talentu nepobrali. Jako úsměvná podívaná na to, jak nás vidí mimokontinentální cizinci se to dá strávit. Jednou. Ale znám plno lepších komedií.(17.6.2017)

So scenárom sa tu podľa mňa dali robiť divy a mohlo to byť oveľa šťavnatejšie. Nechápem tento výpadok. Veď zvyky, tradície, pamiatky a štýly života každej krajiny sa dali tak neskutočne krásne zosmiešniť alebo zosmiešniť samotných Griswaldovcov, že to mohol byť triumf nad jednotkou. Škoda mierneho poklesu humoru, no stále je to pozerateľná rodinná záležitosť. 70%.(11.7.2007)

• Dever

Soundtrack Charles Fox: 1. Pig in a Poke (0:49) - Danny Gould 2. Holiday Road (2:13) - Lindsey Buckingham 3. Hey, Big Spender (1:20) - Beverly DeAngelo 4. Some Like It Hot (5:06) - The Power Station 5. The Hills Are Alive With the Sounds of the Griswalds (1:06) - Cast of 'European Vacation' 6. Problèmes d'Amour (6:49) - Alexander Robotnick 7. Ça Plane Pour Moi (3:02) - Plastic Bertrand 8. Town Called Malice (2:56) - The Jam 9. New Looks (2:14) - Dr. John 10. Back in America (3:01) - Network(10.5.2011)

Film mého dětství. Chevy Chase byl ve skvělé formě a gagy byly prostě skvělé - dodnes se u nás sem tam prohodí hlášky typu: dám ti vodu ze dřezu, nepoznáš rozdíl nebo : wer is sechs(sex) ? Schweine Hund ! :-). Rusty a Audry tam ještě jsou jako správní mladiství, kteří za každou cenu nechhtějí být z rodiči. Legendární soutěž Prase v chlívku a její lolitkářský/pedofilní uvaděč je taky k pokukání. Celý film paroduje národy z Evropy a moc se mu to daří !(17.1.2009)

• - Podľa údajov v pase sa Clark narodil 8. augusta 1945. (m.a.t.o.)

• - V tomto filme je priezvisko rodiny Griswald s "a". V ostatných častiach série je to Griswold. (m.a.t.o.)

• - Vo filme sa mali pôvodne objaviť aj Dana Barron a Anthony Michael Hall (súrodenci Audrey a Rusty z prvého dielu). V pracovnom harmonograme sa im ale natáčanie prekrývalo s iným projektom, Weird Science (1985), s ktorým už boli zmluvne zaviazaní. Preto ich bolo nutné preobsadiť. Tvorcovia sa nakoniec rozhodli pre Danu Hill a Jasona Livelyho. (filip289)