Reklama

Reklama

VOD (1)

Bláznivá komedie o krušném životě pod ochrannými křídly snaživého smolaře Clarka Griswolda, který manželku Ellen a děti Rustyho a Audrey žene na další děsivě báječnou dovolenou, tentokrát do Evropy. Vše začne nevinně. Griswoldovi se zúčastní televizní soutěže a vyhrají první cenu, kterou je čtrnáctidenní cesta Evropou po atraktivní trase Londýn - Paříž - Řím. Leták cestovní kanceláře sice ujišťuje, že vše je perfektně připraveno a zajištěno, i ta nejlépe zorganizovaná akce se však v případě Clarka Griswolda změní v totální chaos. V Anglii jim autonehoda znemožní prohlídku slavného Stonehenge, která skončí katastrofou, v Paříži se otec rodiny rozhodne užívat nejen prohlídek muzeí, ale také nočního života. Zatímco Rustymu se takový nápad líbí, Audrey léčí svou nešťastnou lásku sáhodlouhými telefonáty přes oceán. Poté, co Clark protancuje v Německu podrážky, vede jejich cesta do Říma. Přestože se říká, že tam vedou všechny cesty, Clark ne a ne žádnou najít. Ale je jisté, že ani když nakonec dorazí do cíle, zábava nekončí. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (165)

Jaro.Krafcik 

všechny recenze uživatele

Najslabšie prázdniny, do tej našej Európy nemuseli ani cestovať. Nenavštívili viacero miest napriklad take Slovensko. Ak si chcete pozrieť komédiu na Európský spôsob odporúčam radšej Eurotrip. A vychutnať si Griswoldovcov tak to už tie daľšie prázdniny a tieto preskočiť alebo pozrieť ich až ako posledné, ako som to urobil ja. 3* ()

tnp101 

všechny recenze uživatele

To už bylo v Simpsonech :) … Samozřejmě zveličuji, ale pro současného diváka je tento argument asi nejvíce říkající. Satirické vyobrazení americké rodiny bylo ve své době určitě svěžejší než dnes. Vtipné to do určité míry je (někdy více, někdy méně), lokace jsou atraktivní a nemůžu říct, že bych se nudil, dnes už film ale nemá moc co nabídnout. Mimochodem, první díl jsem neviděl a tento jsem považoval za první a jediný (nechápu, že mě to hned netrklo, ale stalo se). 50% ()

Reklama

pakobylka 

všechny recenze uživatele

----- "Clarku, jsem ráda, že jsme se rozhodli být prasata !" ----- Ne lepší, ale ani ne výrazně horší ... ve srovnání s pilotním filmem. Dovolená v Evropě ... BURANSKÁ dovolená v Evropě - možná dokonce víc buranská, než měla v úmyslu, přičemž určitá úroveň bláznovství jí (naštěstí) zůstala ... patrně jako vedlejší produkt tvůrčího hemžení na place. Jakoby měli jen neurčité povědomí o Starém kontinentu ... jakoby mu nebyli schopni porozumět - nejen Griswoldovi, ale prakticky všichni, kdož se na zfilmování jejich v pořadí druhého dobrodružství jakýmkoli způsobem podíleli. Krom toho - obecně nesnáším přeobsazování rolí, třebaže uznávám, že se mu v praxi někdy nelze vyhnout. Jenomže Griswoldovic děti SOUČASNÉ se projevují o poznání méně sympaticky nežli jejich děti MINULÉ, které byly (patrně v důsledku nevyhovujícího termínu natáčení) nenápadně odloženy a vzápětí zapomenuty - v naivní víře, že si toho zábavy chtivý divák nepovšimne, takže ... ne zcela přesvědčivé 3* ()

unclejack 

všechny recenze uživatele

Nechápem jednu vec - Bezmocnú značná časť uživateľov odsúdila do priemeru hoci mala nápaditý scenár, skvelú Silverstoneovú a viedla k vzniku televízneho seriálu. Teraz si pozerám profil dalšieho Heckerlingovej filmu, podpriemernej tuctovej komédie v štýle šialené prázdniny v Európe a táto záležitosť sa driape do červeného pásma s margom troch percent?!? Niekde sa očividne stala chyba... Je síce pravda, že tento film je miestami vtipný a hlavný predstaviteľ Chevy Chase je ten správne naivný typ, aký tento film potrebuje, lenže tam výpočet kvalít končí. Niektoré podarené vtipy sú prekryté množstvom klišé - Stonehenge, únoscovia v Ríme, zámena čísel v Nemecku... Vo výsledku predstavuje film akúsi dôverne známu komédiu v štýle burani z USA idú do Európy, kde si napriek hromade komplikácií napokon uvedomia, že sa vlastne majú radi. To, že Prázdniny v Európe majú asi o desať percent viac ako Bezmocná je len ukážkou toho ako je vynaliezavá komédia pre mladých s dobovými odkazmi prebitá klišoidnou odyseou v ktorej sa párkrát objaví Eric Idle. ()

OG_Swifty 

všechny recenze uživatele

Clark Griswold sice v prvním pokračování vymění svůj klasický americký stationwagon za Citroen DS a další klenoty tehdejší západní evropy, jinak je to ale podobně bláznivé a místy zábavné, jako když cestovali napříč USA do Walley Worldu. Možná o trošičku méně zábavné, ale pořád dobré. Tentokrát už je to místy přehnaný (zboření stonehenge, čokl skáče z eiffelovk, letadlo přetočí pochodeň sochy svobody), ale zase je tam soutěž v prasečích kostýmech a prsa. Dokonce několik párů :) Škoda jen tý debilní zápletky v Římě, ta byla nudná. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (19)

  • V tomto filmu se dozvíme co značí „W“ jako prostřední jméno Clarka W. Griswolda (Chevy Chase). Na začátku filmu je vidět v jeho pasu jméno Wilhelm, takže celým jménem se jmenuje Clark Wilhelm Griswold. (10milda)
  • Doslovný preklad talianskeho bilboardu, na ktorom sa nachádza polonahá Ellen (Beverly D'Angelo), je "Dáma v sprche". (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama