laurence

Výborné herecké výkony, zejména od Coopera a Lawrence. Nechybí tuctový americký happyend, který kazí dojem podobně jako zbytečná pointa o sázkách. Nebýt těchto dvou šrámů, tak jde o skvělou romantickou komedii. ()

gezper

Docela pohodový žánrový mix, příjemně nenucený a vtipný. Což je obecně u romantických komedií jev poměrně nevídaný, ale tak netlačí se v tomhle ohledu toliko na pilu, funkční romantická linie silně absentuje a ustupuje před komediálně lehce ujetými prvky. Trochu překvapivě hromada (8!) nominací na Oskara, obsaženy téměř všechny 'hlavní kategorie'. Což po shlédnutí , a to i bez zatím kompletní "znalosti" všech ostatních titulů, musím uznat, že je trochu úlet - např. Jacki Weaver ve vedlejší ženské roli. Zase třeba Cooper i Lawrence (a i zbytek) jsou herecky docela obstojní, ač si tipnu, že pro Oskara si nedokráčí. U mě je válcovala vtipně napsaná vedlejší karikaturní (a repetitivní) postava v podání mého oblíbence De Nira. V průběhu se nevyhneme klasickým klišé, ke konci trochu častěji, i když scénarista (a režisér v jedné osobě) si s tím jakš takš poradil, takže to nebije příliš do očí (mozku). Pro fanynky (a fanoušky!) klasik jako Hříšňák: možná dojde i na zvedačku .. Nejsem letos jsem na ty oskaráky až moc přísnej? Ne. EDIT (po Oskarech): tak jsem se mylil, ale stejne bych ho radeji radeji Naomi Watts [70%] ()

oSiSko

Bolo to dobré a Jennifer Lawrence je úžasná, každopádne nechápem nomináciu Bradley Coopera na Oscara, asi boli dosť slabé filmy, ale budiž ()

SuzieS

dvou hodinová reklama na 32GB iPod... kazdopadne konverzace u vecere o prascich na depresi me dostala :) ...ten zacatek by to chtelo trochu prostrihat, je to hrozne zdlouhave, ale na konci vam ty postavy tak nejak hezky prirostou k srdci :) ()

Phlame

Když se dvě psychicky narušené osoby do sebe navzájem zamilují, ale ani jeden to tomu druhému nedokáže říct, a tak využívají lstí a falešných záminek aby se spolu sblížili a divák se dočkal šťastného konce. Na první pohled ničím zajímavý scénář, nicméně bravurně zahraný sympatickou dvojicí Cooper, J-Law, kteří se perfektně doplňují a jejich vzájemná chemie mně bavila i přes docela obyčejnou zápletku. Z letošních nominací na Oscary jsou tihle dva asi jediní, kteří by si jej zasloužili, budu držet palce. //80%. Romantický film číslo dvě roku 2012, v těsném závěsu za Perks of Being a wallflower.// ()

tomco3131

Na film som sa tešil poriadne, hlavne kvôli tomu že Jennifer Lawrence a Bradley Cooper sú moji obľúbený herci a ich spojenie vo filme je fantastické a perfektne to klape. Naozaj perfektný film,ktorý nieje prehnane romantický, a myslím že vlastne všetkého je tam tak akurát ako sa do neho patrilo. Bradley Cooper poriadne pobavil s vrecom pri behaní... A Jennifer Lawrence hrala naozaj neskutočne dobre a bol som presvedčený že zato bude oscar a neskutočne som jej to prial, nakoniec ku Globúsu pridala aj toho Oscara. Nečakal som že dám 5* a možno hodnotím málinko nadnesene hlavne kvôli hlavnej dvojice, ale celé som si to užil a kludne by som ešte vydržal aj o 20 minút dlhšie, keďže ku koncu niektoré veci prebehli trošku rýchlejšie. ()

AMEE

Začátek byl rozhodně zajímavý, zejména z té psychologické stránky, střídání nálad u Pata bylo dobře zahrané - to bylo asi prvních dvacet minut. Pak přišla ona a kupodivu k sobě byli ve filmu (!) upřímní a najednou se jeho nemoc záhadně vytratila a zbytek už byl takový slabší romantický film. Po druhý už si to nepustím. Herečku Jennifer Lawrence mám ráda, ale že bych jí za tuhle roli dala Oscara... ()

imaginer21

Už dlouho mě "doják" takhle nedostal. Genialita stupňovaného vztahu je v jeho skrytém budování. Oba protagonisti jedou naplno svou přímou averzí vůči vlastní situaci, vůči okolí i vůči sobě. Mají prořízlou hubu, snaží si sobě nastavit pravidla, jednají jasně a narovinu. Ale v tom všem se tiše rodí věci hlubší, věci, které zkrátka potřebují čas. Nevyužitá role Chrise Tuckera byla v tomto případě tak výsadně zastíněná rozvojem vztahu Pala a Tiffany, že až při závěrečných titulkách jsem si uvědomil, že tam byl ten Bessonův "řízek" s vocasem na hlavě. Závěrečná scéna, ač už tolikrát viděna jinde, tady prostě působila nějak věrně a fakt dojemně. Čistá krása. ()

