poster

Capturing Avatar

Dokumentární

USA, 2010, 98 min

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • T2
  *****

  Je veru na čo pozerať, fakt sila! Tvorcovia filmu Avatar majú moje plné uznanie. /100%/ pozri na bonus disku: Avatar - Predĺžená režisérska verzia - 3DVD Taktiež sa oplatí vidieť na bonus disku nepoužité zábery.(14.1.2011)

 • kinej
  ***

  Dokument Capturing Avatar asi obsahuje všechny informace, které by jste od takového filmu čekali. Formování původního námětu, koncepty, filmování, stavby a dekorace, hudba. Tvorba všeho je popsána jako oslava všech, kdo se na filmu podíleli, což mi většinou vadí, ale zde to asi není daleko od pravdy. Přesto Capturing Avatar působí příliš ideálně. Tvorba digitálu, byť zajímavá a v Avatarovi dokonalá, je tak nějak na můj vkus už moc technokratická. Příliš softwaru na úkor poctivé ruční práce a řemesla. Pohled za kulisy natáčení takových filmů přestává být tak zajímavým, jako tomu bylo bez nebo jen při částečném CGI. Ubývá intuitivní filmařiny, vše je příliš dokonale připraveno a plánovano. Z výsledného filmu je cítit absolutní perfekcionismus, ale už ne taková čirá lása, jakou předváděl například Peter Jackson v dokumetnech k Pánovi prstenů. To je ale spíš jen individuální postesknutí milovníka filmů starých mistrů. Výsledný Avatar si samozřejmě zaslouží všechny pocty, kterých se mu dostalo, ale spíše bych jej nazval produktem, než dílem.(25.6.2012)

 • Shakers
  *****

  Povedal by som, že dlhšia verzia dokumentu Avatar: Creating the World of Pandora.Ak sa vám ten dokument ľúbil, tak s týmto neváhajte a mrknite na to.Tento dokument o tvorbe filmu treba vidieť, potom si človek uvedomí koľko práce je s takýmito filmovými projektmi.Je zaujímavé čo všetko tvorcovia dokážu podstúpiť.Bonus sa nachádza na 3 diskovej rozšírenej edícií. 100% - 5*(28.12.2010)

 • Taio
  *****

  V tomto bonusovom dokumente nájdete všetko od kastingov, po natáčanie, cvičenie, rozhovory... Proste komplet tvorba filmu... J.Cameronovi možem len smekať klobúk... Avatar a Cameron su proste numero uno! Odporučam pozrieť(18.10.2011)