Celovečerní povídkový animovaný film je sestaven ze čtyř animovaných epizod a hrané části, která vše spojuje a vytváří rámec příběhu. Každá z pohádek bude zpracována jinou technikou a jiným tvůrčím týmem. První epizoda inspirovaná Pohádkou o princezně, která se nesmála, je animována poloplastickou technologií. Režisérem této povídky je Břetislav Pojar a výtvarníkem Pavel Koutský. Druhý příběh využívá klasickou animaci loutek. Výtvarníkem a režisérem je Michal Žabka a příběh o Víle a účetním je zábavný pro děti a poučný pro tatínky. Třetí část je animovaná velmi neobvyklou technologii papírové ploché loutky v reálném prostoru. Výtvarníkem je Bára Dlouhá a režisérem František Váša. Příběh o rybáři, jeho ženě a zlaté rybce je známý, jeho nová interpretace ve světě kol a motorů je však naprosto nová. Čtvrtá epizoda se odehrává v nedaleké budoucnosti. Režisér a výtvarník Libor Pixa doufá, že zdravý rozum zvítězí nad chamtivostí a touhou být za každých okolností první. Režisérem hraných předělů bude Jakub Kohák. Vypravěčem bude zpěvák skupiny Chinaski. (oficiální text distributora)

onlyK2

Mám doma původní knihu autopohádky a jako malý jsem ji měl rád. Byl jsem tak trochu zvědav, jak vymysleli filmovou podobu a byl jsem hodně zklamán. První povídka jde, druhá s panem účetním je nejhezčí a nejlepší a na rybáře se také dá koukat. Bohuzžel poslední je z mého pohledu hrozná a příběh se Ondřejem Vetchým ani zmiňovat nebudu. Kdyby udělali všechny na úrovni účetního, tak bych byl spokojen. ()

lobo87

Veľmi príjemná česká animácia, ktorá by potešila ešte viac bez hraných pasáží. Nie že by som mal niečo proti Vetchému, práve naopak, ale na jeho úkor by som na mieste tvorcov pridal ešte jednu rozprávku a možno by to na mojom celkovom hodnotení pridalo ešte jednu hviezdu. Animované príbehy boli zaujímavé, detsky zábavné a poučné, čiže také, aké asi aj mali byť...65% ()

rigby

Film sestavený z několika samostatných pohádek. Hraná část by ani nemusela být, ale přece jen spojuje svým hlavním motivem jednotlivé příběhy. Ty se obrací svým kvalitním zpracováním ke kořenům českého animovaného filmu (ne náhodou hned první příběh režíroval Břetislav Pojar). Jednotlivé pohádky jsou velmi originální nejen svým zpracováním (zejména rybář je naprosto geniální), ale i nevšedním příběhem. Snad se to bude dětem líbit... ()

lisma

Hraným příběhem je reklama na Škodovku, která patrně zaplatila zbylou animovanou část. Ale jako celek je to poměrně koukatelné dílko, které třebaže není bůhvíjakou peckou, rozhodně nikoho neurazí ()

ČR

Výborná animace za ****. Ubírám jednu za hrozného Lišku (propastný rozdíl se zbytkem) . Není to poprvé kdy jsem mu nerozuměl ani slovo. Místo hrané části mohli tvůrci udělat jednu pohádku navíc.65% ()

Chlo0opek

Samotné pohádky byly dobré, navozující pohodovou atmosféru, roztomilé. Příběh z reálného světa pro změnu slabý a herecky také nic moc. Ve výsledku dám 4*, i když teda slabší.. ()

mocart

Už dlouho se mi nestalo, abych film nedokoukal do konce. Tentokrát ano. - Prostě jen a jen blbé!!! Vyrábět seznam důvodů, proč je to blbé, snad nestojí ani za námahu. Howgh! ()

veere

Celkem bez problému koukatelné. Jediná chyba je, že animované příběhy jsou prokládané nudnými hranými scénami. ()

fila_B

Michal Žabka super loutková animace. František Váša skvělé kreativně vymyšleno, vidím v tom odkaz k české animaci. Libor Pixa - proč si hrajeme na Pixar když víme že Pixar nejsme a nebudeme obravská škoda. ()

ssarka

Animace,nebo loutky-jak chcete-je krásná, nápaditá, prostě česká... Příběhy mě nudily... Takže průměr ()