Kráskadne

Myslela jsem, že od té doby, co dostala Gwyneth Paltrow oskara za Zamilovanýho Shakespeara, mě už nic nepřekvapí, ale spletla jsem se. Film postrádal jakoukoliv atmosféru a jenom na fleku mě napadlo pět filmů, které zobrazovaly nonkonformní postavy, z jejichž hereckých výkonů mi padala brada a o oskarech si mohli jenom zdát. Jenom proto, že Jennifer je tak gorgeous a Bradley byl super v tom minulým filmu dávám ***. ()

MarryW

Jak se proboha mohlo stát, že Oscara dostala Jennifer Lawrence a ne Bradley Cooper??? To musela být letos mezi těma ženskýma rolema fakt bída, protože Oscara si podle mého názoru zasloužil spíše Cooper než Lawrence. Takže, to vlastně v podstatě vyjadřuje vše. Film je strhující od začátku až do konce. Cooperovi coby hlavnímu hrdinovi věříte opravdu každý pohyb, každý pohled a každou větu. Nikdy bych nevěřila, že zrovna on, který točí filmy typu Pařby, by byl schopný takového výkonu. Rozhodně překvapil. ()

Mgsswat

Nie som priaznivcom romantických filmov, na druhej strane ich ani nijako neodsudzujem. Asi aj preto som išiel na tento film s čistou hlavou a dostal som toho viac ako som čakal. Herecké výkony boli skvelé (a bol tam De Niro:) a vôbec celkovo to nebolo trápne presladené. Asi za istý čas ani nebudem vedieť o čom to celé bolo, čo si však pamätať budem je to, že som sa dobre bavil. ()

Jason13

Pěkný film s příjemně originálním příběhem. Myslím, že ústřední dvojice předvedla dobré výkony a scénárista jim vložil do úst skvělé dialogy. Příliš srdcervoucí romantika to ale není.. ()

bmolko

Režisér filmu David O.Russell prohlásil, ze duší celého filmu je Jennifer Lawrence. Letošní vítězka Oscara je v roli depresivní Tiffany skvostná, kouzelná a křehká. Ale i ostatní herci, včetně těch úplně vedlejších postav, dodávají filmu jedinečné kouzlo a jsou nepostradatelní. Palce nahoru..i u nohou... ()

ariari

dobre zahrané, uveriteľné, Robert de NIro sa výborne trafil do role nadhadzovača..jablko nepadá ďaleko od stromu, dal vyniknúť deju a mladšiemu kolegovi. čítajúc niektoré komentáre...fíha, nejeden ctený komentátor by mohol ísť na konkurz do na hlavnú rolu a uspel by, ale čím to, že práve týchto hodnotičov film vôbec nenadchol :-)? ()

Route.66

Je to tak napůl mezi 3* a 4*. Film celkově je opravdu nadprůměrný, herecké výkony výborné. Není to úplně klasická romance "obyčejných" lidí, nýbrž v ní hrají hlavní roli psychické problémy. Dal bych ty 4*, kdyby zápletka nebyla tak moc průměrná a děj nejel podle narýsovaných linií. Bohužel jsem ve třetině filmu téměř s jistotou věděl, jaké bude vyvrcholení a film mě už pak ničím, kromě pár drobností, nepřekvapil... Je to škoda, dokážu si představit o chlup lepší zápletku, která by tento snímek posunula o několik % výše, ale i takto hraje na city docela slušně, proto dávám 3,5* ()

Lill

Not bad ... na romantickou komedii. Postavy maji jako kazdy jiny nejake problemy, ktere se snazi resit. Nenudila jsem se, zasmala se a zanedlouho na film uplne zapomenu. Presto doporucuji, vecer nezkazi a je to rozhodne na nadprumer ve svem zanru. ()

Stellbory

Doják jako Brno ! Krásně zpracovaný příběh o dvou pošahancích kteří se díky společně strávenými chvílemi "vyléčí". Jo a ještě se musím přiznat že mě opravdu ještě nikdy nenapadlo hodnotit výkony hereček ve filmech... no díky Jennifer to od teď dělám. ()

Rellie

Oficiální popis slibuje romantickou komedii, lidé se ve všech komentářích a recenzích zas ohrazují, že rozhodně nejde o typickou romantickou komedii. Pakliže je typickou romantickou komedií film, kde je vše sladké a vtipné a dívky u toho vzdychají blahem, pak toto opravdu není romantická komedie. Jenže film je romantický a dost často je i vtipný. Také je smutný, vážný, s přimhouřením oka je z reálného života, i jeho postavy jsou uvěřitelné. Herci jsou skvělí, do Jennifer Lawrence jsem se tu zamilovala (do Bradleyho Coopera už jsem zamilovaná byla). Když film skončil, tak jsem si po opravdu hodně dlouhé době řekla: takovýto typ filmů mám ráda a tenhle byl navíc ještě vážně dobrý. ()

Texxa

Nudná nuda bez emocí, podkreslená silně iritující kamerou, kterou zachránila jen poslední dvacetiminutovka a skvělý výkon Jennifer Lawrence. ()

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží