Too Late

Trailer 2

Trailer 2

movie

50% Zvláštní minimalistické drama, tak trochu mimo všechny kategorie. Velká míra sebeuvědomění, trochu divadelní akce, kdy se z jednoho celku v rychlém sledu přesouváme na druhý. John Hawkes je super, obsazení Roberta Fostera a Jeffa Fahey v epizodních rolích potěší. Ale to je asi tak vše. ()

Raziel_cz

"I don't want to go to hell." Zatímco Birdman sbíral Oscary, mnohem lepší Too Late zvládlo prošumět, aniž by si ho někdo všiml. "Jednozáběrové" a teatrální je asi stejně, ale díky tomu, že jde ve šlépějích klasických noirovek, pro mě funguje mnohem líp. I když ono jde ve šlépějích víc věcí – třeba Tarantina, korejského Old Boye nebo Wese Cravena. Je to bezvadná, nelineární kriminálka. Je to metafikce jak se patří. Je to vyjádření lásky k filmu. Ale především je to jeden z nejlepších snímků posledních pár let a nikdo ho neviděl. Dennis Hauck i John Hawkes si zaslouží podstatně lepší postavení, než ve kterém oba jsou. Výjimečný zážitek. ()

kaylin

Tenhle snímek není ani dobrý, ani špatný, což se nakonec odrazilo i v průměru. Je to zvláštní film o hledání jedné ženy, je to film plný násilí, podivného chování a rozhovorů se zajímavými hereckými výkony, ale nemohu si pomoct, celkově to na mě působí tak nějak zvláštně, jednotně, ne dostatečně silně. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 11. června 2015 na filmovém festivalu v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)
  • Natočené na 35mm film, v rovnakom formáte premietané aj v kinách. (beso74)