Trillian

Trosku mi to pripomina film Na pude, protoze vytvarne zpracovani nekterych pohadek je opravdu fantasticky a napadity, ale pribehy samotne dost zaostavaji (ale pravda, cilova skupina jsou deti). Napriklad pribeh o rybari, kde postavicky byly vystrizene z papiru, domy ztvarnovaly knihy a svetem byl obycejny byt, se moc povedl, uzasny napad a krasne provedeni. ()

JaHlo

Pro mne velké zklamání. Možná odpustit si hrané scénky a vložit místo toho pár pohádek navíc, bylo by to prospěšnější. Takhle se zase vrátím ke svému audio CD, kde si užiji více zábavy. Jinak těch pár pohádek, co zde naleznete, je vydařených. ()

Jorge K

Nedá se říct, že vidět Autopohádky bylo zklamáním, jen jsem jako divák prostě nepochopil, komu je ten film určený. Není pro děti, ani čistě pro dospělé, pro koho ten film vlastně je? Člověk vidí různé animační techniky, to ano, ale technika je jen jedna část filmu, co děj jednotlivých příběhů a výsledný celek? Ten film asi ocení odborníci, ale běžný divák bude hledat smysl vzniku tohoto filmu těžko. Jako klubový počin ok, jako studijní materiál pro filmové školy ok, pokud ale bylo cílem tvůrců získat pochvalu za vynaložené úsilí a čas od širšího publika, tak to se asi nepovede. ()

nicky.2000

Zřejmě mi unikl smysl tohoto dílka. Jako pohádka pro děti je to nepoužitelné, protože je to na ně moc složité. Jako pohádka pro větší a dospělé je to taky nepoužitelné, protože tomu chybí hloubka a mravní poučení je jednak trochu nedotažené, jednak téměř dokonale okoukané z jiných pohádek. Osobně jsem měla pocit, že se dívám na parodii slavných pohádek. Obzvlášť u pohádky s rybářem jsem skřípala zuby. Co na tom, že místo zlaté rybky se vynoří rybí král a místo nové chalupy chce žena navé auto? Je to bravurní plagiát. Snad ta poslední - O Vincentovi stála za to vydržet až do konce. Slibovaná hudba od Chinasek... Nic moc a navíc je jí málo. Podtrženo, sečteno: Velké zklamání! ()

ajne

No tak co k tomu říct. Nápad to nebyl špatný, animace (až na poslední počítačem animovaný příběh, který připomínal staré videohry) pěkná, hlavně 2D animace v prostoru s rybářem byla pěkná, plejáda skvělých herců, ale tím to končí. Úplně zabitý potenciál, a je to škoda. Jak tu někdo psal, není to ani pro děti, ani pro dospělé. Bohužel, nuda. Šlo to udělat lépe, mnohem lépe. Váhám jestli jednu nebo dvě hvězdy. Nakonec dám za ty dvě. Chinaski, kteří poslední dobou dost stagnují to už nevytrhnou. Příště lépe! ()

maris.cz

Hezký, milý film pro děti. To, že každou epizodu dělali jiní tvůrci, se hodně podepsalo na jejich "kvalitativní nevyváženosti" - jedna pohádka je lepší, jiná horší. A to tak, že jejich kvalita má jasně stoupající tendenci. V každém dalším příběhu na diváka vyskočí nějaký ten zajímavý a originální nápad (viz hlavně pojetí světa či sídliště v pohádce o rybářovi), poslední pohádka Vincent je pak pro mě nejlepší. Potěšila mě i hudba a pochvalu si zaslouží i vypravěčský talent a zvláštně příjemná lidskost Michala Malátného. To vše ve spojení s pohádkovou poetikou Jiřího Marka na mě udělalo celkem dobrý dojem. ()

JARDAHONDA

Povídkový film na motivy knížky Jiřího Marka.. Jsem rád, že i český animák se může pyšnit tímto zajímavým projektem, který já osobně rád podpořím. Je to vtipné, milé = U mě dobrý **** ()

Andyy321

Pro mě nehorázná blbost. Snažila jsem se na to koukat víckrát a pořád dospívám ke stejnému závěru. Blbost. Navíc propojení s hraným "příběhem" tomu moc nedalo. 1 hvězda za snahu. ()